EN

Technologie

RSS
Technologie

Westfield zaznajamia klientów z wirtualną rzeczywistością

schedule 22 maja 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Deweloper handlowy Westfield postanowił przekonać klientów dwóch londyńskich centrów handlowych, że wirtualna rzeczywistość może przydać się na zakupach.

Technologie

Czy Uber wstrząśnie światem tradycyjnych usług kurierskich?

schedule 20 maja 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Dostawca usług wspólnego przejazdu organizowanych przy użyciu aplikacji – Uber – realizuje podobno wraz z grupą największych graczy branży handlowej pilotażowy program dostaw przesyłek ekspresowych.

Wspólne przejazdy do i z New City

schedule 30 kwietnia 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA Najemcy warszawskiego kompleksu biurowego New City – należącego i zarządzanego przez firmę Hines – mogą skorzystać z platformy ułatwiająca współdzielenie samochodów podczas podróży do i z miejsca pracy. System Singu CarPooling został dostosowany do specyfiki obiektu we współpracy z firmami Hines oraz Samsung.

Technologie

Marriott uruchamia „Siri” dla gości hotelowych

schedule 20 maja 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Korzystając ze specjalnej usługi czatu na żywo dla urządzeń mobilnych goście hoteli Marriott będą mogli błyskawicznie łączyć się z należącymi do sieci 500 obiektami na całym świecie i zwracać się do nich z dowolną prośbą lub pytaniem – zarówno przed swoim pobytem, w jego trakcie, jak i po wyjeździe. Ta nowa funkcja aplikacji mobilnej Marriott ma zostać wprowadzona na całym świecie latem bieżącego roku.

Technologie

Amazon i DHL testują dostawy wprost do bagażników aut

schedule 19 maja 2015
Agata Kłapeć

NIEMCY DHL Parcel, Amazon oraz Audi wspólnie rozpoczynają testy systemu dostaw przesyłek kurierskich wprost do bagażnika zaparkowanego samochodu, które będą prowadzić w całych Niemczech.

Technologie

Factory Poznań wykorzystało beacony

schedule 29 kwietnia 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA W drugiej połowie kwietnia centrum wyprzedażowe Factory Poznań wspólnie z aplikacją mobilną Qpony wykorzystał beacony do promocji trzech salonów: Reserved, Puma, Home&Cook i samej marki Factory.

Technologie

Sprzęty domowe same zaopatrzą się w sklepie Amazona

schedule 09 kwietnia 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Firma Amazon opracowała rozwiązanie pozwalające dowolnym podłączonym do internetu urządzeniom domowym na samodzielne zamawianie w sieci produktów, które są na wyczerpaniu. Funkcja samoczynnego uzupełniania zapasów w sklepie Amazona – Dash Replenishment Service (DRS) – będzie dostępna dla każdego urządzenia podłączonego do internetu bezpośrednio lub przez proxy.

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość wkracza do magazynów

schedule 10 marca 2015
Agata Kłapeć

HOLANDIA DHL przeprowadził w holenderskim magazynie firmy Ricoh testy rozwiązania, które wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do pomocy personelowi w kompletowaniu przesyłek.

Technologie

Amazon buduje armię mobilnych robotów magazynowych

schedule 09 grudnia 2014
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Amazon wciela w życie kolejny pomysł na przyspieszenie procesu realizacji zamówień internetowych w swoich centrach dystrybucyjnych przy jednoczesnym obniżaniu jego kosztów. W swoich nowo otwartych centrach "ósmej generacji" gigant rynku e-commerce zainstalował 15 tysięcy robotów, które częściowo zastąpią pracowników zajmujących się kompletowaniem zamówień.

Technologie

„Wszystkowiedzące” lustra EBaya już w sklepach

schedule 02 grudnia 2014
Agata Kłapeć

ŚWIAT Amerykańska sieć domów towarowych Nordstrom oraz marka odzieżowa Rebecca Minkoff jako pierwsze zdecydowały się zainstalować w swoich sklepach interaktywne lustra, które mają pomóc łączyć świat fizyczny z wirtualnym.

Pozostałe nowości

Kategorie