Największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli niebawem
Wydarzeniaschedule 05 września 2018
Eurobuild Conferences
1 / 1
POLSKA W dniach 26-27 listopada we wnętrzach hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji Hotel Trends Poland&CEE, imprezy gromadzącej w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej w Polsce – właścicieli, inwestorów, managerów hoteli, prezesów i członków zarządów spółek hotelarskich, przedstawicieli globalnych i polskich sieci hotelarskich, firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych, a także architektów, projektantów oraz największych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa.
Hotel Trends Poland & CEE to największe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej forum dla hotelarzy i doskonała okazja do spotkań i rozmów biznesowych na najwyższym poziomie. Podczas dwóch dni najbliższej edycji w dyskusjach panelowych, debatach i warsztatach weźmie udział kilkuset czołowych ekspertów hotelowych z kraju i zagranicy.
W tym roku dyskusje panelowe pierwszego dnia będą koncentrować się wokół zagadnień takich jak:
Perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE – panel liderów rynku
Polska uznawana jest za najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestycji w hotele w Europie Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy zapowiadają, że chcą tu inwestować jeszcze więcej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku pobity zostanie ubiegłoroczny rekord, kiedy w polski sektor hotelarski zainwestowano aż 350 mln euro. Europejscy liderzy rynku będą dyskutować o dalszych możliwościach inwestycyjnych w różnych regionach naszego kraju i Europy Środkwo-Wschodniej, a także o tym gdzie koncentrują strategie rozwoju na kolejne lata.
Dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródlo przyszłych problemów?
Dzierżawa, uchodząca za bezpieczne rozwiązanie dla właściciela nieruchomości, staje się coraz popularniejszym modelem współpracy pomiędzy inwestorami, a wyspecjalizowanymi podmiotami działającymi na polskim rynku. Jakie wyzwania i problemy mogą pojawić się podczas tej współpracy. Jak zaplanować należy podział obowiazków – utrzymania, napraw i wymiany wyposażenia, czy zwrotu przedmiotu najmu po zakończeniu umowy.
Pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją?
Czołowe sieci hotelowe zamierzają w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek pokoje, które bedą dopasowywać się do oczekiwań gości poprzez kolorystykę, wystrój, ofertę telewizyjną itd. Co zrobic aby przejąć potencjalnego goscia hotelowego od momentu, kiedy ten tylko pomyśli gdzie chciałby jechać? Jak to robią duże sieci, a co moga zrobic niezależne hotele? Czy to jest sposób na wygranie z apartamentami oraz Airbnb?
Wpływ najmu krótkoterminowego na współczesne hotelarstwo
Krótkoterminowy najem mieszkań stał się immanentną częścią rynku usług noclegowych. Branża hotelarska stara się walczyć z nieuczciwą konkurencją i ją cywilizować poprzez lobbowanie na odpowiednimi rozwiązaniami legislacyjnymi. Ale z drugiej strony dynamiczny rozwój serwisów typu Airbnb pokazał, że dobrze zaspokajają jakieś nowe potrzeby gości, co dało hotelarzom do myślenia. Sieci hotelarskie same zaczynają tworzyć platformy skupiające mieszkania pod wynajem. A przede wszystkim – zaczynają analizować przyczyny sukcesu tego typu platform, aby wzbogacić swoją ofertę hotelową. Poza negatywnym, jaki pozytywny wpływ na rozwój hotelarstwa ma najem krótkoterminowy mieszkań?
Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu, przy dramatycznie trudnym rynku pracy – panel dyrektorów generalnych
Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma kto sprzątać pokoi, obsługiwać na recepcji, przygotowywać śniadań itp. Jednak gości to nie interesuje, płacą za jakość i „gwiazdki”, więc tej deklarowanej przez hotel jakości wymagają. Jak zaspokoić ich wymagania w sytuacji, gdy np. z dnia na dzień nie przyjdzie kilku pracowników, bo im się znudziła ta praca? Jak z problemem braku pracowników i ciągłej rotacji radzą sobie dyrektorzy najlepszych hoteli?
