EN

Technologie

Technologie

ML System w zeroenergetycznym hotelu

schedule 20 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA/SZWECJA Firma ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne na fasadę i świetlik zeroenergetycznego hotelu w Sztokholmie.

Technologie

Rośnie popularność sklepów bez obługi  

schedule 20 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Sieć sklepów autonomicznych Take&Go opublikowała dane pokazujące jak obecna sytuacja wpłynęła na wybory zakupowe jej klientów. W związku z pandemią i związanymi z nią ograniczeniami, w sklepach sieci średnia ilość produktów w koszyku klienta wzrosła o 30 proc. a średnia wartość pojedynczych zakupów zwiększyła się o 20 proc.

Technologie

Quantum Glass coraz bliżej

schedule 19 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma ML System otrzymała patent na kolejny wynalazek. Jest to tzw. moduł fotowoltaiczny o falowodowej transmisji światła o zwiększonej uniwersalności jego stosowania. To kolejny krok do komercyjnego wdrożenia szyby z powłoką kwantową.

Technologie

Otworzy drzwi nie tylko w biurowcu

schedule 17 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Adgar, właściciel konceptu Brain Embassy, podpisał umowę z dostawcą aplikacji Blue Bolt. Wiosną w budynkach Adgara zainstalowanych zostanie 341 urządzeń, które obsłużą punkty kontroli dostępu. Adgar zapowiada, że to początek współpracy obu firm.

Technologie

Magazyn prawie samowystarczalny

schedule 12 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma M.W. stworzyła system, który kieruje ruchem robotów. Sam analizuje dane i usprawnia swoją działalność. Tradycyjny sposób realizacji zamówień w magazynie zakłada skompletowanie od 70 do 120 produktów w ciągu godziny przez jednego pracownika. Zautomatyzowany system w tym samym czasie kompletuje 500 produktów.

Technologie

Czujnik na niesfornych najemców

schedule 11 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Do sprzedaży wchodzi Renteye – inteligentny czujnik nadzorujący mieszkania na wynajem. To krok w stronę automatyzacji procesu zarządzania mieszkaniami na wynajem i zwiększenia ich bezpieczeństwa. Twórcy urządzenia liczą na to, że rozwiązanie zrewolucjonizuje rynek najmu krótkoterminowego.

Technologie

500 mln zł dla innowatorów

schedule 10 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Nowe produkty, usługi i technologie powstające na terenie województwa mazowieckiego mogą liczyć na dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Na innowatorów czeka 500 mln zł z Programu Inteligentny Rozwój.

Technologie

Droga naprawi się sama

schedule 04 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Budimex pracuje nad samonaprawiającą się drogą. Projekt jest współfinansowany ze środków krajowych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerem naukowym projektu jest Politechnika Warszawska. Prace badawcze potrwają do grudnia 2022 roku.

Technologie

Cyfrowa odsłona banku

schedule 03 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Bank Pekao wdrożył nowe, cyfrowe kanały komunikacji w swojej placówce przy ul. Kruczej 50 (Cedet) w Warszawie. Technologia digitalizująca działania reklamowo-informacyjne działa już w sześciu placówkach banku. Rozwiązanie stworzyła firma Nanovo.

Technologie

Węgry więcej czerpią ze słońca

schedule 03 marca 2020
Rafał Ostrowski
dziennikarz

WĘGRY Osiem elektrowni fotowoltaicznych o całkowitej zainstalowanej mocy 5,4 MWp powstało w gminie Tata na Węgrzech. W ten sposób moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju zwiększyła się do 31,5 MWp.

Technologie

Ogrzeją zimą i ochłodzą latem

schedule 28 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma ML System podpisała wartą 1,4 mln zł umowę z generalnym wykonawcą zatok autobusowych na dostawę 27 wiat przystankowych. Obiekty staną w Rzeszowie. Wiaty przystankowe będą posiadały m.in. funkcję grzania i chłodzenia.

Technologie

Algorytmy pomogą znaleźć mieszkanie

schedule 19 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Krakowska wyszukiwarka Obido.pl otrzymała 1 mln zł dotacji na budowę laboratorium sztucznej inteligencji. Środki mają pomóc w zwiększeniu liczby obsługiwanych przez serwis klientów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Technologie

Blåkläder zatrudnił kolejne roboty

schedule 13 lutego 2020
Opr./edited by AZ

EUROPA Firma Blåkläder, szwedzki producent odzieży roboczej stworzyła system Auto Store, który obsługiwany jest przez roboty.

Technologie

Korzyść dla środowiska i niższe wydatki na energię

schedule 11 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Impel Tech Solutions (ITS) wchodząca w skład grupy Impel otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na budowę systemu wspierającego efektywność energetyczną. Rozwiązanie skierowane jest m.in. do takich podmiotów jak sklepy, stacje benzynowe, ośrodki sportowo-rekreacyjne i mniejsze zakłady przemysłowe.

Technologie

Nadchodzi era empatycznych robotów

schedule 06 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Globalny rynek rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, które pomagają rozpoznać emocje człowieka, będzie rósł w najbliższych czterech latach o 32,3 proc. rocznie – przewidują eksperci firmy Deloitte w raporcie „Tech Trends 2020”.

Technologie

Woda oszczędności doda

schedule 31 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Holenderska firma Hydraloop opracowała urządzenie do recyklingu wody. To system, który pomaga zaoszczędzić około 95 proc. wody z prysznica i wanny oraz blisko 50 proc. z pralki. Dzięki temu do ponownego użytku może trafić nawet 85 proc. zużytej wody, która może być ponownie wykorzystana np. w toaletach, pralkach, basenach, czy ogrodach.

Technologie

Harmonijna Fuzja człowieka i maszyny

schedule 30 stycznia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Echo Investment zaprezentowało rozwiązania hi-tech, które zostaną zastosowane w mieszkaniach łódzkiej Fuzji. Na terenie osiedla klienci będą mieli do dyspozycji m.in. ładowarki samochodów elektrycznych, inteligentne skrzynki Pacomatic obsługiwane przez aplikację na smartfonie oraz miejsca postojowe dla carsharingu.

Technologie

GDDKiA wchodzi w BIM

schedule 28 stycznia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała pierwszą umowę zobowiązującą wykonawcę kompleksowej dokumentacji projektowej do zastosowania metodyki i narzędzi BIM, Sweco Engineering stworzy w ten sposób dokumentację obwodnicy miejscowości Zator w ciągu drogi krajowej nr 28 w powiecie oświęcimskim.

Technologie

Nowy inkubator logistycznych innowacji

schedule 27 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Firma C.H. Robinson uruchomiła inkubator innowacji Robinson Labs. Jego celem jest tworzenie rozwiązań, które mają przyczynić się do rozwoju branży logistycznej.

Technologie

Puccini współpracuje z Comarchem

schedule 23 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Puccini, producent bagaży podróżnych, torebek damskich i galanterii skórzanej, wdrożyła system Comarch ERP Altum do obsługi procesów handlowych i magazynowych w swojej firmie.

Pozostałe nowości

Kategorie