EN

Polska W kobietach siła!

Eurobuild CEE
Rośnie liczba kobiet na kierunkach technicznych – na niektórych uczelniach przekroczyła 60 proc., więcej kobiet niż mężczyzn zdobywa też absolutorium – wynika z raportu "Dziewczyny na Politechniki 2020". Czy to znaczy, że będziemy mieć więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach w budownictwie?

Na temat tego, jak pracują kobiety, co jest dla nich ważne, jak odnajdują się w świecie zdominowanym przez męską energię i dlaczego kompetencje przyszłości przypisywane są właśnie im, wypowiadają się:

  • Anna Skoczylas - dyrektor finansowy,
  • Emilia Błach – dyrektor Działu Ofertowo-Projektowego,
  • Urszula Tomczak – kierownik Działu Projektowego i główny projektant,
  • Joanna Kucińska - logistyk,
  • Anna Szafrańska-Angelaki – project manager i
  • Justyna Żabka – kierownik robót.

Wszystkie pracują w Soletanche Polska. W kwestiach związanych z empatią dziewczyny mają nieco łatwiej od mężczyzn.

Są wrażliwsze i bez trudu potrafią wczuć się w sytuację drugiej strony, przez co lepiej odczytują jej problemy, intencje i to, z czego wynika postawa klienta czy też współpracownika. Te umiejętności idealnie sprawdzają się zarówno w dziale ofertowym jak i na placu budowy – mówi Emilia Błach, dyrektor działu Ofertowo-Projektowego.

O tym, jak ważne jest otwarcie na potrzeby innych i umiejętność godzenia często sprzecznych ze sobą interesów, wie Joanna Kucińska, która w Soletanche pełni funkcję logistyka. Oprócz planowania transportów wielkogabarytowych maszyn budowlanych, układania harmonogramu sprzętu i pracy brygad, jest swego rodzaju łącznikiem między budową a managementem firmy. Jak sama o sobie mówi, dobry logistyk to również dobry obserwator, psycholog i dyplomata.

Uważam, że kobieta na tym stanowisku łagodzi obyczaje. Jestem kimś w rodzaju mediatora, który musi pogodzić interesy pracowników z celami zarządu i harmonogramem sprzętu. Często moja praca łączy się z tym, że po prostu rozmawiam z chłopakami o tym, co u nich słychać, zawodowo i prywatnie. Dzięki temu wiem, jak się czują, czego potrzebują, jakie uwagi do sposobu pracy firmy czy procedur mają i staram się zanosić te postulaty zarządowi, aby wiedział, jak wygląda sytuacja w naszym pionie produkcyjnym. Myślę, że to się sprawdza i kobieta na tym stanowisku jest właściwym wyborem – wyjaśnia Joanna Kucińska.

Wszystkie panie zgodnie stwierdziły, że co prawda są pewne cechy kulturowo przypisane do kobiet, które mogą ułatwiać pracę na stanowiskach technicznych, jak: zaangażowanie, skrupulatność, poczucie odpowiedzialności czy wyższe umiejętności komunikacyjne, jednak to bardziej zależy od temperamentu i charakteru człowieka niż płci.

Bardzo nie lubię, jak słyszę, że ktoś określa mnie jako projektantkę. Jestem projektantem i to moim zdaniem nie ma znaczenia czy jestem kobietą, czy mężczyzną. Żeby być dobrym projektantem, trzeba mieć cały zestaw cech i zdolności techniczne, dokładność, sumienność, odpowiedzialność, dobrą komunikację i to niezależnie od tego, czy jest się kobietą, czy mężczyzną, po prostu trzeba je mieć – mówi Urszula Tomczak, kierownik Działu Projektowego.

Podobne zdanie ma Anna Skoczylas – dyrektor finansowy. Zarządza zespołem kontrolerów kosztów, w którym proporcje są zachowane pół na pół.

