Polska Zmieniaj świat z ULI
WydarzeniaPodczas konferencji zaprezentowane zostaną kluczowe zagadnienia wpływające na rozwój miast i rynku nieruchomości, np. innowacyjne technologie, sztuczna inteligencja, kwestie związane z dekarbonizacją oraz zmiany społeczne oddziałujące na trendy na rynku nieruchomości.
Wydarzenie będzie także okazją do uczczenia 10-lecia działalności ULI Poland. Wśród kluczowych uczestników konferencji, którzy podzielą się swoimi wizjami i doświadczeniami, znajdują się:
- Howard Saunders, znany futurolog rynku handlowego,
- Antony Slumbers, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji i proptechu,
- Dan Bucșa, główny ekonomista UniCredit Bank AG na Europę Środkowo-Wschodnią,
- Elisabeth Frederiksen, szefowa działu zrównoważonego rozwoju w Urban Partners,
- Maria Vassilakou, była wiceburmistrzyni Wiednia,
- Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy,
- Łukasz Płatkowski, dyrektor zarządzający w Gensler.
Uczestnicy będą mieli okazję wymienić się wiedzą i doświadczeniami z innymi liderami branży, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych, prezentacjach oraz sesjach networkingowych. Główne tematy, które będą poruszane podczas konferencji, to:
- Wzrost znaczenia inwestorów z CEE i krajów bałtyckich: Omówienie trendów inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście globalnym oraz perspektyw rozwoju tego segmentu rynku.
- Wpływ innowacyjnych technologii: omówienie roli nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji, blockchainu, analizy danych i internetu rzeczy (IoT), w transformacji sektora nieruchomości. Eksperci podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszych trendów technologicznych i ich wpływu na sposób, w jaki są projektowane, budowane, zarządzane i użytkowane nieruchomości.
- Zrównoważony rozwój i dekarbonizacja: dyskusja na temat strategii mających na celu zmniejszenie wpływu branży nieruchomości na środowisko naturalne, w tym inicjatyw związanych z efektywnością energetyczną, odnawialnymi źródłami energii i redukcją emisji gazów cieplarnianych. Prezentacja najlepszych praktyk oraz sposobów, w jaki sektor nieruchomości może się przyczynić do osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju.
- Zmiany społeczne i kulturowe: wpływ zmian demograficznych, społecznych i kulturowych na popyt na nieruchomości mieszkalne, biurowe, handlowe i inne. Omówienie trendów dotyczących stylu życia, preferencji konsumenckich i nowych modeli pracy, które kształtują popyt na różne rodzaje nieruchomości i wpływają na rozwój miast.
- Innowacje w projektowaniu i budownictwie: omówienie najnowszych trendów i innowacji w projektowaniu, budownictwie i zarządzaniu nieruchomościami. Prezentacja najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, technologii budowlanych, zarządzania cyklem życia nieruchomości oraz adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i społecznych.
Zagadnienia te będą stanowić podstawę do pogłębionej dyskusji i wymiany poglądów między uczestnikami konferencji, umożliwiając im pozyskanie cennych informacji i inspiracji do dalszego rozwoju w branży nieruchomości. Zapraszamy profesjonalistów związanych z rynkiem nieruchomości do udziału w tej wyjątkowej konferencji, która nie tylko uczci 10-lecie działalności ULI Polska, lecz także otworzy drzwi do dyskusji na temat przyszłości sektora nieruchomości w Polsce i na świecie.
Wśród uczestników konferencji znajdą się również:
- John Banka, Senior Director w ARC Capital Markets, pełniący rolę moderatora konferencji,
- David Inskip, EMEA Head of Research w CBRE Investment Management, prezentujący trendy inwestycyjne w CEE,
- Colman McCarthy, partner w Signal Capital Partners,
- Radek Kucera, założyciel i zarządzający partner w Halcyon Capital Partners,
- Anna Szelc, Senior Director ds. inwestycji w Invesco Real Estate,
- Ariana Maaß, CRE Finance – International Investors, Berlin Hyp AG
Nicklas Lindberg, CEO w Echo Investment, - Andrei Martin, partner w PLP Architects,
- Marcin Juszczyk, przewodniczący ULI Polska.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest w języku angielskim pod tym linkiem.
***
O Urban Land Institute (ULI)
Urban Land Institute to członkowska instytucja edukacyjna i badawcza typu non profit. Założony w 1936 roku instytut liczy obecnie 49 tys. członków zajmujących się zawodowo wszystkimi aspektami związanymi z użytkowaniem gruntów i ich zagospodarowaniem. Jego misją jest wspieranie profesjonalistów na całym świecie, tak aby byli jak najlepiej przygotowani na transformację w przyszłości.
W nadchodzących latach ULI będzie się koncentrować na trzech priorytetach:
-
- dekarbonizacji sektora nieruchomości i dążeniu do zerowej emisji netto;
- wykształceniu kolejnego pokolenia liderów rynku nieruchomości;
- zwiększeniu dostępności mieszkań na całym świecie.
W Europie ULI ma prawie 5,5 tys. członków zrzeszonych w 15 sieciach rad krajowych. Po więcej informacji odwiedź uli.org lub śledź ULI na X (dawnym Twitterze), LinkedInie i Instagramie.
Urban Land Institute Poland działa w Polsce od 2014 roku, realizuje inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe. Więcej informacji o ULI Polska i programie wydarzeń można znaleźć na: https://poland.uli.org/.
Na rynku ożywienie, ale inwestorzy wciąż są ostrożni
Na rynku ożywienie, ale inwestorzy wciąż są ostrożni
Baker McKenzie
Rosnący wolumen transakcji na warszawskim rynku nieruchomości biurowych, powrót inwestorów spoza regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz wzrost wynajętych powierzchni sygnalizują w ...
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...