Polska Frida Kahlo w biurze na Puławskiej
Style i wnętrzaSiedziba Lingaro w Warszawie, w biurowcu zrealizowanym przez firmę Skanska, zajmuje dwie kondygnacje. Pierwsza z nich to nieco ponad 1 tys. mkw., na których znajduje się pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym o powierzchni 68 mkw., siedem salek konferencyjnych oraz wydzielone przestrzenie do pracy typu open space. Przestrzeń na drugiej kondygnacji, ponad 2 tys. mkw., obejmuje pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni prawie 160 mkw., coffee point, game room z aneksem kuchennym, 17 salek konferencyjnych, pokój pracy kreatywnej, trzy pomieszczenia do pracy indywidualnej, wydzielone przestrzenie typu open space oraz strefa chilloutu.
Głównym założeniem projektowym było stworzenie biura przyjaznego pracownikom, o domowej atmosferze, z akcentami firmowymi, uwzględniając przy tym istniejące wyposażenie firmy. Pod względem funkcjonalnym inwestorowi zależało, aby przestrzeń była założona na planie otwartym, przy czym przestrzenie miały zostać podzielone na mniejsze, dla maksymalnie 18 pracowników. Ważnym aspektem było również rozplanowanie różnorodnych miejsc do pracy zespołowej i indywidualnej oraz licznych sal konferencyjnych – opowiada arch. Barnaba Grzelecki, właściciel pracowni Bit Creative.
Wydzielone pomieszczenia trzeba było urządzić, tak by każde stanowiło spójną część całości, a zarazem wyróżniało się na tle pozostałych. Ideą przewodnią sal konferencyjnych są miasta, w których znajdują się główne oddziały spółki. Sale konferencyjne w strefie recepcji są w zaprojektowane w stonowanych barwach, natomiast te dostępne dla pracowników wyróżniają się intensywną kolorystyką. Za najbarwniejszą można uznać salę Mexico City, gdzie na seledynowej ścianie dominuje postać Fridy Kahlo.
W game roomie dominują kolory firmowe – odcienie fioletu i granatowego. Na użytkowników czeka wiele atrakcji: konsola do gier, maszyna typu arcade, ping-pong oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny i miejsca do wypoczynku. Wielofunkcyjne pomieszczenie socjalne jest podzielone na kilka stref. Część wypoczynkowa z wygodnymi meblami oddzielona jest od pozostałych za pomocą mobilnych przepierzeń, w strefie jadalnianej znajdują się długie stoły dla większej grupy pracowników, pojedyncze stoliki oraz wysokie stoły przy elewacji i wyspie kuchennej. Sala wyposażona jest również w system nagłośnienia oraz dwa monitory dla grupowych prezentacji.
W każdym z pomieszczeń na szczególną uwagę zasługują sufity. W recepcji zaprojektowany został sufit listwowy na planie koła z perforowaną ramą, z której zwisa bujna zieleń. W game roomie wykorzystano standardowy sufit modułowy w trzech kolorach. W strefach chillout zdecydowano się na ciepły materiał w postaci wysp z wełny drzewnej w naturalnym kolorze.
Projekt, pomimo ograniczonego budżetu, jest bardzo bogaty w detale i nietuzinkowe rozwiązania. Każda przestań jest wyjątkowa i wyróżnia się na tle pozostałych – podsumowuje arch. Barnaba Grzelecki.
Zdjęcia: Fotomohito
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Walter Herz
Po zawieszeniu aktywności przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej zmienił się krajobraz inwestycyjny. Miejsce zachodnich fund ...
Jak Nowa Ustawa Planistyczna zmieni rynek nieruchomości?
Jak Nowa Ustawa Planistyczna zmieni rynek nieruchomości?
Axi Immo
Wraz z wejściem w życie nowej ustawy planistycznej, uchwalonej 24 września 2023, polski rynek nieruchomości staje przed znaczącymi zmianami, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki de ...