Pierwszy dzień wydarzenia zakończy się wieczorną galą, na której ogłoszeni zostaną zwycięzcy najbardziej prestiżowego konkursu w polskiej branży hotelarskiej – Hotelarz Roku 2018 – w kategoriach:
• Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego
• Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego
• Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Sieciowego
• Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Niezależnego
• Revenue Manager Roku
• Hotelarz do 35. roku życia.
Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wybierać spośród trzech modułów tematycznych poświęconych inwestycjom w hotelarstwie, marketingowi oraz regulacjom w obszarze usług hotelarskich.
Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie www.hotel-trends.pl lub pod numerami telefonu 22 333 88 10, 509 416 935.
Konferencja Hotel Trends Poland & CEE, w której miałem przyjemność uczestniczyć kilkukrotnie, zarówno w roli słuchacza jak i panelisty, to niewątpliwie jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze, cykliczne wydarzenie w branży hotelarskiej. Z roku na rok obserwuję jak konferencja się rozwija i rośnie w siłę. Ciekawe tematycznie panele dyskusyjne to ogromna baza wiedzy. Koncentracja ekspertów z dziedziny w jednym miejscu sprawia, że rozmowy w kuluarach są niebywałą okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, a niejednokrotnie do nawiązania współpracy. RADOSŁAW ALTHEIM, Dyrektor Zarządzający Q Hotel
Konferencja Hotel Trends Poland & CEE na stałe wpisała się już w kalendarze hotelarzy z Polski i Europy. To wyjątkowe spotkanie profesjonalistów, podczas którego omawiane są najnowsze trendy w hotelarstwie i najistotniejsze wyzwania, które stoją przed branżą. Jest to również doskonała okazja do rozmów biznesowych z decydentami branży hotelowej -właścicielami, zarządami spółek operatorskich i kadrą zarządzającą. Hotel Trends Poland & CEE to wydarzenie szczególnie istotne, zwłaszcza w kontekście nowych wyzwań w sektorze turystycznym i hotelarskim, a także w obliczu dynamicznych zmian gospodarczych. GHEORGHE MARIAN CRISTESCU, Prezes Chopin Airport Development, Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki
Jako współzałożyciel Hotel Trends jestem dumny, że ta konferencja stała się nie tylko najważniejszym wydarzeniem branży hotelowej w naszym kraju, ale i całego regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Jej niekwestionowany sukces to konsekwencja ciężkiej pracy organizatorów, którzy nieustannie dbają o najbardziej aktualny dobór tematów oraz angażują do udziału najlepszych ekspertów. Hotel Trends idealnie czuje puls naszej branży, zarówno ten inwestycyjny, jak i operacyjny. JANUSZ MITULSKI, Dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo - Wschodnią
W Hotel Trends Poland & CEE uczestniczę od samego początku. To co bez wątpienia wyróżnia tę konferencję to doskonała frekwencja i to nie tylko uczestników, ale przede wszystkim obecność najważniejszych osób kreujących rynek hotelarski nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Uważam, że jest to niezwykle ważne forum wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk. ŁUKASZ PŁOSZYŃSKI, Wiceprezes Focus Hotels
Jesienna konferencje Hotel Trends Poland & CEE to wydarzenie, w którym uczestnictwo powinni rozważyć wszyscy zainteresowani zmianami zachodzącymi na rynku hotelowym. Hotelarstwo jest dzisiaj jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w naszym regionie. Dla zapewnienia jej dalszego rozwoju niezbędna jest aktualna wiedza o rynku i wymiana doświadczeń i opinii. Tę wiedzę zapewnia właśnie Hotel Trends Poland & CEE. Poziom merytoryczny konferencji i stale rosnąca liczba profesjonalistów reprezentujących naszą branżę w pełni pozwalają na wystawienie rekomendacji „trzeba tam być”. IRENEUSZ WĘGŁOWSKI, Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Wiceprezes Zarządu ORBIS SA
Hotel Trends z roku na rok rozwija się i staje się liderem tego typu wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarówno tematy jak i paneliści, a także grono uczestników tej konferencji, świadczą o dużym zainteresowaniu branży tym wydarzeniem. Nie należy zapominać o roli edukacyjnej jaką konferencja spełniła dotychczas a kolejne jej edycje z pewnością stanowić będą platformę spotkań i wymiany doświadczeń dla szeroko rozumianej branży „hospitality”. ANDRZEJ WÓJCIK, Prezes Zarządu, SATORIA Group SA
Hotel Trends Poland & CEE to powiew świeżości w międzynarodowym wydaniu wśród innych wydarzeń. Ważne jest też, że na konferencji poruszane są w każdym roku inne aktualne tematy. Poza tym wszystkie osoby z branży są na miejscu, więc można to wykorzystać praktycznie. JAN WRÓBLEWSKI, Współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels
Organizatorem konferencji Hotel Trends Poland & CEE jest wydawca magazynu „Hotelarz”, a patronem merytorycznym firma doradcza Cushman&Wakefield.
