EN

Technologie

RSS
Technologie

Agencja pozwoli inwestorom myszkować po biurach

schedule 03 stycznia 2016
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA CBRE zaoferuje potencjalnym klientom przypominające Google Street View narzędzie do internetowych wycieczek po interesujących ich obiektach komercyjnych.

Technologie

Sztuczna inteligencja pomoże zwiększać sprzedaż

schedule 21 grudnia 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Amerykański producent odzieży outdoorowej The North Face wykorzystuje IBM Watson, system komputerowy z funkcją sztucznej inteligencji, aby oferować swoim klientom internetowym narzędzie do prowadzenia "inteligentnego" dialogu online z wirtualnym sprzedawcą. Jego celem jest pomoc w znalezieniu i zakupie najbardziej odpowiednich produktów dla danego klienta i jego potrzeb.

Technologie

Philips i Cisco wchodzą w „Internet Oświetlenia”

schedule 21 grudnia 2015
Eurobuild CEE

ŚWIAT Philips and Cisco ogłosiły globalne partnerstwo biznesowe i technologiczne, które pozwoli tworzyć podłączone do Internetu biurowe sieci oświetleniowe.

Carrefour uruchomił w Polsce sklep internetowy

schedule 18 grudnia 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA W ofercie sklepu eCarrefour.pl znajduje się około 800 produktów.

Technologie

Globalne wdrożenie "hotelowej Siri"

schedule 26 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Marriott International wprowadza w swoich obiektach na całym świecie rozwiązanie Mobile Requests – element aplikacji mobilnej, który pozwala gościom czatować w czasie rzeczywistym z personelem hotelu, w którym się zatrzymali, albo mają zamiar się zatrzymać. Goście w tem sposób zadawać pytania, zamawiać usługi i udogodnienia.

Technologie

Neiman Marcus wprowadza przeglądarkę wizualną

schedule 16 listopada 2014
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Neiman Marcus, amerykańska sieć domów towarowych z wyższej półki, uruchomiła Snap. Find. Shop. – nową funkcjonalność swojej aplikacji mobilnej, która umożliwia klientom wyszukiwanie towarów na stroni internetowej firmy w oparciu wyłącznie o obraz.

Technologie

Samosterujące roboty i samochody przyszłością e-handlu?

schedule 16 listopada 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Dostawy realizowane przy pomocy dronów miały być największą rewolucją w dostawach e-commerce w najbliższych latach. Jest jednak szansa, że inne maszyny: naziemne roboty oraz samosterujące samochody zmienią oblicze tej branży taniej i szybciej.

Technologie

Accor pracuje nad hotelami w chmurze

schedule 16 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Samsung ma wyposażyć obiekty AccorHotels w 92 krajach w rozwiązania technologiczne Smart dla branży hotelowej.

Technologie

Roboty skanujące zawartość półek pomogą sprzedawcom

schedule 16 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Amerykańska spółka Simbe Robotics opracowała samosterującego robota, który sprawdza i analizuje dostępność produktów na sklepowych półkach.

Technologie

Windy już jeżdżą w bok

schedule 09 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Niemiecki koncern ThyssenKrupp zaprezentował w pełni działający model swojego przełomowego systemu wind Multi. Rozwiązanie pozwala poruszać się kabinom wind zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Technologie

Internet rzeczy pozwala zapobiegać awariom wind

schedule 06 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Niemiecki producent wind ThyssenKrupp we współpracy z Microsoftem opracował system naprawy i konserwacji wind, który pozwala nie tylko sprawnie przeciwdziałać, ale także zapobiegać awariom wind zanim te w ogóle nastąpią. Rozwiązanie ma umożliwić zredukowanie czasu przestojów wind w budynkach aż o 50 proc.

Mało inteligentnych domów na Litwie

schedule 28 października 2015
Anna Pakulniewicz

LITWA Deweloperzy działający na Litwie koncentrują się przede wszystkim na obniżeniu kosztów, nie są zainteresowani budowaniem domów inteligentnych, podaje w swoim raporcie firma Inreal.

Technologie

Zakupy w goglach u Hilfigera

schedule 22 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Sieć odzieżowa Tommy Hilfiger wprowadza do swoich salonów – oraz do sklepów prowadzonych przez dystrybutorów marki – na całym świecie możliwość oglądania pokazów mody na goglach do wirtualnej rzeczywistości o pełnym widoku 360 stopni.

Technologie

Polskie magazyny Amazona też dostaną mobilne roboty

schedule 16 października 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Mobilne roboty magazynowe Amazona – wykorzystywane do tej pory w kilkunastu nowych centrach dystrybucyjnych spółki w Stanach Zjednoczonych – zdały egzamin. Internetowy gigant zdecydował się wprowadzić je także do obiektów w Europie. Na pierwszy ogień idą wrocławskie magazyny firmy.

Technologie

Amazon wprowadza dostawy crowdsourcingowe

schedule 09 października 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Amazon zleca prywatnym kierowcom dostawy zamówień ekspresowych, które mają dotrzeć do klienta w ciągu godziny od złożenia. Usługa pod nazwą Amazon Flex umożliwia uprzednio zarejestrowanym i sprawdzonym przez internetowego sprzedawcę kierowcom z własnym autem, pracę w charakterze dostawców w wybranych przez siebie obszarach miasta i godzinach.

Technologie

Stół sprzyjający współpracy

schedule 08 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Szwajcarska firma Remago opracowała stół konferencyjny z wbudowanymi komputerami pozwalającymi uczestnikom spotkania na wspólną pracę z tymi samymi danymi w czasie rzeczywistym.

Technologie

Paczkomaty 2.0.

schedule 06 października 2015
Agata Kłapeć

ESTONIA Estoński producent paczkomatów Cleveron opracował terminal mieszczący trzykrotnie więcej paczek w przeliczeniu na 1 mkw. niż tradycyjne paczkomaty.

Technologie

Pączkuje nowa forma sprzedaży

schedule 06 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Handlowcom media społecznościowe kojarzą się przeważnie tylko z narzędziem marketingowym. Ale to już niedługo się zmieni.

Bikony wspierają sprzedaż w poznańskiej Plazie

schedule 05 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Dzięki rozmieszczeniu na terenie Poznań Plaza sensorów bikon klienci galerii, którzy posiadają telefon z systemem Android (wersja powyżej 4.3) z zainstalowaną aplikacją Qpony oraz włączonym bluetooth mogą otrzymywać oferty rabatowe na smartfona.

Technologie

Cyfrowy konsjerż w akcji

schedule 02 października 2015
Eurobuild CEE

POLSKA Krakowski Best Western Plus Q Hotel zdecydował się na wdrożenie w swoich pokojach kompleksowego systemu obsługi gości ILumio.

Pozostałe nowości

Kategorie