Najlepsze studenckie projekty według Architektury-Murator
Architektura i urbanistykaNajlepszy projekt „jednostki mieszkalnej minimum” przygotowali studenci trzeciego roku Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej: Dominika Słowicka i Robert Witczak. Zwycięski projekt pod nazwą „Existenzminimum” jury doceniło za wielowymiarową wrażliwość i konsekwencję projektową oraz za dojrzałe zmierzenie się z problemem bezdomności poprzez przywrócenie tradycyjnej struktury społecznej kamienicy. Wyróżnienie pierwszego stopnia otrzymał Krzysztof Wojdała z pierwszego roku studiów magisterskich Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej.
Jury przyznało dwa wyróżnienia drugiego stopnia. Pierwsze z nich otrzymali studenci piątego roku Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej: Paweł Maszota i Tomasz Zabłotny. Drugie wyróżnienie drugiego stopnia trafiło do Karoliny Bartnickiej, studentki piątego roku Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej za projekt pod nazwą Koncepcja Huby.
Przyznano także dwa wyróżnienia honorowe. Pierwsze otrzymała Joanna Kowalik, studentka trzeciego roku Wydziału Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Drugie wyróżnienie honorowe otrzymał projekt Joanny Lewańskiej, studentki czwartego roku Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej, oraz Pauliny Maląg, studentki czwartego roku Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Nagrodę specjalną, przyznaną przez firmę Geberit – sponsora XV edycji Konkursu Studenckiego Architektury-Murator, otrzymała Katarzyna Szala, studentka pierwszego roku Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
W konkursie rywalizowało 176 prac nadesłanych przez studentów z całej Polski. Projekty oceniało jury w składzie: Marcin Kwietowicz (architekt, projektant i scenograf, pracownia architektoniczna MAK), Krzysztof Mycielski (architekt, Grupa 5 Architekci), Maciej Siuda (architekt, realizuje projekty m. in. we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce i na Haiti, Grupa Balon), Jarosław Szymański (projektant, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich gdańskiej ASP), Ewa P. Porębska (architekt, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, ekspert Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe).
Wszystkie projekty zgłoszone na Konkurs Studencki oglądać będzie można 28 i 29 maja w piwnicach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej 13/14 (wstęp wolny).
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...