Butikowy coworking w Zebrze
Biura i projekty wielofunkcyjneBusiness Link Nowa Zebra zlokalizowany jest na ósmym i dziewiątym piętrze budynku Zebra Tower przy rondzie Jazdy Polskiej oraz ulicy Mokotowskiej 1.
Inicjatorem przestrzeni nowego Business Link Nowa Zebra jest Małgorzata Zbróg, dyrektor ekspansji BL. Projekt przygotowany został wspólnie przez pracownię architektury FBT (Annę Federowicz-Tomaszewską, Alicję Obłękowską) oraz Fruit Orchard Interior Design (Katarzynę Miastkowską). – Wnętrza utrzymane są w kolorach ziemi, które w połączeniu z eleganckimi dodatkami tworzą inspirująco piękną, kameralną przestrzeń typu „boutique”. Zadbaliśmy nie tylko o podstawowe funkcje użytkowe, ale też doznania artystyczne – poprzez wzbogacenie aranżacji dziełami sztuki, czy nawet sensoryczne – od aromatyzacji powietrza po wyśmienitą kawę. To wszystko zapewnia unikalną atmosferę, która z całą pewnością będzie sprzyjała przyjemnemu prowadzeniu biznesu – powiedziała Małgorzata Zbróg, dyrektor ekspansji w Business Link. Business Link Nowa Zebra wyróżniają także części przestrzeni wspólnej, w tym dwukondygnacyjny hol inspirowany barem hotelowym, który dostępny jest dla klientów oraz ich gości całodobowo.
Biura przeznaczone są na potrzeby od jedno- do kilkuosobowych firm i wyposażone w niezbędne do pracy, ale też umożliwiające personalizację wnętrza rozwiązania. – Nasze najważniejsze założenia projektowe dotyczyły tego, aby wnętrza były maksymalnie funkcjonalne i nowoczesne technologicznie, czyli odpowiadały współczesnemu, zmieniającemu się modelowi pracy, który od momentu pojawienia się wi-fi, laptopów i smartfonów, uległ ogromnej transformacji. Jednym z najistotniejszych obszarów pracy menedżerskiej jest dziś komunikacja w różnych jej aspektach, więc zarówno struktura, organizacja, jak i aranżacja nowoczesnych stref biurowych temu przede wszystkim służą – Katarzyna Miastkowska, projektant wnętrza z FruitOrchard.
– Nasi klienci wybierając przestrzeń dla biznesu, szukają jednocześnie prywatności i możliwości networkingu, inspiracji i przyjaznej atmosfery. Naszą ambicją było stworzenie reprezentatywnej przestrzeni biurowej spełniającej te funkcje, na miarę najwyższych światowych standardów, otwartej dla przedsiębiorców z kraju i z zagranicy – powiedział Dariusz Żuk, prezes i założyciel Business Link.
– Butikowy charakter przestrzeni wynika nie tylko z wielkości pomieszczeń – nie ma tu ani wielkich open space'ów z rzędmi biurek, ani ogromnych sal konferencyjnych. Wynika też z detali, przemyślanego światła, które pozwala kreować nastrój, czy elementów wystroju takich jak obrazy tworzące minigalerię sztuki – tłumaczy Katarzyna Miastkowska. – Salki i pokoje spotkań zaprojektowane są tak, żeby odpowiadały na potencjalnie różne potrzeby i charakter spotkań. Mamy więc zarówno bardzo mocno zaawansowaną technologicznie sale do poważnych biznesowych rozmów, z projektorem czy szybami LCD i solidnym stołem, ale też zupełnie luźną w stylu salkę na spotkania kreatywne, gdzie w ogóle nie ma krzeseł. Mamy surowy w wystroju pokój do rozmów jeden na jeden, ale też przytulny salonik Hamptons – wyjasnia Anna Federowicz Tomaszewska, architekt z FBT.
Wnętrza powstawały we współpracy z artystami Dorotą Zemłą i Dariuszem Mląckim, którzy są nie tylko autorami obrazów, które znajdują się we wnętrzach, ale również muralu zdobiącego dwukondygnacyjną strefę wejściową. – Chcemy, aby sztuka była na stałe obecna we wnętrzach BL, dlatego naszą kolekcję i galerię będziemy sukcesywnie rozwijać i również w ten sposób promować artystów. Nad rozwojem tej sekcji naszej działalności czuwa odrębny dział, nadzorowany przez Urszulę Hollanek – powiedziała Małgorzata Zbróg.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...