W tym roku dyskusje panelowe pierwszego dnia będą koncentrować się wokół zagadnień takich jak:
Perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE – panel liderów rynku
Polska uznawana jest za najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestycji w hotele w Europie Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy zapowiadają, że chcą tu inwestować jeszcze więcej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku pobity zostanie ubiegłoroczny rekord, kiedy w polski sektor hotelarski zainwestowano aż 350 mln euro. Europejscy liderzy rynku będą dyskutować o dalszych możliwościach inwestycyjnych w różnych regionach naszego kraju i Europy Środkwo-Wschodniej, a także o tym gdzie koncentrują strategie rozwoju na kolejne lata.
Dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródlo przyszłych problemów?
Dzierżawa, uchodząca za bezpieczne rozwiązanie dla właściciela nieruchomości, staje się coraz popularniejszym modelem współpracy pomiędzy inwestorami, a wyspecjalizowanymi podmiotami działającymi na polskim rynku. Jakie wyzwania i problemy mogą pojawić się podczas tej współpracy. Jak zaplanować należy podział obowiazków – utrzymania, napraw i wymiany wyposażenia, czy zwrotu przedmiotu najmu po zakończeniu umowy.
Pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją?
Czołowe sieci hotelowe zamierzają w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek pokoje, które bedą dopasowywać się do oczekiwań gości poprzez kolorystykę, wystrój, ofertę telewizyjną itd. Co zrobic aby przejąć potencjalnego goscia hotelowego od momentu, kiedy ten tylko pomyśli gdzie chciałby jechać? Jak to robią duże sieci, a co moga zrobic niezależne hotele? Czy to jest sposób na wygranie z apartamentami oraz Airbnb?
Wpływ najmu krótkoterminowego na współczesne hotelarstwo
Krótkoterminowy najem mieszkań stał się immanentną częścią rynku usług noclegowych. Branża hotelarska stara się walczyć z nieuczciwą konkurencją i ją cywilizować poprzez lobbowanie na odpowiednimi rozwiązaniami legislacyjnymi. Ale z drugiej strony dynamiczny rozwój serwisów typu Airbnb pokazał, że dobrze zaspokajają jakieś nowe potrzeby gości, co dało hotelarzom do myślenia. Sieci hotelarskie same zaczynają tworzyć platformy skupiające mieszkania pod wynajem. A przede wszystkim – zaczynają analizować przyczyny sukcesu tego typu platform, aby wzbogacić swoją ofertę hotelową. Poza negatywnym, jaki pozytywny wpływ na rozwój hotelarstwa ma najem krótkoterminowy mieszkań?
Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu, przy dramatycznie trudnym rynku pracy – panel dyrektorów generalnych
Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma kto sprzątać pokoi, obsługiwać na recepcji, przygotowywać śniadań itp. Jednak gości to nie interesuje, płacą za jakość i „gwiazdki”, więc tej deklarowanej przez hotel jakości wymagają. Jak zaspokoić ich wymagania w sytuacji, gdy np. z dnia na dzień nie przyjdzie kilku pracowników, bo im się znudziła ta praca? Jak z problemem braku pracowników i ciągłej rotacji radzą sobie dyrektorzy najlepszych hoteli?
Pierwszy dzień wydarzenia zakończy się wieczorną galą, na której ogłoszeni zostaną zwycięzcy najbardziej prestiżowego konkursu w polskiej branży hotelarskiej – Hotelarz Roku 2018 – w kategoriach:
• Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego
• Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego
• Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Sieciowego
• Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Niezależnego
• Revenue Manager Roku
• Hotelarz do 35. roku życia.
Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wybierać spośród trzech modułów tematycznych poświęconych inwestycjom w hotelarstwie, marketingowi oraz regulacjom w obszarze usług hotelarskich.
Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie www.hotel-trends.pl lub pod numerami telefonu 22 333 88 10, 509 416 935.
Liderzy rynku o konferencji Hotel Trends Poland&CEE
Konferencja Hotel Trends Poland & CEE na stałe wpisała się już w kalendarze hotelarzy z Polski i Europy. To wyjątkowe spotkanie profesjonalistów, podczas którego omawiane są najnowsze trendy w hotelarstwie i najistotniejsze wyzwania, które stoją przed branżą. Jest to również doskonała okazja do rozmów biznesowych z decydentami branży hotelowej -właścicielami, zarządami spółek operatorskich i kadrą zarządzającą. Hotel Trends Poland & CEE to wydarzenie szczególnie istotne, zwłaszcza w kontekście nowych wyzwań w sektorze turystycznym i hotelarskim, a także w obliczu dynamicznych zmian gospodarczych. GHEORGHE MARIAN CRISTESCU, Prezes Chopin Airport Development, Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki
Jako współzałożyciel Hotel Trends jestem dumny, że ta konferencja stała się nie tylko najważniejszym wydarzeniem branży hotelowej w naszym kraju, ale i całego regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Jej niekwestionowany sukces to konsekwencja ciężkiej pracy organizatorów, którzy nieustannie dbają o najbardziej aktualny dobór tematów oraz angażują do udziału najlepszych ekspertów. Hotel Trends idealnie czuje puls naszej branży, zarówno ten inwestycyjny, jak i operacyjny. JANUSZ MITULSKI, Dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo - Wschodnią
W Hotel Trends Poland & CEE uczestniczę od samego początku. To co bez wątpienia wyróżnia tę konferencję to doskonała frekwencja i to nie tylko uczestników, ale przede wszystkim obecność najważniejszych osób kreujących rynek hotelarski nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Uważam, że jest to niezwykle ważne forum wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk. ŁUKASZ PŁOSZYŃSKI, Wiceprezes Focus Hotels
Jesienna konferencje Hotel Trends Poland & CEE to wydarzenie, w którym uczestnictwo powinni rozważyć wszyscy zainteresowani zmianami zachodzącymi na rynku hotelowym. Hotelarstwo jest dzisiaj jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w naszym regionie. Dla zapewnienia jej dalszego rozwoju niezbędna jest aktualna wiedza o rynku i wymiana doświadczeń i opinii. Tę wiedzę zapewnia właśnie Hotel Trends Poland & CEE. Poziom merytoryczny konferencji i stale rosnąca liczba profesjonalistów reprezentujących naszą branżę w pełni pozwalają na wystawienie rekomendacji „trzeba tam być”. IRENEUSZ WĘGŁOWSKI, Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Wiceprezes Zarządu ORBIS SA
Hotel Trends z roku na rok rozwija się i staje się liderem tego typu wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarówno tematy jak i paneliści, a także grono uczestników tej konferencji, świadczą o dużym zainteresowaniu branży tym wydarzeniem. Nie należy zapominać o roli edukacyjnej jaką konferencja spełniła dotychczas a kolejne jej edycje z pewnością stanowić będą platformę spotkań i wymiany doświadczeń dla szeroko rozumianej branży „hospitality”. ANDRZEJ WÓJCIK, Prezes Zarządu, SATORIA Group SA
Hotel Trends Poland & CEE to powiew świeżości w międzynarodowym wydaniu wśród innych wydarzeń. Ważne jest też, że na konferencji poruszane są w każdym roku inne aktualne tematy. Poza tym wszystkie osoby z branży są na miejscu, więc można to wykorzystać praktycznie. JAN WRÓBLEWSKI, Współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels
Organizatorem konferencji Hotel Trends Poland & CEE jest wydawca magazynu „Hotelarz”, a patronem merytorycznym firma doradcza Cushman&Wakefield.
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...