Słodkiego, miłego biura
Biura i projekty wielofunkcyjneBudynek Cukrowa Office zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2018 roku. Inwestorem jest firma Alsecco. Biurowiec stanie przy ul. Cukrowej, na terenie kompleksu Nowa Cukrownia. Projekt, którzy został stworzony przez biuro Wolski Architekci, zakłada powstanie czterech kondygnacji naziemnych i podziemnego parkingu. Parter Cukrowa Office zostanie przeznaczony na działalność usługowo-handlową (kawiarnia, sklep spożywczy, restauracja, apteka). Na ostatniej kondygnacji biurowca powstanie centrum fitness. W pozostałej części budynku znajdzie się miejsce na przestrzeń biurową. Biuro na terenie Cukrowa Office będzie można kupić lub wynająć. – Taką koncepcję stworzyliśmy dlatego, żeby dopasować się do możliwości finansowych firm – wyjaśnia Grzegorz Kecman, prokurent szczecińskiej spółki Alsecco, inwestora Cukrowa Office. – To jedyna taka oferta w naszym mieście – dodaje.
Całkowita powierzchnia inwestycji to ponad 10 tys. mkw. (bez garażu podziemnego). Dodatkowe miejsca parkingowe powstaną także na zewnątrz budynku. Części wspólne biurowca zostaną wykończone pod klucz, a poszczególne lokale (od 40 do ok. 2 tys. mkw.) będą oddawane do użytku w standardzie deweloperskim. Cena wynajmu mkw. biura zaczyna się od 30 zł za miesiąc, zakupu – w granicach 3,9 - 4,9 tys. zł. Budynek zostanie ponadto wyposażony w windę, klimatyzację (opcja dodatkowo płatna), łącza światłowodowe, całodobowy monitoring. Na parterze biurowca będzie działała recepcja. – Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się 1 września, ich zakończenie planowane jest na jesień 2018 roku – mówi Grzegorz Kecman.
Inwestor, spółka Alsecco, zadecydowała o udostępnieniu powierzchni biurowych kilku organizacjom pozarządowym, które będą mogły je wynająć za przysłowiową złotówkę. – Chcemy, żeby Cukrowa Office stała się miejscem, gdzie będą rozwijać się idee, koncepcje, plany mające przyczynić się do rozwoju naszego miasta – wyjaśnia prokurent spółki Alsecco. Lokalne organizacje, których siedziby będą mieściły się na terenie Cukrowa Office, zostaną wyłonione w konkursie. Ten zostanie ogłoszony na wiosnę przyszłego roku. Oprócz osobnych biur, organizacje pozarządowe będą mogły korzystać ze wspólnej sali konferencyjnej.
W sąsiedztwie biurowca znajduje się stacja kolejowa Szczecin-Gumieńce, gdzie zatrzymują się pociągi na trasie Szczecin-Berlin oraz wielkopowierzchniowe sklepy – Auchan oraz Decathlon.
Biurowiec Cukrowa Office będzie częścią kompleksu Nowa Cukrownia. Do tej pory na terenie o powierzchni 15 tys. mkw., położonego pomiędzy ulicami: Cukrową, Południową i Krygiera, pozwolenie na użytkowanie uzyskało ok. 260 mieszkań, umiejscowionych w czterech budynkach. Do końca tego roku pozwolenie na użytkowanie uzyskają kolejne trzy budynki, a w 2017 roku – także pięć.
Panorama inwestycji Nowa Cukrownia jest do obejrzenia wirtualnie, pod adresem www.nowacukrownia.pl/panorama. Panorama wykonana została również w technologii VR (www.nowacukrownia.pl/vr).
Szczecińska spółka Alsecco działalność deweloperską rozpoczęła w 2010 roku. Na swoim koncie ma realizację domów jednorodzinnych w Pilchowie, na Warszewie i Krzekowie oraz osiedla mieszkaniowego Park Leśny, położonego nieopodal jeziora Szmaragdowego, a także zespołu zabudowy wielorodzinnej w centrum Szczecina, na ul. Lewandowskiego. Obecnie firma realizuje inwestycję mieszkaniową w Stargardzie – Stella Park oraz buduje kompleks Nowa Cukrownia. Wcześniej spółka Alsecco brała udział m.in. w budowie galerii handlowej Ascana w Gorzowie Wielkopolskim, autostrady A1 oraz kompleksu mieszkaniowo-handlowo-usługowego w Świnoujściu przy ul. Wojska Polskiego, 11 listopada, Malczewskiego i Chełmońskiego.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...