Polska Cement z recyklingu
TechnologiePlatforma technologiczna Holcim EcoCycle pozwala nam na przetwarzanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych w materiały gotowe do ponownego użycia. Innowacyjność cementu EcoPlanet Budowlany z dodatkiem EcoCycle polega na zastosowaniu minimum 10 proc. materiału mineralnego odzyskanego z rozbiórkowego betonu, co pozwala znacząco ograniczyć wydobycie surowców naturalnych. Proces produkcji tego cementu zmniejsza emisję CO₂ o minimum 40 proc. w porównaniu do standardowego produktu typu CEM I.
Wprowadzenie EcoPlanet Budowlany to odpowiedź Holcim Polska na rosnące potrzeby rynku w zakresie zrównoważonych materiałów budowlanych. Dzięki innowacyjnemu podejściu łączymy wysoką jakość z troską o środowisko, oferując produkt, który jednocześnie wspiera dekarbonizację i rozwój gospodarki obiegu zamkniętego w segmencie budownictwa oraz rozwiązania o obniżonym śladzie węglowym – podkreśla Dariusz Kuryś, kierownik ds. rozwoju biznesu w Holcim Polska.
Dzięki cementowi EcoPlanet Budowlany produkowanemu w Cementowni Kujawy, Holcim Polska oferuje budownictwu jeszcze większe możliwość realnego wpływu na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz ochrony naturalnych zasobów poprzez zastosowanie materiałów z recyklingu. Zastąpienie jednej tony typowego cementu CEM II przez jedną tonę EcoPlanet Budowlany zmniejsza emisję CO₂ o 235 kg. Taka ilość CO₂ jest emitowana przez samochód osobowego marki Volvo z silnikiem T2 pokonujący 1252 km w mieście lub 2070 km poza miastem. To dystans odpowiadający praktycznie odległości z Wrocławia do Barcelony.
EcoPlanet Budowlany to cement portlandzki wieloskładnikowy o klasie wytrzymałości 32,5, normalnej wytrzymałości wczesnej (N) i składzie zgodnym z wymaganiami normy PN-EN 197-6. Jest to produkt ogólnobudowlany, a jego zastosowanie znacznie wydłuża czas zachowania optymalnych właściwości roboczych mieszanki betonowej i zapraw nawet w podwyższonych temperaturach otoczenia. Jest przeznaczony do większości prac budowlanych i remontowych, doskonale sprawdzi się przy murowaniu i tynkowaniu oraz stabilizacji gruntu.
Produkt będzie dostępny w większości sieci marketów budowlanych w północnej Polsce.
***
O Holcim Polska
Holcim Polska jest producentem innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych od fundamentów aż po dach.
Holcim Polska wdraża technologie i rozwiązania o obniżonym śladzie węglowym, możliwe do zastosowania na każdym etapie życia budynku, od projektowania i budowy po naprawy oraz renowacje. Spółka oferuje m.in. niskoemisyjne cementy z rodziny ECOPlanet dla budownictwa i prefabrykacji (o 30-50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM), beton ECOPact (o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy), czy kruszywo z recyklingu ECOSource. W ofercie znajdują się również systemy podłogowe, a także rozwiązania izolacyjne przeznaczone do kompleksowej termomodernizacji.
Grupa Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstanie inteligentnej infrastruktury i poprawę standardów życia na całym świecie. Dzięki modelowi biznesowemu opartemu na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym, firma jest światowym liderem w wykorzystaniu odpadów jako źródła energii i surowców. Holcim zatrudnia ok. 70 tys. osób w 70 krajach..
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Walter Herz
Po zawieszeniu aktywności przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej zmienił się krajobraz inwestycyjny. Miejsce zachodnich fund ...