EN

Technologie

Technologie

Droga naprawi się sama

schedule 04 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Budimex pracuje nad samonaprawiającą się drogą. Projekt jest współfinansowany ze środków krajowych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerem naukowym projektu jest Politechnika Warszawska. Prace badawcze potrwają do grudnia 2022 roku.

Technologie

Cyfrowa odsłona banku

schedule 03 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Bank Pekao wdrożył nowe, cyfrowe kanały komunikacji w swojej placówce przy ul. Kruczej 50 (Cedet) w Warszawie. Technologia digitalizująca działania reklamowo-informacyjne działa już w sześciu placówkach banku. Rozwiązanie stworzyła firma Nanovo.

Technologie

Węgry więcej czerpią ze słońca

schedule 03 marca 2020
Rafał Ostrowski
dziennikarz

WĘGRY Osiem elektrowni fotowoltaicznych o całkowitej zainstalowanej mocy 5,4 MWp powstało w gminie Tata na Węgrzech. W ten sposób moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju zwiększyła się do 31,5 MWp.

Technologie

Ogrzeją zimą i ochłodzą latem

schedule 28 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma ML System podpisała wartą 1,4 mln zł umowę z generalnym wykonawcą zatok autobusowych na dostawę 27 wiat przystankowych. Obiekty staną w Rzeszowie. Wiaty przystankowe będą posiadały m.in. funkcję grzania i chłodzenia.

Technologie

Algorytmy pomogą znaleźć mieszkanie

schedule 19 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Krakowska wyszukiwarka Obido.pl otrzymała 1 mln zł dotacji na budowę laboratorium sztucznej inteligencji. Środki mają pomóc w zwiększeniu liczby obsługiwanych przez serwis klientów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Technologie

Blåkläder zatrudnił kolejne roboty

schedule 13 lutego 2020
Opr./edited by AZ

EUROPA Firma Blåkläder, szwedzki producent odzieży roboczej stworzyła system Auto Store, który obsługiwany jest przez roboty.

Technologie

Korzyść dla środowiska i niższe wydatki na energię

schedule 11 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Impel Tech Solutions (ITS) wchodząca w skład grupy Impel otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na budowę systemu wspierającego efektywność energetyczną. Rozwiązanie skierowane jest m.in. do takich podmiotów jak sklepy, stacje benzynowe, ośrodki sportowo-rekreacyjne i mniejsze zakłady przemysłowe.

Technologie

Nadchodzi era empatycznych robotów

schedule 06 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Globalny rynek rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, które pomagają rozpoznać emocje człowieka, będzie rósł w najbliższych czterech latach o 32,3 proc. rocznie – przewidują eksperci firmy Deloitte w raporcie „Tech Trends 2020”.

Technologie

Woda oszczędności doda

schedule 31 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Holenderska firma Hydraloop opracowała urządzenie do recyklingu wody. To system, który pomaga zaoszczędzić około 95 proc. wody z prysznica i wanny oraz blisko 50 proc. z pralki. Dzięki temu do ponownego użytku może trafić nawet 85 proc. zużytej wody, która może być ponownie wykorzystana np. w toaletach, pralkach, basenach, czy ogrodach.

Technologie

Harmonijna Fuzja człowieka i maszyny

schedule 30 stycznia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Echo Investment zaprezentowało rozwiązania hi-tech, które zostaną zastosowane w mieszkaniach łódzkiej Fuzji. Na terenie osiedla klienci będą mieli do dyspozycji m.in. ładowarki samochodów elektrycznych, inteligentne skrzynki Pacomatic obsługiwane przez aplikację na smartfonie oraz miejsca postojowe dla carsharingu.

Technologie

GDDKiA wchodzi w BIM

schedule 28 stycznia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała pierwszą umowę zobowiązującą wykonawcę kompleksowej dokumentacji projektowej do zastosowania metodyki i narzędzi BIM, Sweco Engineering stworzy w ten sposób dokumentację obwodnicy miejscowości Zator w ciągu drogi krajowej nr 28 w powiecie oświęcimskim.

Technologie

Nowy inkubator logistycznych innowacji

schedule 27 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Firma C.H. Robinson uruchomiła inkubator innowacji Robinson Labs. Jego celem jest tworzenie rozwiązań, które mają przyczynić się do rozwoju branży logistycznej.

Technologie

Puccini współpracuje z Comarchem

schedule 23 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Puccini, producent bagaży podróżnych, torebek damskich i galanterii skórzanej, wdrożyła system Comarch ERP Altum do obsługi procesów handlowych i magazynowych w swojej firmie.

Technologie

Węgrzy chcą zdigitalizować place budowy nad Wisłą

schedule 23 stycznia 2020

POLSKA Ma ułatwić pracę na budowie i przynieść wymierne korzyści finansowe – w lutym na polski rynek węgierska firma technologiczna Bauapp wprowadzi aplikację mobilną do zarządzania pracami na budowie. Celuje w potrzeby deweloperów i generalnych wykonawców.

Technologie

Maxima stawia na algorytmy

schedule 20 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

LITWA Litewska sieć handlowa Maxima wdraża w swoich placówkach rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Technologie

Innowatorzy na start

schedule 16 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w trzeciej edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach programu Invest Horizon. Polskie startupy technologiczne mogą składać wnioski do 31 stycznia tego roku.

Technologie

Piaseczno chce być inteligentnym miastem

schedule 09 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Urząd Miasta i Gminy Piaseczno rozpoczął współpracę z firmą Emitel. W ramach podpisanej umowy spółka zaprojektowała sieć i dostarczyła czujniki na potrzeby rozwiązań smart city.

Technologie

Doświetlą budynki światłem słonecznym

schedule 08 stycznia 2020
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Warszawska firma Iflow została wyłącznym dystrybutorem w Polsce urządzeń szwedzkiej marki Parans służących do rozprowadzania w budynkach naturalnego światła w oparciu o technologię światłowodową.

Technologie

Jeden system dla producentów i detalistów

schedule 07 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Comp stworzyła narzędzie dla właścicieli sklepów detalicznych. Platforma Promo+ umożliwia małym sklepom otrzymywanie ofert promocyjnych bezpośrednio od producentów z branży FMCG.

Technologie

Apka sprawdzi termin przydatności

schedule 02 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

EUROPA Szwedzka sieć handlowa Rimi, działająca m.in. w Estonii, na Łotwie i Litwie wprowadziła do użytku aplikację Semafor do monitorowania terminów ważności towarów.

Pozostałe nowości

Kategorie