Myślę, że pewnego rodzaju predyspozycje i zachowania wynikają z naszego charakteru, wychowania i płci. Każdy z nas jest inny. Mogą być stanowcze i bardzo konkretne kobiety, mogą też być wysoce wrażliwi mężczyźni. Uważam, że kluczem do sukcesu w każdej firmie jest zespół, który uzupełnia się pod względem osobowości, aby tworzyć różnorodność – mówi Anna Skoczylas.

Mimo stale wzrastającej liczby kobiet w budownictwie są one wciąż postrzegane jako te mniej kompetentne.

Są to utarte stereotypy, które nie mają całkowicie odzwierciedlenia w rzeczywistości – wyjaśnia Justyna Żabka, Kierownik Robót.

Kobiety w budownictwie są przeważnie zatrudniane w działach projektowych. Pojawiają się na placu budowy w charakterze kontrolerów kosztów. Oddaje im się równie chętnie kwestie administracyjne.

Konflikty i starcia w kontekście wojny płci pojawiają się najczęściej dopiero wtedy, gdy kobieta wydaje polecenia na placu budowy. To męski świat, w którym nie przebiera się w słowach.

Jednak odbiór tego, co wypada mężczyźnie i uznawane jest za oznakę autorytetu i pewności siebie, kobiecie przypisywane jest jako słabość i histeria. Dodatkowo, aby zyskać uznanie trzeba udowodnić, że ma się wiedzę, doświadczenie i jest się partnerem do rozmowy. Mężczyźni dostają taki kredyt zaufania wraz z nazwą stanowiska – wyjaśnia Anna Szafrańska-Angelaki, project manager.

Takie sytuacje zdarzają się nadal często, ale coraz częściej na placach budowy spotykamy też mężczyzn z nadzoru, którzy przekonani są do współpracy z kobietami. Dzięki wcześniejszym pozytywnym doświadczeniom w pracy z kobietami do kolejnych podchodzą z dużą otwartością i traktują je po partnersku.

Z podobną rezerwą jak nadzór budowy podchodzą do kobiet pracownicy fizyczni i podwykonawcy.

Kobieta w nadzorze budowy początkowo wywołuje zmieszanie wśród pracowników. Jednak bardzo często przeradza się to w uśmiech i wyrazy wdzięczności. Szczególnie wtedy, kiedy dochodzi do sytuacji, że pojawia się jakiś problem na budowie i my jako nadzór staramy się tą sytuację rozwiązać. Pracownicy widzą wtedy, że wkładamy w to całe swoje serce – wspomina Justyna Żabka.

W ten sposób kobiety zyskują zaufanie i otwartość ze strony osób, które z nimi lub dla nich pracują. Z czasem wiedzą, że budowa dla kierownika projektu czy kierownika robót płci żeńskiej to coś więcej niż praca.

Kobiety traktują prowadzone przez siebie budowy jak swoje dzieci bardzo się o nie troszcząc i wkładając całe serce w ich realizację – puentuje Anna Szafrańska-Angelaki.

Praca w budownictwie to duża odpowiedzialność, wymaga 100% zaangażowania. Pogodzenie pracy zawodowej z rolą matki to nie lada wyzwanie. Czy trzeba wybierać pomiędzy rozwojem zawodowym a czasem dla rodziny? Hybrydowy model pracy ułatwia kobietom godzenie obowiązków rodzinnych i zawodowych. Pracę, którą należy przypilnować na placu wykonują w standardowy sposób natomiast tzw. „papierkową robotę” zabierają do domu i wykonują ją wieczorami, tak by jak najwięcej czasu spędzić z dziećmi. Wszystko tak naprawdę zależy od umiejętności zarządzania czasem.

Jestem bardziej zorganizowana jako matka niż było to wcześniej – przyznaje Anna Szafrańska-Angelaki.

Jeśli to wszystko się dobrze ułoży logistycznie, ustawi dobre priorytety wówczas wszystko da się połączyć. Oczywiście w takim przypadku najczęściej odbywa się to kosztem czasu dla siebie, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że dzieci bardzo szybko rosną. Trzeba starać się poświęcać im jak najwięcej czasu. Moje dzieci już są duże, jeszcze chwila i przestaną mnie w ogóle potrzebować – wyjaśnia Urszula Tomczak.

