Młodość górą
Powierzchnie handlowe i rozrywkoweAneta Cichla, „Eurobuild Central & Eastern Europe”: Gemini Park Tychy to młoda galeria – jak sobie radzi na rynku? Które elementy oferty są szczególnie popularne?
Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy: Gemini Park miał bardzo mocny debiut. W miesiąc od otwarcia galerię odwiedziło ponad pół miliona klientów. Po pięciu miesiącach przekroczyliśmy już dwa miliony, co jest dużym sukcesem, zważywszy na to, że działamy przede wszystkim na lokalnym rynku. Z miesiąca na miesiąc widzimy także wyraźny trend wzrostowy. Przybywa klientów, ale rośnie także odsetek osób, które wybierają się do nas regularnie na zakupy, częściej niż raz w miesiącu. Obserwując natomiast tablice rejestracyjne, widzimy, że powiększa się nasz zasięg. Mieszkańcy miast ościennych stanowią już blisko 50 proc. odwiedzających. Jeśli chodzi o ofertę, najmocniejsze debiuty zanotowały u nas marki modowe, przede wszystkim znane sieci należące do grupy LPP, ale także TK Maxx, H&M, New Yorker, Deichmann czy CCC oraz jubilerzy. Moda to dziś ten element, który szczególnie przyciąga klientów. Bardzo dobrze przyjęły się także sklepy z wyposażeniem wnętrz, butami i dodatkami, drogerie, a także oferta gastronomiczna. Dużą popularnością cieszą się u nas także rozwiązania dające klientom możliwość spotkania, wypoczynku i rozrywki. Udało się to osiągnąć
m.in. najnowocześniejszym w regionie food courtem, darmowym wi-fi, a także aż 11 strefami relaksu.
Z jakimi problemami musi zmierzyć się obiekt, który dopiero startuje na rynku?
Jest kilka wyzwań, którym muszą stawić czoła nowe galerie debiutujące na rynku, w tym także nasz obiekt. Najpoważniejszym jest obowiązujący zakaz handlu w niedziele, który w naszym przypadku, przynajmniej do czasu powstania kina i rozbudowy oferty rozrywkowej, wiąże się z zamknięciem w te dni obiektu. Z drugiej strony widzimy, że niedziele handlowe nie pokrzyżowały nam planów związanych z udanym debiutem, a ruch w Tychach rozłożył się na dni handlowe. Sporym wyzwaniem jest także rozwój technologii, w tym technologii związanych z omnichannelem. W Tychach na bieżąco śledzimy trendy związane z tym zjawiskiem. Rozeznajemy też rozwiązania, które moglibyśmy w przyszłości także u siebie wdrożyć, włączając tym samym najemców m.in. w działania digital marketingowe galerii.
Jak Gemini Park Tychy pozycjonuje się na rynku i buduje swoją markę?
Strategię marketingową galerii opieramy na dwóch hasłach „rodzinność” i „zaangażowanie”. Jesteśmy galerią rodzinną i tak dziś pozycjonujemy się na rynku. Chcemy przez to pokazać otwartość na każdego klienta bez względu na wiek. Pomagają nam w tym liczne działania marketingowe, którymi wzmacniamy budowaną pozycję. Mocno nastawiamy się w nich na najmłodszych, organizując m.in. wydarzenia edukacyjne i gamingowe, wystawy, a także półkolonie w okresie wakacji. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy także brand heroes – rodzinę Gemińskich, wokół których odbywają się liczne eventy. Nie zapominamy także przy tym o dorosłym kliencie, do którego kierujemy m.in. akcje prosprzedażowe i rabatowe.
Czy planują Państwo rozbudowę obiektu?
W 2019 roku planujemy rozbudowę galerii i powiększenie jej o 6,6 tys. mkw. powierzchni najmu. W przestrzeni tej powstanie m.in. nowoczesne kino, strefa rozrywki oraz nowe restauracje. Rozważamy także powstanie bawialni dla dzieci. Planowana rozbudowa ma zostać ukończona w 2020 roku.