EN

Technologie

RSS
Technologie

Polska Kąt do wynajęcia

schedule 13 lutego 2024
Opr./edited by JC

Ingka Centres uruchomiło pierwszy w Polsce internetowy system wynajmu powierzchni sprzedażowych i reklamowych w swoich centrach handlowych. Platformę Book a Corner stworzono przy użyciu narzędzi omnichannel.

Technologie

Polska Neutralny host dla 5G

schedule 08 lutego 2024
Opr./edited by MR

Spółki StarNet Telecom i Vector Solutions przeprowadziły pierwsze w Polsce pilotażowe wdrożenie aktywnego DAS w modelu Neutral Host in Building. Rozwiązanie pozwoli w pełni wykorzystać potencjał 5G w budynkach komercyjnych.

Technologie

Świat Sztuczna inteligencja w magazynie

schedule 06 lutego 2024
Opr./edited by MR

GXO we współpracy z kalifornijską firmą Dexterity prowadzi pilotażowy projekt robotyki magazynowej wspomaganej sztuczną inteligencją. 

Technologie

Polska Redd rośnie w Europie

schedule 06 lutego 2024
Opr./edited by JC

Grupa Redd uruchomiła wyszukiwarkę nieruchomości komercyjnych w czterech kolejnych krajach regionu: Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech. Użytkownicy z tych krajów mogą na razie korzystać z dostępu do bazy budynków magazynowych.

Technologie

Świat/Polska Więcej robotów, mniej wypadków

schedule 29 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W 2023 roku ID Logistics w zarządzanych przez siebie centrach dystrybucyjnych wdrożyło prawie 500 robotów. Maszyny rozpoczęły pracę w dziewięciu krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

Technologie

Polska Focus na ślad węglowy

schedule 21 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Ecophon, we współpracy z Saint-Gobain Isover, wprowadza nową gamę produktów o niższym śladzie węglowym. Firma obniżyła emisję dwutlenku węgla związaną z wytwarzaniem wybranych paneli akustycznych m.in. dzięki wykorzystaniu biogazu w trakcie produkcji.

Technologie

Świat / Polska Cement o zerowej emisji

schedule 18 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Heidelberg Materials wprowadza na rynek pierwszy na świecie cement o zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Opracowanie evoZero było możliwe dzięki technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.

Technologie

Stany Zjednoczone Humanoidalny robot logistyczny

schedule 11 grudnia 2023
Opr./edited by MR

GXO realizuje pilotażowy projekt z udziałem humanoidalnego robota. Zaprojektowany do kompletacji towarów Digit jest testowany w centrum logistycznym Spanx pod Atlantą. 

Technologie

Polska Saski Crescent ma technologiczną platynę

schedule 07 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Zmodernizowany Saski Crescent udowodnił przygotowanie do aktualnych i przyszłych wyzwań najemców związanych z wymaganiami technologicznymi. Warszawski biurowiec uzyskał rating WiredScore Platinum.

Technologie

Polska Mapy i informacje na portalu GeoGdańsk

schedule 06 listopada 2023
Opr./edited by MR

Gdańsk uruchamia portal mapowy GeoGdańsk. Narzędzie ma zapewnić mieszkańcom i odwiedzającym dostęp do map oraz informacji o mieście. Znajdą się tu m.in. plany zagospodarowania przestrzennego i informacje o 90 tys. działek w Gdańsku.

Technologie

Polska Roboty na budowę!

schedule 31 października 2023
Opr./edited by MR

Budimex zakończył pracę nad projektem, którego celem było stworzenie mobilnego robota wspomagającego pracowników na budowach. Robot testowany będzie na budowie Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.

Technologie

Polska Niskoemisyjna przyszłość szkła

schedule 11 października 2023
Opr./edited by MR

Firma Pilkington Polska, będąca częścią NSG Group, wprowadza na rynek nową gamę szyb o 50 proc. niższym śladzie węglowym w porównaniu do standardowego szkła float. To najniższa obecnie wartość w tego typu produktach na rynku.

Technologie

Polska Zablokuj i zaparkuj

schedule 26 września 2023
Opr./edited by JC

Na polskim rynku udostępniono BlokPark, system składający się z blokad parkingowych zasilanych za pomocą energii słonecznej oraz aplikacji mobilnej, która umożliwia rezerwację miejsca postojowego, zdalne sterowanie urządzeniem oraz opłacenie postoju.

Technologie

Polska Sztuczna inteligencja w hotelowej recepcji

schedule 26 września 2023
Opr./edited by MR

Grupa PHH, w partnerstwie z inteliRobots, rozpoczyna wprowadzanie w swoich obiektach urządzeń inteliRobots. Robot wykorzystujący sztuczną inteligencję zamelduje i wymelduje gości, przetworzy płatność, wyśle fakturę, odpowie na pytania i podpowie, co zwiedzać w danym mieście.

Technologie

Polska Inteligentny kontener na odpady

schedule 20 września 2023
Opr./edited by MR

W warszawskim kompleksie Plac Unii został zainstalowany inteligentny pojemnik do segregacji odpadów Smart Ecobox firmy Asekol PL. Pojemnik reaguje na korzystających z niego użytkowników i sam za pośrednictwem aplikacji przesyła informacje o stanie zapełnienia.

Technologie

Polska Globalworth ma własną apkę

schedule 13 września 2023
Opr./edited by JC

Globalworth Poland ogłasza uruchomienie Globalworth App, narzędzia do kompleksowego zarządzania przestrzenią biurową. Rozwiązanie ma na celu m.in. zapewnienie dostępu do budynku i organizacji pracy.

Technologie

Polska Aplikacja, analiza i certyfikacja

schedule 14 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Firma Signify wprowadza na rynek aplikację Interact Space analysis, która umożliwia właścicielom budynków efektywniejsze analizowanie przestrzeni, warunków środowiskowych i obłożenia lokali, co przekłada się na optymalizację warunków pracy.

Technologie

Polska Efekt zobaczą tylko ptaki

schedule 04 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Jedna z przeszklonych fasad Uniwersytetu w Białymstoku została zabezpieczona specjalną folią ochronną UV, która ma ograniczyć liczbę kolizji ptaków z szybami. To efekt współpracy uczelni, Fundacji Szklane Pułapki, austriackiej organizacji BirdShades i spółki Unidevelopment.

Technologie

Polska Recykling na budowie

schedule 04 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Cemex Polska poszerzył swoją ofertę produktową o kruszywa z recyklingu pod marką Vertua. To kolejne rozwiązanie wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym dla zrównoważonego budownictwa.

Technologie

Polska Wirtualne spacery po nieruchomościach

schedule 20 lipca 2023
Opr./edited by MR

Custom 3D Space Planning umożliwia zamianę planu budynku w trójwymiarowy obiekt, po którym można urządzić wirtualny spacer. Twórca narzędzia, firma Bright Spaces wprowadza nową wersję z dodatkowymi funkcjami.

Wydanie 1 (285) styczeń 2024

Kategorie