EN

Jolanta Nowakowska-Zimoch po godzinach

Nagrody Eurobuild Awards
POLSKA Jolanta Nowakowska-Zimoch, partner w kancelarii Greenberg Traurig, została nominowana przez redakcję magazynu "Eurobuild CEE" w kategorii Osobowość Roku w konkursie Eurobuild Awards. Czy chcecie się dowiedzieć, jak trafiła do świata nieruchomości, kogo podziwia z tej branży, z kim się przyjaźni i gdzie ją można spotkać na plackach po szwajcarsku? Jeśli tak, to przeczytajcie rozmowę z szefową działu nieruchomości w kancelarii Greenberg Traurig. W najbliższych dniach, jeszcze przed wyborem Osobowości Roku, zdradzimy szczegóły z życia prywatnego pozostałych nominownych do tego wyróżnienia. Kto zdobędzie tytuł Osobowości Roku okaże się podczas Gali Eurobuild Awards 5 grudnia.
"Eurobuild CEE": Jak trafiła Pani do branży nieruchomości? Jolanta Nowakowska-Zimoch, partner w kancelarii Greenberg Traurig: Jak często w życiu bywa: przez przypadek. Byłam już kilka lat adwokatem. Prowadziłam różne sprawy, ale przede wszystkim zajmowałam się obroną w procesach karnych. Nieskromnie powiem, że z pewnymi sukcesami. Paradoksalnie, to spowodowało, że podjęłam decyzją o zmianie specjalizacji. W tym czasie w Polsce istniała już mafia i zaczęły się pierwsze sprawy karne przestępczości zorganizowanej. Mafia uważnie przyglądała się adwokatom i próbowała ze sobą związać niektórych z nich. Uznałam, że jako młoda, wybijająca się adwokatka mogę stać się obiektem jej zainteresowania i otrzymam ofertę „nie do odrzucenia”. Zajęłam się nieruchomościami; pierwsze nabycia dla klientów kamieniczek na Nowym Świecie, rozwinięcie praktyki, wreszcie likwidacja własnej kancelarii i przejście do pierwszej zagranicznej – Cameron McKenna. Tam praca ze Stevenem Shone, Małgosią Pietrzak-Paciorek i Pawłem Dębowskim – byliśmy prawdziwym „dream team”.

Ktogo z branży nieruchomości podziwia Pani najbardziej?
Dla mnie ikoną rynku nieruchomości był i jest David Mitzner. Ne tylko z powodu jego osiągnięć w tej dziedzinie, ale przede wszystkim ze względu na niezwykłą osobowość, determinację, ambicję, dążenie do celu, a przy tym – co nie jest cechą wszystkich liderów – dostrzeganie spraw konkretnych ludzi. No i ta fantastyczna pamięć, którą nas zaskakiwał oraz optymizm – pomimo wszystkiego, co Go w życiu spotkało. Pamiętam uroczystość 100-lecia Jego urodzin. Stałam w długiej kolejce do składania życzeń. Pan David pamiętał nas wszystkich z imienia. A potem, kiedy uznaliśmy, że chyba już czas uwolnić Jubilata od naszej obecności ze względu na późną porę, Starszy Pan wziął mikrofon i powiedział, że chyba nie mamy zamiaru wychodzić, kiedy jeszcze jest szampan i możemy wypić za jego zdrowie. To sytuacja z gatunku takich, które się zapamiętuje na zawsze.
Co uważa Pani za swój największy dotychczasowy sukces zawodowy?
Chyba to, że udało mi się uzyskać zaufanie i klientów i kolegów, z którymi po tej samej, a czasem po przeciwnych stronach transakcji pracujemy od lat.Co było Pani największym niepowodzeniem?
To była straszna wpadka: zmieniające się przepisy, przeoczenie przez wszystkich jednej z koniecznych przesłanek i – w konsekwencji – nieważna transakcja. Minęło wiele lat. Obiekt zmienił już kilku właścicieli i nikt nigdy nie dopatrzył się tego błędu. Dziś już wszystko jest ok. Oczywiście poza tym, co tkwi w mojej pamięci. Błędem nie do wybaczenia. Ale warto trzymać się znanej zasady – tylko ci, którzy nic nie robią, nie popełniają błędów. Ważne, żeby mieć świadomość swoich błędów i całe życie się uczyć.
Co udało się wnieść Pani do polskiego społeczeństwa poprzez swoją działalność biznesową?
Uczestnicząc w dziesiątkach transakcji przez te wszystkie lata w jakimś stopniu miałam wpływ na kształtowanie się praktyki transakcyjnej na polskim rynku nieruchomości z pożytkiem dla klientów. Na przekonanie prawników, że nie wystarczy, nawet doskonała, znajomość przepisów. Trzeba bowiem interesować się wieloma dziedzinami, aby być partnerem klienta i brać odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Do tego potrzebne jest doświadczenie zawodowe i życiowe oraz znajomość rynku i ludzi. Do tego umiejętność poszukiwania skutecznych sposobów na wychodzenie z kryzysu, a nie walka za wszelką cenę i pogłębianie sytuacji kryzysowych. Zrozumienie, że wszyscy spotykamy się po to, żeby doprowadzić do skutecznego zakończenia transakcji. I żeby każdy czuł, że w jakiejś części to także jego sukces. To jest trudne, czasem bardzo, bo trzeba umieć rezygnować z własnych ambicji. Ale dla mnie bycie liderem to nie to samo, co narzucanie własnego zdania.
Jakie są Pani najbliższe plany zawodowe?
Tajemnica zawodowa obowiązuje…


