EN

Festiwal Architektury - relacja filmowa

14 września w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w warszawskim Pałacu Zamoyskich odbyło się spotkanie architektów, deweloperów, inwestorów i specjalistów z branży nieruchomości w ramach pierwszego Festiwalu Architektury.
Festiwal organizowany przez Eurobuild Conferences pod patronatem SARP był pierwszym tego rodzaju wydarzeniem. – Pomysł na tę konferencję przyszedł z rynku, to Państwo byli jego autorami. Jesteście ekspertami, którzy mają określone potrzeby – powiedziała do zebranych Ewa Andrzejewska, redaktor naczelna miesięcznika „Eurobuild CEE”, podczas powitania gości. Wskazała także na potrzebę tworzenia miejsc, w których branża deweloperska i środowiska architektów mogą się spotykać i rozmawiać. – Ten festiwal jest odpowiedzią na tę potrzebę – powiedziała. – Mam nadzieję, że będzie to święto architektury – wtórował Mariusz Ścisło, prezes SARP.

Po części merytorycznej rozdano nagrody najlepszym projektom w konkursie Eurobuild Awards dla architektów. Był to pierwszy konkurs organizowany przez grupę medialną Eurobuild pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. W sześciu kategoriach nagrody zdobyły takie projekty, jak: lubelskie Tarasy Zamkowe (Centrum handlowe roku), poznański kompleks Ubiq 34 (Biurowiec roku oraz rewitalizacja roku), Centrum Rekreacyjno-Sportowe nad jeziorem Ukiel (Przestrzeń publiczna roku), Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach (Obiekt proekologiczny roku) oraz biuro firm z grupy Skanska w budynku Atrium 1 w Warszawie (Aranżacja miejsca pracy). Zwycięzcy dumnie trzymali statuetki nie tylko na scenie, gdzie je wręczano, ale jeszcze podczas pożegnalnego koktajlu, który zakończył całą imprezę.

Kategorie