Nowe warszawskie buty CCC
Style i wnętrzaW pierwszej połowie 2016 roku, mając na celu poprawę efektywności komunikacji i pracy firmy, zarząd CCC podjął decyzję o stworzeniu biura regionalnego w Warszawie. Na nowe biuro wybrany został budynek Metropolitan, należący do funduszu RREEF Investment.
Aranżację biura powierzono warszawskiej pracowni architektonicznej InDesign, która nadzorowała także prace budowlane. Wykonawcą prac budowlanych była firma Tétris i zrealizowała je w systemie Projektuj i Buduj. Tétris odpowiadał zarówno za fazę projektową, jak i kompleksowe wykończenie wnętrza.
Partnerem przedsięwzięcia oraz dostawcą mebli i szkleń została firma Bene, firma zajmująca się koncepcjami biurowymi. Prace w biurowcu Metropolitan rozpoczęły się w drugiej połowie 2016 roku, nowe biuro zainauguruje swoją działalność dziś.
Warszawskie biuro CCC powstało z myślą o usprawnieniu pracy strategicznych działów firmy oraz miejscu spotkań dla pracowników, obsługujących sieć sklepów CCC w poszczególnych regionach Polski. Ze względu na lokalizację biuro regionalne będzie pełniło także funkcje reprezentacyjne, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w układzie pomieszczeń, funkcjonalnym rozplanowaniu biura, jak i eleganckim, oszczędnym w formie designie. W ramach projektu nowego biura CCC powstały nowoczesne i funkcjonalne miejsca dla pracowników dostosowane do specyfiki pracy zespołu, sale konferencyjne, kuchnia i miejsca spotkań, przestrzenie sprzyjające wspólnej pracy oraz przestronna, reprezentacyjna recepcja wraz ze strefą dla gości. Całość została zaaranżowana w stonowanych kolorach z wykorzystaniem dużej ilości naturalnych materiałów, głównie drewna. Wnętrze sprawia wrażenie lekkiej i otwartej przestrzeni, głównie dzięki zastosowaniu dużej ilości przeszkleń i rezygnacji z tradycyjnych sufitów podwieszonych na przeważającej przestrzeni biura. Zabieg ten uwolnił przestrzeń międzysufitową, nadając wnętrzu industrialny charakter.
Na planie biura dominują otwarte przestrzenie dostosowane pod względem funkcji i wyposażenia do mobilnego trybu pracy, przeważającego wśród zespołu. Proporcja tradycyjnych stanowisk pracy do przestrzeni do pracy kreatywnej i nieformalnej wynosi mniej więcej 50/50. Elastyczna i różnorodna aranżacja przestrzeni miała na celu z jednej strony zapewnić komfortowe warunki do pracy działom realizującym swoje zadania stacjonarnie, z drugiej zaś zaoferować możliwość wyboru optymalnego miejsca dla osób, których praca ma charakter mobilny. Z myślą o takich pracownikach w biurze powstały także liczne miejsca pracy typu hot desk, które w razie potrzeby mogą zostać przystosowane na stanowiska pracy czasowej.
Znaczącą pozycję w projekcie nowego biura CCC zajmują także przestrzenie do rekreacji i spotkań zespołowych. Centralnym punktem jest duża kuchnia położona w centrum powierzchni biurowej, która łączy dwie przeciwległe przestrzenie open space. Taki zabieg zapewnia łatwy dostęp do pomieszczeń wspólnych z każdego punktu biura oraz naturalnie integruje pracowników podczas porannej kawy czy lunchu. Kuchnia sąsiaduje ze strefą spotkań wewnętrznych, która w przypadku biura CCC wyposażona została w trybuny oraz salę projekcyjną.
Historia firmy CCC sięga połowy lat 90., kiedy powstała Firma Handlowa Miłek zajmująca się sprzedażą obuwia w ramach sieci sklepów franczyzowych. W ciągu kilkunastu lat spółka przeszła metamorfozę – otworzyła nowoczesną fabrykę obuwia z Polkowicach, zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz rozpoczęła ekspansję na sąsiednie rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W 2016 roku CCC nabyła także pakiet większościowy w firmie E-obuwie.pl, co umożliwiło klientom zakupy produktów CCC przez internet. Dzisiaj CCC jest międzynarodową grupą kapitałową zarządzającą 1160 sklepami w 10 krajach Europy, m.in. w salonach własnych w Polsce, Węgrzech, Słowacji, Czechach, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Bułgarii, Niemczech, Serbii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Rumunii i Estonii.Grupa CCC posiada m.in. własną fabrykę butów skórzanych.
Przed przeprowadzką do Metropolitana warszawskie biuro CCC znajdowało się w budynki LiM.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...