Polska Ghelamco pokazuje Vibe przy Towarowej
Biura i projekty wielofunkcyjneDocelowo na warszawskiej Woli powstaną dwa niezależne budynki. Deweloper już rozpoczął budowę pierwszego z nich, 11-piętrowego budynku A, zaprojektowanego przez pracownię PIG Architekci. Biurowiec otrzyma własną, dźwiękową tożsamość, która stanie się elementem komunikacji tego projektu, ale będzie miała też swoje odzwierciedlenie w jego przestrzeni. Jej skomponowanie deweloper powierzył polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
Na dachu budynku powstanie taras o powierzchni niemal 500 mkw. Użytkownicy Vibe będą mieli łatwy dostęp zarówno do stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego, jak i blisko położonych stacji kolejowych Warszawa Główna i Warszawa Ochota. W II etapie inwestycji, planowanym na koniec 2025 roku, powstanie wieża o wysokości 95 m, sąsiadująca ze zrealizowanym przez Ghelamco kompleksem The Warsaw Hub.
Jako rynkowy lider i innowator, zawsze staramy się zaskakiwać nowymi pomysłami, wyznaczając przy tym trendy i inspirując całą branżę. Vibe to projekt wyjątkowy, bo jako pierwszy budynek biurowy w Polsce otrzyma swoją własną identyfikację dźwiękową – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Nazwa projektu – Vibe – to odwołanie do wielkomiejskiego klimatu. Budynek otrzyma specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę, wybrzmiewającą również w jego wnętrzach.
Połączyliśmy ze sobą różne światy: nieruchomości, muzyki, architektury i marketingu, które razem dały niezwykły efekt. Muzyka stanie się motywem przewodnim tego projektu. Starannie skomponowana linia dźwiękowa kompleksu biurowego Vibe podkreśli jego DNA, przyciągając najemców, dla których liczy się nieszablonowość, kreatywność, innowacyjność – przekonuje Jarosław Zagórski, który uważa za prawdopodobne, że budynek zostanie wynajęty jednej firmie.
Do projektu zaproszeni zostali specjaliści z Super Super Studio, którzy wsparli w tym procesie zespół dewelopera.
Naszą ambicją było zaprojektowanie wyjątkowej audiosfery budynku i całego zestawu doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć odwiedzającym. Wykorzystaliśmy szereg mediów: od grafiki 3D po motion design, parametrykę i sound design, do tego by stworzyć immersyjną i elastyczną platformę, która w czasie rzeczywistym dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku – tłumaczy Krystian Berlak, art director w Super Super Studio.
Zarówno wystrój lobby, jak i pewne elementy fasady zostały zmodyfikowane po opracowaniu identyfikacji wizualno-dźwiękowej budynku.
Najpierw powstały bryły obu budynków, mające stanowić kontynuację pierzei ulicy Towarowej. Jednak już architektura wnętrz i wygląd elewacji powstawały z udziałem dewelopera i agencji kreatywnej, którzy zainspirowali nas swoim pomysłem na identyfikację dźwiękową i wizualną dla tej inwestycji. Uzyskaliśmy projekt na wskroś nowoczesny, a zarazem lokalny, dzięki nawiązaniom do industrialnej przeszłości i architektury Woli – wyjaśnia Michał Lah, główny architekt i członek zarządu w pracowni PIG Architekci, która zaprojektowała Vibe.
Na całość kompleksu składać się będzie również ogólnodostępny skwer miejski z pasażem między budynkami i wolnostojącym pawilonem. Kompleks certyfikowany będzie m.in. w systemach Well, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building. W tych dwóch pierwszych celem dewelopera jest uzyskanie certyfikatów na najwyższych możliwych poziomach - Platinium oraz Outstanding.
Vibe docelowo zasilany będzie w 100 proc. czystą energią, dzięki czemu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie obniżona o ponad 50 proc. Będzie to możliwe dzięki ogłoszonemu przez Ghelamco w maju 2022 roku programowi budowy farm fotowoltaicznych, które pozwolą deweloperowi osiągnąć do 2025 roku neutralność energetyczną.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...