Który budynek jest Pani ulubionym i dlaczego?
Pytanie dotyczy zapewne budynków komercyjnych, bo to nasza branża. Ale nie – mój ulubiony budynek to prześliczna klasycystyczna kamienica przy ul. Mokotowskiej, na którą wyjeżdża się wprost z ulicy Chopina. Jeżdżę tamtędy od lat i to cud, że jeszcze nie spowodowałam wypadku, bo zawsze „wgapiam się” w nią, podziwiając każdy detal. Oprócz niej lubię budynki Biblioteki Uniwersyteckiej i Sądu Najwyższego.
Którą z żyjących osób podziwia Pani i dlaczego? Nie mam „takiego idealnego bohatera”. Wielu ludzi mnie fascynuje, interesuje, podziwiam ich zachowanie, intelekt, znajomość świata. Ludzi w liczbie mnogiej. Jednej osoby nie potrafię wskazać.
Z którą postacią historyczną identyfikuje się Pani w największym stopniu?
Osobą, z którą nie tyle się identyfikuję, ale którą wyjątkowo podziwiam, jest zmarły profesor Władysław Bartoszewski. Powtarzam sobie jego życiowe motto: „warto być przyzwoitym”.

Jaki ma Pani pomysł na doskonały dzień?
Stwierdzenie wieczorem, że nie był to dzień stracony, że coś wniósł w moje życie. Jestem uzależniona od tego, żeby coś się działo.
Czy ma Pani ulubioną restaurację?
Od lat, mimo tego, że powstaje w Warszawie mnóstwo restauracji i co jakiś czas ulegamy z Marcinem, moim mężem, chwilowym fascynacjom, to zawsze wracamy do Dyspensy – ja na placki po szwajcarsku ze śmietaną, a Marcin na mielone – obie potrawy najlepsze na świecie.
Kto jest Pani najbliższym przyjacielem i dlaczego?
Przyjaciółka od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jesteśmy jak niebo i ziemia – tak różne. Cudowna osoba, która zawsze mnie wysłucha i „sprowadzi na ziemię” kiedy trzeba. A ja zawsze mam świadomość, że jestem dla Niej ważna.
Jakiej cechy najbardziej nie znosi Pani u innych?
Obłudy i zawiści – w takich sytuacjach zero tolerancji.
Jak chciałaby Pani zostać zapamiętana?
Bycie zapamiętanym – to bardzo dużo. I nie jest to kokieteria z mojej strony.

Ostatnie nowości

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska San Park stawia na Piaseczno

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by ANZ

Największy obecnie budowany retail park w województwie mazowieckim zmienia nazwę. Projekt funkcjonujący dotychczas jako San Park Mysiadło przyjmuje oficjalną nazwę San Park Piaseczno.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska RedDeer u Wolfa na Zielnej

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

RedDeer.Games, spółka z portfela inwestycyjnego grupy PMPG Polskie Media, ma nową siedzibę w centrum Warszawy. Nowe biuro znajduje się w budynku Wolf Zielna i ma powierzchnię 600 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Letnie roszady w Wola Parku

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by ANZ

W ostatnim czasie w warszawskiej galerii handlowej Wola Park kilka marek otworzyło nowy lokal, zmieniło lokalizację lub przeszło rearanżację. Nowym najemcą jest butik Lilou, salon Tous ma większy sklep, a sieć Martes Sport podwoiła zajmowaną powierzchnię. Nowi najemcy pojawili się również w strefie restauracyjnej centrum.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Jak pracują rodzice?

