Zajrzyj do wnętrza Geberita
Style i wnętrzaProjekt nowego wnętrza powstał w Digital Effect Design Studio. W siedzibie powstały także showroom, sale szkoleniowe i kafeteria. W showroomie ceramika marki Koło jest eksponowana na czarnym tle, zaś instalacje marki Geberit, których z reguły nie widać, zamontowano na szkle. Wspólna przestrzeń ekspozycyjna to efekt połączenia firm Geberit i Koło. W salonie ukazana jest zależność obu marek we wzajemnej relacji. Obecny showroom przy Postępu został znacząco rozbudowany, do dyspozycji klientów oddano dodatkową, zupełnie nową powierzchnię prezentującą portfolio. Produkty marek Geberit, Geberit AquaClean, Koło, Keramag oraz Keramag Design znalazły się na spójnej przestrzeni, która podkreśla wartość poszczególnych marek oraz ich komplementarność.
W całym projekcie, obejmującym część ekspozycyjną oraz biurową, architekci duży nacisk położyli także na wspólne części do pracy i wypoczynku. Powstała m.in. strefa kawiarniana przy salonie pokazowym, która stanowi przeciwwagę dla przestrzeni biurowej.
– Obok zwykłych żaluzji zastosowaliśmy specjalnie zaprojektowane łamacze światła i przeszklone żaluzje z satynowanymi nadrukami, których zadaniem jest filtrowanie i rozbijanie wpadającego do wnętrza światła – mówi architekt Sotyrys Pantopulos.
Kafeteria przylega do showroomu i jest dostępna dla odwiedzających. To miejsce m.in. przeznaczone na spotkanie z architektem lub doradcą Geberit.
– Przestrzeń biurową przecinają jedynie kolorowe akcenty, pasy oświetlenia, cienkie linie w wykładzinach. Postanowiliśmy odwrócić biurową percepcję, ociepliliśmy panele sufitowe materiałem, co poprawiło akustykę i dodało prywatnego charakteru. Dzięki światłu filtrowanemu przez szklane ściany z matowymi nadrukami brak jest wrażenia ciężkości – dodaje Sotyrys Pantopulos.
Łazienki w biurach dzielą się na dwa rodzaje: wizytowe i użytkowe. Na parterze zostały zaprojektowane specjalne toalety dla gości. Charakteryzują je całe szklane przestrzenie z satynowaną matową powierzchnią, podświetlane ledami RGB, dają możliwości zmiany klimatu, kolorystyki i natężenia oświetlenia. Może to być wykorzystane np. przy różnych szkoleniach. Natomiast w łazienkach użytkowych w części biurowej zastosowano stylistykę skandynawską, głównym motywem jest wycinanka z drewna tzw. nordicwood. Tu również detale i dodatki, takie jak duńskie oświetlenie ze strefy domowej, prysznice ze szklanymi kabinami marki Koło i drewniane elementy meblowe, nadają bardziej prywatny charakter.
We wszystkich łazienkach znajdujących się w budynku, zamontowano toalety myjące Geberit AquaClean, a także bezdotykowe przyciski spłukujące Geberit.
Architekci pracują obecnie nad wstępną koncepcją zagospodarowania dachu budynku. W planach jest m.in. parkowy ogród z otwartą przestrzenią do pracy i przeszklony pawilon kawiarniano-ekspozycyjny z zapleczem konferencyjnym.
Grupa Geberit to producent technologii sanitarnej. Firma powstała w 1874 roku. Obecnie Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach i ma ponad 30 zakładów produkcyjnych.
Kafeteria
Sala szkoleniowa
Łazienka
Na Expo całkiem optymistycznie
Na Expo całkiem optymistycznie
Walter Herz
Na tegorocznych targach Expo Real w Monachium widoczny jest umiarkowany optymizm wśród inwestorów działających na rynku nieruchomości w Polsce. W trakcie spotkań i paneli szczególn ...
Czy najemcy oczekują zrównoważonych biur?
Czy najemcy oczekują zrównoważonych biur?
Knight Frank
Branża nieruchomości ma ogromny wpływ na środowisko. Budynki odpowiadają za około 40 proc. globalnego zużycia energii oraz 30 proc. emisji gazów cieplarnianych. W związku z tym, dą ...
Co oznacza implementacja CSRD dla polskich przedsiębiorstw?
Co oznacza implementacja CSRD dla polskich przedsiębiorstw?
Wolf Theiss
Termin na implementację w Polsce dyrektywy CSRD minął 6 lipca tego roku. Projekt ustawy implementującej z kwietnia tego roku jest jednak dopiero na etapie uzgodnień i nie należy si ...