Polska The Bridge zgarnia certyfikaty za technologię
Biura i projekty wielofunkcyjneSystem certyfikacji SmartScore to nowy standard oceny inteligentnych budynków biurowych. Został opracowany przez amerykańską firmę WiredScore we współpracy z globalnymi liderami branży nieruchomości – właścicielami i użytkownikami najbardziej zaawansowanych technologicznie biurowców na świecie. Pierwszą uprawnioną do przeprowadzania certyfikacji SmartScore w Polsce firmą został Colliers, który wspierał w tym procesie Ghelamco. Biurowiec The Bridge dostał najwyższą możliwą ocenę - na poziomie Platinum.
Jednocześnie biurowiec jako pierwszy w regionie uzyskał platynowy certyfikat WiredScore, potwierdzający łączność cyfrową budynku oraz gotowość na przyszłe technologie.
W Ghelamco zawsze mierzymy wysoko i staramy się być pionierami na rynku. W 2010 roku jako pierwsi w Polsce certyfikowaliśmy budynek w systemie BREEAM, a teraz jako pierwsi w tej części Europy możemy poszczycić się certyfikatami SmartScore i WiredScore. Tym, co mnie dodatkowo cieszy, jest najwyższa możliwa ocena dla The Bridge, do czego w dużej mierze przyczynił się opracowany przez Ghelamco system operacyjny Signal OS. To jasny sygnał, że nasze inwestycje stoją na najwyższym światowym poziomie, jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania i realizację założeń ESG – komentuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
W ramach certyfikacji SmartScore przeanalizowano rozwiązania technologiczne zastosowane w budynku The Bridge w odniesieniu do dwóch głównych kryteriów. Pierwszym są technologie funkcjonalne, przekładające się na bezpieczeństwo i komfort użytkowników, drugim – parametry techniczne, takie jak łączność cyfrowa, zabezpieczenia cybernetyczne i systemy przepływu danych.
The Bridge był dobrze przygotowany do procesu certyfikacji SmartScore i WiredScore. Mimo to, SmartScore zdołał przesunąć granicę możliwości i zainspirował Ghelamco do opracowania kilku nowych funkcji budynku, aby osiągnąć jak najwyższy poziom. Wierzę, że jest to ważne wydarzenie dla rynku PropTech w Polsce. SmartScore ustanowił globalny standard, a The Bridge udowodnił, że Polska jest poważnym graczem na rynku prawdziwie inteligentnych budynków – podkreśla Renata Hartle, manager ds. rozwiązań technologicznych w Colliers, która jest również pierwszym akredytowanym specjalistą SmartScore w Europie Środkowo-Wschodniej.
Te Bridge to liczący ponad 170 m wieżowiec, zaprojektowany przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio. W budynku zastosowany zostanie autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który służy do zarządzania obiektem. Pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem. Jego elementem jest aplikacja mobilna, która umożliwia m.in. poruszanie się po budynku bez karty dostępu czy rezerwację sal, biurek i miejsc parkingowych.
The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej. Na 40 piętrze wieżowca znajdzie się taras. Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, oraz specjalny parking dla elektrycznych rowerów i hulajnóg, z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.
Oprócz SmartScore i WiredScore, najnowszy wieżowiec Ghelamco certyfikowany będzie również w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...