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by ANZ

Jak wynika z najnowszych badań JLL przeprowadzonych wśród pracowników biurowych w Polsce, większość kobiet, które mają dzieci wymagające opieki jest obecna w biurze raz w tygodniu lub pracuje całkowicie zdalnie (łącznie 59 proc.). W przypadku mężczyzn w podobnej sytuacji rodzinnej, 47 proc. pracuje w biurze jeden dzień lub mniej. Posiadanie potomstwa ma zauważalny wpływ na frekwencję w biurze, szczególnie w przypadku kobiet.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Empik wchodzi do Nowych Bielaw

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by ANZ

Greenman Poland podpisał umowę najmu z siecią Empik. Najnowszy salon marki zadebiutuje w centrum handlowym Nowe Bieklawy w Toruniu na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Aldi jedzie na Mazury

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

Aldi otworzył drugi sklep w Ełku. Nowa placówka, zlokalizowana przy ul. Parkowej, jest dziewiątym marketem w woj. warmińsko-mazurskim i 319 w całym kraju.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Szykują się na duże powierzchnie

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

W centrum E.Leclerc w Jeleniej Górze pojawią się nowe marki – swoje sklepy uruchomią tu m.in. Hebe, Sinsay, debiutująca na jeleniogórskim rynku marka Woolworth oraz sieć rozrywkowa Jump Heaven.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Polska moda w Bonarce

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

Odzieżowa marka Naree otwiera swój sklep w centrum handlowym Bonarka. To drugi sklep polskiego brandu w Krakowie.

Rynek mieszkaniowy

Polska ZAM do zamieszkania

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by ANZ

Archicom ukończył inwestycję ZAM Apartments w krakowskiej dzielnicy Podgórze. W ramach drugiej fazy projektu powstał budynek oferujący 100 lokali. Łącznie inwestycja obejmuje 215 mieszkań.

Rynek mieszkaniowy

Polska Można się wprowadzać do Quorum C

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

Spółka Resi Capital, należąca do grupy deweloperskiej Cavatina Group, uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla 23-piętrowego budynku mieszkalnego Quorum C we Wrocławiu.

Eurobuild CEE

Polska Wakacyjny "Eurobuild" już w obiegu!

schedule 19 lipca 2024
Eurobuild CEE

Ukazał się już letni, lipcowo-sierpniowy numer "Eurobuildu" – publikacja jest jak zwykle pełna ciekawych artykułów i fachowych analiz, a ich tytuły nieomylnie wlewają otuchę w serca całej branży!

Rynek mieszkaniowy

Polska Atal wraca do Ursusa

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

Atal wprowadził na stołeczny rynek projekt Warszawska 58A w dzielnicy Ursus. Inwestycja to dwa budynki z łącznie około 80 mieszkaniami.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Rumunia Wielkie zakupy WDP

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

WDP nabyło w Rumunii portfel obejmujący nieruchomości o powierzchni najmu około 136 tys. mkw. oraz dużą działkę pod przyszłą inwestycję o łącznej potencjalnej powierzchni GLA ponad 300 tys. mkw. Wartość transakcji to około 110 mln euro.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Mają kontrakt na Archiwum

schedule 19 lipca 2024
Opr./edited by MR

Przedstawiciele Mota-Engil Central Europe oraz Województwa Mazowieckiego podpisali umowę na budowę nowej siedziby Archiwum Województwa Mazowieckiego. W ramach zadania powstanie budynek o powierzchni całkowitej niemal 13 tys. mkw. Wartość umowy to ponad 110 mln zł brutto.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Słodko w podziemiach Norblina

schedule 18 lipca 2024
Opr./edited by MR

Fabryka Norblina wzbogaciła się o kolejny koncept gastronomiczny. Z początkiem lipca w warszawskim kompleksie przy Żelaznej otworzył się Chocobon. Deserownia zajęła ponad 660 mkw. na poziomie -1, tuż obok Smart Kids Planet.

