EN

Technologie

RSS
Technologie

Pączkuje nowa forma sprzedaży

schedule 06 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Handlowcom media społecznościowe kojarzą się przeważnie tylko z narzędziem marketingowym. Ale to już niedługo się zmieni.

Bikony wspierają sprzedaż w poznańskiej Plazie

schedule 05 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Dzięki rozmieszczeniu na terenie Poznań Plaza sensorów bikon klienci galerii, którzy posiadają telefon z systemem Android (wersja powyżej 4.3) z zainstalowaną aplikacją Qpony oraz włączonym bluetooth mogą otrzymywać oferty rabatowe na smartfona.

Technologie

Cyfrowy konsjerż w akcji

schedule 02 października 2015
Eurobuild CEE

POLSKA Krakowski Best Western Plus Q Hotel zdecydował się na wdrożenie w swoich pokojach kompleksowego systemu obsługi gości ILumio.

Technologie

Wirtualna rzeczywistość w hotelowych pokojach

schedule 24 września 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Marriott testuje VRoom – nową usługę hotelową umożliwiającą gościom zamówienie do pokoju zestawu do rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear.

Technologie

Mennica Legacy Tower stawia na gogle

schedule 18 września 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Mennica Legacy Tower, nowy warszawski wieżowiec biurowy realizowany przez spółkę powołaną przez Mennicę Polską i Golub GetHouse, wkrótce pokaże się najemcom z zupełnie innej strony. Od października projekt będzie można oglądać w aplikacji mobilnej wykorzystującej m.in. wirtualną rzeczywistość.

Technologie

Klienci coraz sprytniejsi, sprzedawcy nie zawsze

schedule 16 września 2015
Eurobuild CEE

ŚWIAT Dziś ośmiu na dziesięciu klientów korzysta z komputerów, smartfonów, tabletów lub technologii dostępnych w sklepie w trakcie zakupów. Jednak – jak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez Mastercard – to nie zasady realizacji zakupów lub ceny najbardziej frustrują konumentów korzystających z wielu kanałów sprzedaży (tzw. „omni-klientów”), lecz niewystarczająca dostępność towarów.

Technologie

Przeżytek? Google stawia na współczesne budki telefoniczne

schedule 07 września 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Sidewalk Labs, nowo utworzona spółka Google z segmentu technologii miejskich, współtworzy sieć 10 tys. przypominających kolumny urządzeń, które zastąpią nowojorskie budki telefoniczne.

Accenture przygotowuje się do ofensywy w handlu wielokanałowym

schedule 01 września 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Firma doradcza Accenture przejęła kolejną spółkę specjalizującą się w rozwiązaniach technologicznych i doradztwie dla sprzedawców wielokanałowych.

Technologie

Internetowa sprzedaż Tesco ma się coraz lepiej

schedule 27 sierpnia 2015
Eurobuild CEE

POLSKA Wartość przeciętnego zamówienia w polskim sklepie internetowym Tesco zwiększa się co roku o kilka procent i jest dziś średnio 4-5 razy większa niż średnia wartość koszyka w sklepie tradycyjnym – informuje brytyjski sprzedawca.

Technologie

Hotelowa robota

schedule 24 sierpnia 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Jest dyskretny, ujmujący, bezbłędnie odnajduje się w nawet największych obiektach i nigdy nie kręci nosem na kolejną prośbę o dodatkowy ręcznik. Idealny boy hotelowy? Możliwe. Starwood i InterContinental sprawdzają właśnie czy hotelowe boty to trafiona inwestycja.

Technologie

Sprzedaż mobilna nową siłą napędową New Look

schedule 17 sierpnia 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT W pierwszym kwartale roku obrotowego 2015/2016 brytyjska grupa odzieżowa New Look odnotowała wzrost liczby zamówień online składanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych o 97 proc. w ujęciu rok do roku.

Galeria Malta w kontakcie z klientami

schedule 17 sierpnia 2015

POLSKA Galeria Malta w Poznaniu przetestowała bikony. W czerwcu zostało zamontowanych 37 nadajników. Obecnie trwa akcja informacyjna, podczas której do klientów wysyłane są zaproszenia na zakupy i informacje o wyprzedażach. Montażem nadajników oraz planowaniem i analizą komunikacji zajęła się firma Qpony.pl.

Technologie

Systemy zarządzania mieszkaniem coraz popularniejsze

schedule 12 sierpnia 2015
Eurobuild CEE

POLSKA Działający w Polsce deweloperzy mieszkaniowi coraz częściej wdrażają „inteligentne” systemy zarządzania domowymi instalacjami w swoich inwestycjach. Wśród nich są m.in. Robyg, Ronson, Okam, DOR i Mill-Yon.

Technologie

Silesia City Center testuje bikony

schedule 03 sierpnia 2015

POLSKA Silesia City Center, katowicka galeria handlowa, wprowadza bikony i otwiera nowy lokal.

Technologie

Rumuńskie centra handlowe przekonują się do bikonów

schedule 30 lipca 2015
Agata Kłapeć

RUMUNIA Deweloper AFI Europe Romania zainstalował w swoim bukareszteńskim centrum handlowym AFI Palace Cotroceni system mikrolokalizacji, który pozwoli najemcom galerii skuteczniej komunikować się z klientami.

Technologie

LOT zamiesza na rynku przesyłek kurierskich?

schedule 23 lipca 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Polska Grupa Pocztowa wykorzysta samoloty LOT i sieć paczkomatów na wszystkich lotniskach krajowych i w największych portach lotniczych Unii Europejskiej, aby dostarczać paczki. Jej usługa lotnicza PostInAir ma ruszyć w ciągu najbliższych tygodni.

Technologie

Apple Pay ląduje w Europie

schedule 15 lipca 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Apple uruchamia swój system mobilnych płatności – Apple Pay, który pozwala klientom sklepów tradycyjnych i internetowych płacić jedynie przy pomocy iPhona, iPada lub zegarka Apple Watch.

Technologie

Blue City wprowadza bikony

schedule 06 lipca 2015
Aneta Cichla

POLSKA Od lipca w warszawskim centrum handlowym Blue City działa program sprzedażowy oparty na bikonach i aplikacji mobilnej dostarczonych przez firmę Qpony. W obiekcie zainstalowano 120 urządzeń Q-Beacon.

Technologie

IHG inwestuje w technologie

schedule 03 lipca 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT InterContinental Hotels Group nie daje się zostawić w tyle za konkurencją. Spółka – która jest właścicielem takich sieci jak Crowne Plaza, Holiday Inn, Holiday Inn Express i InterContinental – jest w trakcie testowania i wdrażania szeregu cyfrowych rozwiązań do obsługi gości, w tym bikonów, narzędzi pozwalających wykorzystywać urządzenia mobilne do otwierania drzwi do pokoju oraz nowych funkcjonalności dla aplikacji na smartwatch.

Technologie

Bikony pomogą poznać preferencje zakupowe klientów NoVa Park

schedule 03 lipca 2015
Aneta Cichla

POLSKA W centrum handlowym NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim działają bikony. Instalacja urządzeń jest efektem współpracy z serwisem Qpony.pl.

Pozostałe nowości

Kategorie