Nowa odsłona Starej Kopalni
Pod koniec 2014 roku zakończył się pierwszy etap rewitalizacji kompleksu Starej Kopalni w Wałbrzychu. Do dyspozycji zwiedzających oddano część z kilkunastu pokopalnianych obiektów wchodzących w skład historycznego kompleksu KWK Julia. Goście odwiedzający Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia mogą już oglądać zrewitalizowane budynki nr 1, 3, 5, 6 i 17. Projekty wnętrz ekspozycyjnych oraz projekty przebudowy budynków i projekt budowlano-wykonawczy przygotowały pracownie: Nizio Design International, WPA Wilisowski z Wrocławia oraz biuro Pas Projekt.
Plan zagospodarowania terenu Starej Kopalni zakłada również stworzenie miejsc rekreacyjnych dla całej rodziny na terenie dawnej hałdy. Przestrzenie te zostaną zrealizowane w kolejnych etapach inwestycji. Zrewitalizowana przestrzeń będzie składać się z terenów zielonych wraz parkiem rozrywki dla najmłodszych. Cały park wypełni labirynt korytarzy złożonych z obiektów w kształcie potężnych rur, stworzony specjalnie na potrzeby edukacyjnych zabaw. Pojawią się tu także inne urządzenia zaprojektowane z myślą o dobrej rozrywce i bezpieczeństwie: huśtawki na łańcuchach zawieszonych na prostych drewnianych konstrukcjach, zjeżdżalnie, drewniane drabinki, na których umieszczone są m.in. siatki i sznury do wspinaczki.
Stara Kopalnia-Centrum Nauki i Sztuki to placówka multidyscyplinarna. Zlokalizowana jest na terenie jednego z najstarszych i najlepiej zachowanych kompleksów poprzemysłowych w regionie Dolnego Śląska. Zajmuje 4 hektary powierzchni. Inwestycja, podobnie jak inne tego rodzaju obiekty rewitalizowane na postindustrialnych terenach Europy, służyć ma ożywieniu kulturalnego i społecznego życia Wałbrzycha i całego regionu.