Infrastruktura

Polska GDDKiA gotowe wydawać miliardy

schedule 18 lipca 2024
Opr./edited by MR

GDDKiA planuje do końca tego roku wydać na inwestycje około 20 mld rocznie. Podobny poziom wydatkowania przewidywany jest na kolejne lata.

ESG

Czechy Outstanding w Pilznie

schedule 18 lipca 2024
Opr./edited by ANZ

Firma AEW uzyskała ocenę BREEAM New Construction na poziomie Outstanding z wynikiem 88,1 proc. dla niedawno ukończonej inwestycji logistycznej The Platform. Nieruchomość o powierzchni 36,4 tys. mkw. powstała w czeskim Pilznie.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Nova Marina dla żeglarzy w Gdyni

schedule 18 lipca 2024
Opr./edited by MR

W Gdyni, w historycznej lokalizacji Mola Południowego i przy porcie jachtowym Ghelamco wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim zbuduje wielofunkcyjny budynek z centrum żeglarskim.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Cyfrowe dokumenty w ekspansji u Hillwooda

schedule 18 lipca 2024
Opr./edited by MR

ArchiDoc, firma oferująca usługi z obszaru cyfryzacji procesów biznesowych BPO, zarządzania dokumentami i obsługi back-office, powiększyła wynajmowaną powierzchnię w centrum magazynowym Hillwood Janki Sokołów do 12,6 tys. mkw. 

Style i wnętrza

Polska To jest to! w całym biurze

schedule 18 lipca 2024
Opr./edited by MR

Biuro firmy Coca-Cola HBC w warszawskim budynku Business Garden rozlokowane zostało na trzech piętrach o łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. Inwestor do współpracy przy projekcie wnętrza zaprosił architektów z pracowni Bit Creative.

Najnowsze w Nagrody Eurobuild Awards

schedule 04 stycznia 2024

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Eurobuild Awards 2023 już za nami, ale jeśli jeszcze nie wpadł Wam w ręce dodatek specjalny "Eurobuildu" przygotowany na Galę, można go dziś wygodnie przejrzeć online i... wrócą piękne wspomnienia!

schedule 20 listopada 2023

Gala Eurobuild Awards już dziś – na żywo i online!

Już dziś wielki finał 13 edycji Eurobuild Awards! Dołącz do nas na Gali w Hiltonie lub śledź na bieżąco ogłaszanie laureatów na naszym WhatsAppie!

schedule 10 listopada 2023

Wyniki Eurobuild Awards – poznaj je na żywo!

Nie możesz wziąć udziału w Gali Eurobuild Awards 2023, ale używasz WhatsAppa? Śledź ogłoszenie wyników na żywo na naszym kanale! Finał tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych nagród rynku nieruchomości już za tydzień!

schedule 16 października 2023

Długa lista gotowa!

Znamy listę nominowanych do Eurobuild Awards 2023! Ukonstytuował się już też zespół jurorów, który wyłoni finalistów – tegoroczne Grono Sprawiedliwych liczy 184 najwyższej klasy ekspertów rynkowych.

schedule 27 września 2023

Ostatnie trzy dni na zgłoszenia do Eurobuild Awards 2023!

Jeszcze tylko do soboty 30 września przyjmujemy zgłoszenia projektów i firm do Eurobuild Awards 2023! Również tego dnia zakończy się rejestracja kandydatów na jurorów!

schedule 27 września 2022

12 Gala za nami!

Tak, zrobiliśmy to już po raz dwunasty! Zwycięzcy kolejnej edycji Eurobuild Awards zostali ogłoszeni podczas uroczystej Gali w doborowym towarzystwie prawie 900 gości, którzy wczoraj wieczorem zebrali się w największej w mieście sali balowej hotelu Doubletree by Hilton Warsaw

schedule 23 września 2022

Gala Eurobuildu za pasem!