Dziewczyny, które nie są jeszcze matkami chętniej angażują się w duże ambitne projekty, które łączą się z delegacjami. Wówczas rozwiązaniem na czas dla rodziny jest wykonanie w terminie targetu na dany tydzień i wolne weekendy. Z badań publikowanych w rozlicznych pismach paretntingowych oraz poświęconych karierze zawodowej, wynika, że kobiety, które zostają matkami, są w równym stopniu zaangażowane w swoją pracę, co pozostali pracownicy. Zyskują za to większą umiejętność organizowania sobie czasu pracy i doboru narzędzi, aby zwiększyć efektywność działań zmniejszając jednocześnie czas ich realizacji. Jeśli pracodawca zapewni odpowiednie środowisko pracy, spełniające potrzeby matek, będą one oddanymi i zaangażowanymi pracownikami.

To holistyczne podejście do życia, kontaktu z naturą i budownictwa. Dużą rolę będzie tu odgrywała koncentracja na kwestiach związanych z wpływem realizacji budowlanych na środowisko i ograniczenie jego negatywnego wpływu. Z badań rynkowych wynika, że budownictwo idzie w kierunku tworzenia obiektów samowystarczalnych. Będą to małe miasteczka tudzież obiekty typu wiele funkcji w jednym, które tworzone będą w taki sposób, aby funkcjonowały w tzw. obiegu cyrkularnym. Będzie się realizować obiekty z surowców, do których produkcji będzie trzeba zużyć mniej zasobów naturalnych.

Według raportu „Prognozy przyszłości – OLX Praca. Know How 2021” obszar miejski przyjmie stan pośredni między miastem a wsią, architektura wtopi się w naturę. Każdy będzie miał ciągły kontakt z naturą, dzięki temu ludzie nie zapomną, że są jej częścią. Zieleń i konstrukcje stawiane przez ludzi będą funkcjonować w symbiozie. Ta wrażliwość na potrzeby człowieka, środowiska i gospodarki rynkowej, która napędza budownictwo będzie z pewnością lepiej rozumiana przez kobiety.

Czego życzą sobie kobiety w dzień swojego święta? Więcej uśmiechu, życzliwości, pewności siebie i tego, aby kobiet w budownictwie było jak najwięcej.

Więcej w nagraniach:

Za materiał dziękujemy firmie Soletanche Polska, zdjęcia: Ireneusz Rek

Ostatnie nowości

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska W Gliniance coraz pełniej

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by AKL

Jysk, który zajął około 1,3 tys. mkw., oraz Piekarnia Cukiernia Grzybki (około 170 mkw.) to nowi najemcy w parku handlowym Glinianka. Park powstaje w podwarszawskiej miejscowości Łubna i dostarczy na mazowiecki rynek około 10 tys. mkw. powierzchni najmu. Obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w marcu.

Architektura i urbanistyka

Polska Nad wodą w lesie

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by AKL

Inwestycja spółki Nowe Liliopolis Tu Las Tam Woda, autorstwa pracowni Boris Kudlička with Partners, powstaje w Kalborni na Mazurach, w pobliżu jeziora Dąbrowa Wielka.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Bricomarché coraz bliżej dwusetki

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by JC

Bricomarché otworzyło franczyzowe placówki w Łowiczu, Płońsku (woj. mazowieckie) i Zdzieszowicach (woj. opolskie). Marka osiągnęła tym samym liczbę 189 sklepów w Polsce.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Duży salon Sinsay pojawi się w Opolu

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by ANZ

Trwają zaawansowane prace nad przebudową Galerii Ozimskiej w Opolu. Obiekt stanie się nowoczesnym parkiem handlowym pod nową nazwą Ozimska Park. Do grona najemców przebudowywanego obiektu dołączyła właśnie marka Sinsay.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Janki już umeblowane

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by JC

W Homeparku Janki działalność rozpoczyna salon meblowy Black Red White. Marka zajmie w podwarszawskim obiekcie ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Aldi razy trzy

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by ANZ

Śieć Aldi otworzyła trzy kolejne sklepy. Nowe placówki powstały w Suwałkach przy ul. Pułaskiego 71, w Zielonej Górze przy ul. Zacisze 7 oraz w Iławie w centrum handlowym Era Park przy ul. Jana Pawła II 10.  

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska New Yorker w nowym retail parku

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by JC

Retail Park Dzierżoniów poszerza ofertę modową o sklep marki New Yorker. Nowy najemca zajmie powierzchnię ponad 1,3 tys. mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowe marki w Galerii Jurajskiej

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by ANZ

Galeria Jurajska wzmacnia swoją ofertę. Już nie niedługo w częstochowskim centrum handlowym pojawią się trzej nowi najemcy – marki modowe Quiosque i Lovisa oraz cukiernia Lody Czewskie.

Zdrowie i uroda

Polska Zaplombują w Supersamie

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by JC

Sieć stomatologiczna grupy Lux Med otworzy centrum w katowickim Supersamie. Nowa placówka zajmie w obiekcie blisko 500 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Karolinka będzie w formie

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by JC

W centrum handlowym Karolinka w Opolu działalność rozpoczyna siłownia Xtreme Fitness Gyms. Zajmujący powierzchnię blisko tysiąca mkw. klub oferuje osiem stref treningowych, zajęcia grupowe oraz indywidualne.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Promenada na nowo za chwilę

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by AKL

Prace renowacyjne w centrum handlowym Promenada dobiegają końca. 30 marca warszawski obiekt, oferujący 63 tys. mkw. powierzchni, zostanie oddany do dyspozycji klientów.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kawa z Renomą

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by AKL

We wrocławskiej Renomie trwa rozbudowa. To nie jedyne zmiany. Globalworth, jej właściciel i zarządca, powiększa listę marek. Do grona najemców dołączyła polska sieć kawiarni – Etno Cafe.

Zarządzanie nieruchomościami

Polska Bolero Office Point 2 z nowym zarządcą

schedule 24 marca 2023
Opr./edited by AKL

Nowy właściciel budynku biurowo-technologicznego, położonego przy ul. Równoległej w Warszawie, powierzył zarządzanie nim firmie BNP Paribas Real Estate Poland. To kolejna nieruchomość PAREF Gestion z portfela Interpierre Europe Centrale, którą pod swoimi skrzydłami ma BNP Paribas Real Estate Poland.

Eurobuild FM

Warszawa / Cannes Wielki biznes pod palmami (odc. 6)

schedule 23 marca 2023
Eurobuild CEE

Mamy dla Was mocne uderzenie na finał podcastu z Cannes – aż pięciu znakomitych ekspertów w ostatnim odcinku serii! Znane nazwiska, niekoniecznie znane firmy! Po prostu posłuchajcie!

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Vibe wychodzi z ziemi

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by AKL

Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec Vibe pnie się w górę. Podziemna konstrukcja budynku została ukończona. Najnowsza inwestycja Ghelamco ma być gotowa w I kwartale 2024 roku.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Biuro dla programistów w Generation Park Z

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by MR

Firma produkcyjno-technologiczna Softswiss otworzyła centrum programistyczne w warszawskim kompleksie Generation Park, w budynku Z. To drugi oddział spółki w Polsce, po biurze w Poznaniu.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Czechy Dobre wyniki CTP w Czechach

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by ANZ

Rok 2022 należał do udanych dla dewelopera CTP. Działająca w 10 krajach firma poradziła sobie z wpływem globalnych wydarzeń na rynek europejski. W 2022 roku powierzchnia portfela w Czechach została powiększona o 300 tys. mkw. Przychody z najmu wzrosły o 13 proc. rok do roku do 230,3 mln euro.

Style i wnętrza

Polska Przytulniej w Radziejowicach

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by MR

Artis Loft Hotel w podwarszawskich Radziejowicach przechodzi metamorfozę wnętrz. Pracownia Vavasis zaprojektowała nową, przytulniejszą wersję utrzymanych w loftowym stylu pokoi.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Biura wróciły na pierwsze miejsce

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by JC

Eksperci Knight Franka podają, że utrzymujące się wysokie koszty budowy i finansowania nowych projektów, w połączeniu ze znaczną ilością wolnej powierzchni biurowej, wpływały na decyzje deweloperów dotyczące rozpoczynania kolejnych inwestycji. Aktywność najemców w niemal wszystkich głównych miastach zauważalnie wzrosła, co może wskazywać na powrót popytu do poziomu sprzed pandemii.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Rumunia Nowa marka hotelowa w Bukareszcie

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by ANZ

Lorand i Zsuzsanna Szarvadi, właściciele Balvanyos Resort & Spa w Covasnie, nabyli położony w centrum Bukaresztu hotel K+K Elisabeta. Inwestorzy ponownie otworzą obiekt pod nową marką hotelową Peakture. 

Najnowsze w Eurobuild CEE

schedule 01 lutego 2023

Karol Bartos (1980-2023)

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Karola Bartosa, jednej z najbardziej znanych i wyróżniających się osobowości na polskim rynku real estate, którego był znaczącym współtwórcą. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia

schedule 23 grudnia 2022

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w w Nowym Roku życzy redakcja Eurobuildu!

schedule 17 sierpnia 2022

Wszyscy na siodełka!

Serdecznie zapraszamy działy: MARKETINGU, PUBLIC RELATIONS i HR firm branży nieruchomości do udziału w ankiecie promującej transport rowerowy podczas dojazdów do pracy. Weź udział w kolejnej przyjaznej rywalizacji i zdobądź tytuł Rowerowego Pracodawcy Roku!

schedule 20 lipca 2022

Konferencja magazynowa – mamy datę i miejsce!

Najbardziej prestiżowe i najstarsze spotkanie branży magazynowej w Polsce, czyli 18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej magazynu "Eurobuild CEE", odbędzie się 24 listopada w warszawskim hotelu Marriott. Zapraszamy!

schedule 04 maja 2022

Akademia Golfa dla pracowników Twojej firmy!

Zastanawiasz się nad nowym programem motywacyjnym dla pracowników? A może chcesz nagrodzić zespół za efekty ostatniego projektu? Czekamy na Twoich pracowników 27 maja o godz. 12:00 w Akademii Golfa, która odbędzie się na polu First Warsaw Golf w Rajszewie!

schedule 01 kwietnia 2022

Szczęśliwa Dwunastka już we wrześniu!

Już 27 września absolutnie wszyscy liczący się gracze rynku nieruchomości spotkają się na Dorocznej Gali Eurobuild CEE Awards, dwunasta edycja wydarzenia odbędzie się w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton. Już dziś wpiszcie tę datę do kalendarza i zarezerwujcie dobre miejsce!

schedule 25 marca 2022

Prof. Kołodko otworzy konferencję Eurobuildu

Już 14 kwietnia w warszawskim hotelu Westin spotkamy się w gronie czołowych ekspertów branży podczas 8. Konferencji „Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych", wydarzenie uświetni wykład światowej klasy ekonomisty.

schedule 24 grudnia 2021

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku życzymy wszystkim naszym Czytelnikom, Partnerom Biznesowym i Przyjaciołom dużo zdrowia, jeszcze więcej sukcesów i wszelkiej pomyślności! Tylko zdrowi, wypoczęci i zjednoczeni stawimy czoła wszystkim wyzwaniom przyszłych miesięcy i lat!

schedule 13 grudnia 2021

The Christmas chain gang

Zapraszamy do obejrzenia naszego świątecznego filmu, który jest również dostępny jako komiks w grudniowym numerze Eurobuildu!

schedule 03 grudnia 2021

Awanse i nowe twarze w Eurobuildzie

Od 1 grudnia nastąpiły zmiany w zespole redakcyjnym Eurobuildu. Anna Korólczyk-Lewandowska awansowała na stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego, a do zespołu dziennikarzy dołączyła Julia Cudowska.

schedule 24 listopada 2021

Co jest z tym LinkedInem?

