Polska Kancelaria pełna sztuki i designu
Style i wnętrza

















Biuro miało pokazać otwarte podejście firmy do klientów, ale też do pracowników. W zamyśle cała aranżacja wnętrz podkreśla prestiż i stabilność międzynarodowej kancelarii prawnej w Polsce. Zarówno nam, jak i klientowi zależało, by stworzyć funkcjonalne biuro z silnym indywidualnym rysem. I takie, które odpowiada specyfice pracy prawników, potrzebujących na co dzień skupienia – opowiadają Dora Kuć i Karina Snuszka, architektki z MoodWorks.
Po wejściu do biura Allen & Overy trafia się do reprezentacyjnej strefy hospitality. Nowe podejście firmy podkreśla ulokowana nietypowo z boku recepcja w formie wyspy. Można podejść do niej z każdej strony, co symbolizuje transparentność. Dzięki temu odwiedzający kancelarię mogą też podziwiać widok na zielone założenia Browarów Warszawskich.
Prestiż siedziby Allen & Overy podkreślają klasyki wzornictwa, jak meble marki ClassiCon zaprojektowane w okresie Bauhausu przez Eileen Gray czy meble wypoczynkowe włoskiej marki Flexform. Wzrok przyciąga ceramiczna płaskorzeźba, wykonana przez Majolikę Nieborów według projektu Dory Kuć. Jej autorstwa jest również wzór dywanu, który tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami wykonała firma CC-Tapis, oraz lampy z alabastru, zrobione przez lokalnych rzemieślników.
Znakiem firmowym projektów duetu Kuć i Snuszka jest sztuka. Tym razem architektki zaproponowały dzieła współczesnych polskich artystów: obraz „Cisza spokój” autorstwa Wiktora Dyndo, dwa reliefy Paula Bika oraz dzieła Pawła Bownika z serii „Kolory straconego czasu” i „Disassembly”.
W dalszej części kancelarii ranżacja ma sprzyjać skupieniu, ale także pracy w mniejszych lub większych zespołach. Właściwą akustykę zapewniają duże połacie specjalistycznych, wyciszających drewnianych sufitów. Pracownicy mają do dyspozycji wyjątkowo dużą przestrzeń wspólną, na którą składają się pomieszczenia o różnym przeznaczeniu.
Największym z nich jest strefa lounge, która jest miejscem mniej formalnych spotkań. Znajduje się tam wygodna kuchnia z dużym stołem i wieloma siedziskami. Do strefy lounge przylegają również biblioteka, czytelnia, pokój dla pracujących w firmie mam oraz pokój do relaksu. Aby zachęcić wszystkich do codziennej interakcji, usytuowano tu coffee point. Jest to o tyle ważne, że biuro nie ma charakteru open space’u. W Allen & Overy pracuje się w dwuosobowych pokojach, co zapewnia komfort i możliwość koncentracji na wymagającej pracy. Funkcjonalne jest też usytuowanie sal konferencyjnych zarówno w strefie klienckiej, jak i pracowniczej. Każda z nich zyskała nazwę dzielnicy Warszawy, a jedna z nich jest zielonym pokojem pełnym roślin. Również taras został zaaranżowany tak, by goście i pracownicy mogli odetchnąć w zieleni i przeprowadzić tam spotkania.
Siedziba Allen & Overy w Warszawie to racjonalny, ponadczasowy projekt stworzony w duchu zrównoważonego rozwoju. Na efekt składają się wysokiej klasy wyposażenie, starannie przemyślane rozwiązania przestrzenne oraz kolorystyka, będąca znakiem firmowym MoodWorks.
Inwestorzy poszukują bezpiecznych projektów
Inwestorzy poszukują bezpiecznych projektów
LBC Invest
Wysokie koszty finansowania inwestycji oraz inflacja, która negatywnie wpływa na koszty budowy i rentowność projektów przyniosła spadek aktywności inwestycyjnej niemal we wszystkic ...
Czy rynkowi nieruchomości grozi „bańka węglowa”?
Czy rynkowi nieruchomości grozi „bańka węglowa”?
Cushman & Wakefield
Globalny rynek nieruchomości, jeden z głównych emitentów gazów cieplarniach, powinien w ciągu niespełna trzech dekad stać się zeroemisyjny. Szacuje się, że w 2050 roku na świecie n ...
Deweloperzy podwoili liczbę rozpoczynanych inwestycji
Deweloperzy podwoili liczbę rozpoczynanych inwestycji
HRE Investments
Wyczerpująca się oferta w biurach sprzedaży zmusiła deweloperów do rozpoczynania nowych inwestycji. W sierpniu było ich ponad dwa razy więcej niż rok temu. Odbudowa oferty mieszkań ...