Już w najbliższy wtorek Gala Eurobuild Awards 2022! Udział w największym dorocznym święcie rynku nieruchomości weźmie niemal 900 osób, które 27 września przekroczą próg sali balowej hotelu Double Tree by Hilton.

schedule 13 września 2022

Cóż, jest parę niespodzianek

Zakończyło się głosowanie jurorów Eurobuild Awards 2022 i... wiemy już prawie wszystko! Nadzorująca proces firma KPMG przekazała nam wstępne wyniki tegorocznej edycji konkursu, które – ze względu na minimalne różnice w niektórych kategoriach – zostaną ponownie przeliczone i oficjalnie potwierdzone za kilka dni.

schedule 06 września 2022

200 Sprawiedliwych wchodzi do gry

Dziś rozpoczęło się głosowanie jurorów Eurobuild Awards 2022! Do najbliższego piątku blisko 200 zarejestrowanych sędziów będzie mogło oddać swoje głosy w 25 kategoriach! Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia!

schedule 02 września 2022

Najemca wie najlepiej

Dobiega końca badanie najemców nieruchomości zgłoszonych do Eurobuild Awards 2022 w kategoriach Tenant Awards. Na nasze zlecenie firma Kantar prowadzi ankiety wśród 410 firm zajmujących 50 nieruchomości komercyjnych w całej Polsce – to największe tego typu badanie w regionie CEE.

schedule 04 sierpnia 2022

Ćśśśś, jury obraduje!

1 sierpnia ogłosiliśmy nominacje do Eurobuild Awards 2022. Ze względu na pandemię w tegorocznym konkursie nagradzane są osiągnięcia w okresie dłuższym niż tradycyjny rok. Tym razem firmy, projekty i osoby indywidualne będą oceniane za ich osiągnięcia na przestrzeni ostatnich 20 miesięcy.

schedule 02 sierpnia 2022

Nominacje do Eurobuild Awards przyznane!

Proces nominacji do Eurobuild Awards 2022 zakończony! Prawie 250 osób, firm i projektów zostało nominowanych w 25 kategoriach, a do jury zakwalifikowano około 200 najlepszych ekspertów i największych graczy rynkowych. W obu przypadkach – jak co roku mamy – najlepszych z najlepszych!

schedule 30 września 2021

Oto laureaci 11. edycji Eurobuild Awards!

To była naprawdę “hard day’s night”! Musieliśmy poczekać na ten wieczór znacznie dłużej niż zwykle, ale zdecydowanie było warto. Wreszcie możemy ogłosić pełną listę zwycięzców Eurobuild Awards 2020. Naszych 229 jurorów oraz około 600 gości Gali zdecydowało i wybrało najlepszych!

schedule 29 września 2021

11th Eurobuild Gala Dinner and Awards 2020

Już jutro wieczorem spotykamy się w największej hotelowej sali balowej Warszawy, by świętować Eurobuild Awards – najważniejsze nagrody branżowe roku! Dla uczestników i chcących obserwować to wydarzenie online przygotowaliśmy krótki przewodnik.

schedule 24 września 2021

Odliczamy dni przed Galą Eurobuild Awards

Zostało już tylko 6 dni do jednego z najważniejszych wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych.

schedule 22 września 2021

Na finiszu przygotowań do Gali Eurobuild Awards

Jesteśmy na ostatniej prostej - do Gali Eurobuild Awards zostało 8 dni.

schedule 20 września 2021

Przygotowania do ceremonii wręczenia nagród Eurobuild Awards

30 września w hotelu DoubleTree by Hilton poznamy zwycięzców w konkursie Eurobuild Awards, który odbył się w 2020 roku.

schedule 16 września 2021

Triki i wskazówki przed Galą

Po długiej przerwie w końcu spotkamy się na imprezie na żywo – i to jakiej – na Gali wręczenia nagród Eurobuild Awards.

schedule 08 września 2021

…a kolejnym ważnym powodem uczestniczenia w Gali Eurobuild Awards jest aukcja charytatywna

Dzięki naszym gościom w latach 2016-2019 udało nam się zebrać prawie 400 tys. zł dla Fundacji Iskierka, która pomaga chorym dzieciom. Dlaczego zatem nie pomóc im jeszcze bardziej?

schedule 19 maja 2021

Eurobuild Awards - do trzech razy sztuka?

Rozdanie dorocznych nagród Eurobuildu A.D. 2020 zablokowała pandemia i związane z nią obostrzenia. Datę ceremonii przekładaliśmy już dwukrotnie i właśnie ustaliliśmy trzeci - oby ostateczny - termin ogłoszenia wyników tej najważniejszej nagrody na rynku nieruchomości.

Wydanie 7 (290) lipiec 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie