Polska Dynamiczna filozofia marki
Style i wnętrzaDecerto działa w sektorze technologii ubezpieczeniowych, dostarczając klientom rozwiązania w zakresie oprogramowania ubezpieczeniowego oraz migracji danych. W projektowaniu biura w Lumenie uczestniczył dział Workplaces firmy Globalworth Poland, właściciela budynku.
Głównym wyzwaniem projektowym był obły kształt budynku oraz podłużny, korytarzowy układ biura. Inwestorowi zależało na zamkniętych pomieszczeniach dla zapewnienia jak najlepszej akustyki oraz bezpieczeństwa. W celu przełamania monotonii w komunikacji zaproponowaliśmy uskokowy, wielokierunkowy układ ścian oraz nieregularny podział szprosów na ściankach szklanych. Dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń wizualnie została podzielona na krótsze odcinki nadającym tym samym wnętrzom ciekawego i dynamicznego charakteru – tłumaczy architekt Barnaba Grzelecki.
Głównym motywem przewodnim stała się miedź przełamana szarością betonu. Elementami wyróżniającymi przestrzeń jest zaś mocny, zdecydowany design. Dzięki temu cała powierzchnia biurowa, choć podzielona funkcjonalnie, jest spójna.
Wizytówką biura jest recepcja z poczekalnią. Na wprost wejścia znajduje się lada recepcyjna zaprojektowana w postaci rzeźby z cortenu i stalowej siatki. Pozostałe ściany pokryte są zielenią. Z recepcji można się udać do dwóch sal konferencyjnych, gabinetów zarządowych oraz pomieszczeń pracy zespołowej.
Na ścianach w formie akcentów zastosowaliśmy tynk miedziany, beton architektoniczny oraz siatkę stalową, z której można zwieszać zieleń. Dla dodatkowego komfortu akustycznego ściany szklane można przysłonić zasłonami z grubej tkaniny. We wnętrzach nie brakuje też stolarek meblowych zaprojektowanych pod indywidualne potrzebny klienta. W pomieszczeniach pracy zespołowej dla zapewnienia komfortu pracy indywidualnej pomiędzy biurkami zaprojektowaliśmy wysokie donice z zielenią – opowiada architekt Jakub Bubel.
Głównym miejscem spotkań i wydarzeń firmowych jest pomieszczenie socjalne o znacznej powierzchni 120 mkw. Inwestorowi zależało, by przyjęło ono kawiarniany charakter. Architekci z Bit Creative postawili na nowoczesny styl klubowy. Ważnym aspektem dla Decerto jest integracja pracowników, dlatego w strefie jadalnianej znalazł się jeden, solidny stół z litego drewna. Pośrodku pomieszczenia znajdują się siedziska, w tej strefie znajduje się też 98-calowy telewizor oraz Playstation. Można również organizować zawody w bilard, zagrać na maszynie typu arcade oraz sprawdzić się w rzucaniu dartami do celu – wszystko z widokiem na kopułę Złotych Tarasów.
Istotna w procesie była też obecność zieleni, która poprawia komfort pracy. W tym pomieszczeniu pojawia się ona na ścianach w formie dekoracyjnych obrazów, zwisających pnączy ze słupów oraz typowych roślin doniczkowych – zdradza architekt Malwina Klimowicz.
Wszystkie rozwiązania przekładają się na pełen komfort pracy, na który składa się wspólnie spędzany czas. Integracja pracowników i poczucie tworzenia minispołeczności były bowiem jednym z oczekiwań inwestorów.
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...