EN

Targi Expo Real: tam trzeba i wypada być

Hasła, pod którymi odbyła się tegoroczna edycja targów nieruchomości Expo Real w niemieckim Monachium to: magazyny i mieszkania na wynajem jako topowe produkty inwestycyjne, ogromne apetyty inwestorów, nowe źródła kapitału oraz cyfrowa rewolucja w nieruchomościach.
W targach wzięła udział rekordowa liczba uczestników i wystawców, a Polska znalazła się pod tym względem w ścisłej czołówce. O obecności na wydarzeniu opowiadają Eurobuild TV Daniel Draga, Cavatina Polska; Adam Pustelnik z urzędu miasta Łodzi, Przemysław Kucharski z kancelarii Kucharski & Partners oraz Piotr Sawicki z urzędu miasta Warszawy. Międzynarodowe Targi Inwestycji i Nieruchomości Komercyjnych Expo Real rozpoczęły się 8 października, a zakończyły 10.

Jak powiedział nam Daniel Draga z firmy Cavatina Polska, firma zaprezentowała na targach Expo Real swoje projekty w różnych miastach Polski, które będą w przyszłości wystawione na sprzedaż, a także zespoły firmy z nowych oddziałów – w Londynie i Berlinie. Cavatina szuka także partnerów biznesowych do przeprowadzenia nowych inwestycji.

Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą, Urząd Miasta Łodzi, tegoroczne targi są wyjątkowe, ponieważ Łódź stała się ofiarą klęski urodzaju. Większość działek w Nowym Centrum Łodzi jest już sprzedana w poprzednich edycjach targów. Zostały jedynie te, które nie mogły zostać sprzedane głównie z powodów prawnych i formalnych.

Jak powiedział natomiast Przemysław Kucharski, partner zarządzający kancelarii Kucharski & Partners, jego firma przyjechała na Expo, ponieważ tam po prostu być trzeba i wypada. Jest to szansa na spotkanie partnerów biznesowych, którzy nie pracują na co dzień w Polsce. Jest to także szansa na odświeżenie kontaktów z osobami z Warszawy – z którymi nie ma czasu spotkać się na miejscu.

Natomiast Piotr Sawicki, p.o. dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie m. st. Warszawy, wyjaśnił, że Warszawa przybyła na targi z różnymi nieruchomościami na sprzedaż. Miastu towarzyszy dziewięciu partnerów z rynku nieruchomości. Jak dodał Piotr Sawicki, Expo Real jest dla Warszawy inspiracją. Miasto ma nadzieję stworzyć w nadchodzących latach tego typu centrum targowe, jak to w Monachium.

Kategorie