Zauważyliśmy, że wielu naszych Czytelników obserwuje i oznacza nasz dawny, nieaktywny profil na LinkedInie – konto to zostało jakiś czas temu dezaktywowane.

schedule 01 lipca 2021

Top Five, czyli co najchętniej czytaliśmy w czerwcu

Przedstawiamy comiesięczne podsumowanie czytelnictwa portalu Eurobuild CEE – oto pięć najchętniej czytanych w czerwcu artykułów polsko- i anglojęzycznych. W polskiej części czerwcowego podsumowania – jak przed miesiącem – przeważają informacje ze świata retailu. Zapraszamy do lektury!

schedule 04 czerwca 2021

Top Five, czyli co najchętniej czytaliśmy w maju

Przedstawiamy comiesięczne podsumowanie odsłon na portalu Eurobuild CEE – oto pięć najchętniej czytanych artykułów w wersji polsko- i anglojęzycznej. W polskiej części majowego podsumowania przeważają informacje z branży handlowej. Zapraszamy do lektury! 

schedule 11 maja 2021

Top Five, czyli co najchętniej czytaliśmy w kwietniu

Przed nami comiesięczne podsumowanie odsłon na portalu Eurobuild CEE – oto pięć najchętniej czytanych artykułów w wersji polsko- i anglojęzycznej. W polskiej wersji pierwszego wiosennego podsumowania przeważają informacje z branży mieszkaniowej, ale wygrywa... kolej! Zapraszamy do lektury!

schedule 22 kwietnia 2021

Nastroje na rynku nieruchomości

Deweloperzy i inwestorzy Polski, Czech, Węgier i Rumunii oceniają wpływ pandemii na strategie biznesowe, zatrudnienie, a także terminowość prac i zmiany w projektach. Zebrane w drugiej połowie 2020 roku dane analizuje w raporcie „How R u CEE?" agencja nieruchomości BNP Paribas Real Estate.

schedule 02 kwietnia 2021

Wesołych Świąt!

Dużo zdrowia i spokoju na Święta Wielkanocne (i długo po nich) wszystkim Przyjaciołom, Czytelnikom i Partnerom Biznesowym życzy redakcja Eurobuildu!

schedule 02 kwietnia 2021

Top Five, czyli co najchętniej czytaliśmy w marcu

Przed nami kolejne podsumowanie czytelnictwa portalu Eurobuild CEE – lista pięciu najchętniej czytanych artykułów w wersji polsko- i anglojęzycznej. Polskę wersję Top 5 za marzec zdominowały informacje z branży mieszkaniowej. Zapraszamy do lektury!

schedule 08 marca 2021

W kobietach siła!

Rośnie liczba kobiet na kierunkach technicznych – na niektórych uczelniach przekroczyła 60 proc., więcej kobiet niż mężczyzn zdobywa też absolutorium – wynika z raportu "Dziewczyny na Politechniki 2020". Czy to znaczy, że będziemy mieć więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach w budownictwie?

schedule 01 marca 2021

Top Five, czyli co najchętniej czytaliśmy w lutym

Wracamy do tradycji podsumowań czytelnictwa naszego portalu – co miesiąc będziemy publikować listę pięciu najchętniej czytanych artykułów w wersji polsko- i anglojęzycznej. Polskę wersję Top 5 za luty 2021 r. zdominowały wywiady cyklu Eurobuild FM oraz przejęcia w sektorze mieszkaniowym, ale najwięcej zainteresowania wzbudziła... lista płac. Zapraszamy do lektury!

schedule 15 lutego 2021

Onkorodzice pod dobrą opieką

Właśnie dziś, 15 lutego, w Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa, zainaugurował działalność portal onkorodzice.pl, który został sfinansowany także ze środków zebranych na Gali Eurobuildu w roku 2019.

Kategorie