Polska Po francusku w The Bridge
Biura i projekty wielofunkcyjneDziałający w Polsce od niemal 100 lat Instytut Francuski zdecydował się na zmianę swojej warszawskiej siedziby. Stanie się nią budynek dawnego Domu Wydawniczego Bellona, który po renowacji i modernizacji dzięki połączeniu z nowo powstającym wieżowcem stanie się częścią realizowanego przez Ghelamco kompleksu biurowego. Wsparciem dla Instytutu przy wyborze nowej lokalizacji była agencja doradcza CBRE.
Instytut Francuski od początku swojej obecności w Polsce mieścił się w wyjątkowych lokalizacjach. Naszym priorytetem przy wyborze nowej przestrzeni była z jednej strony lokalizacja, ale równie ważnym aspektem był także charakter samego miejsca. Zabytkowy budynek Bellony, będący częścią nowoczesnego kompleksu The Bridge, idealnie wpisywał się w te oczekiwania. Unikalne połączenie historycznego charakteru dawnej drukarni z nowoczesną architekturą ma niepowtarzalny charakter w skali warszawskiej. Jednocześnie jest to budynek, który przeszedł dużą metamorfozę, spełniając najwyższe standardy pod względem ekologii i będący idealnym przykładem zachowania tradycji w nowoczesnym wydaniu – mówi Aleksandra Chojnacka, associate director w CBRE.
Plac Europejski, będący scenerią wielu wydarzeń kulturalnych, a także zabytkowe mury budynku służącego niegdyś za siedzibę wydawnictwa specjalizującego się w literaturze historycznej, to wręcz idealny adres dla placówki o takiej misji i charakterze jak Instytut Francuski – podkreśla Piotr Kaleta, dyrektor działu leasingu w Ghelamco Poland.
Instytut Francuski w Polsce jest francuską państwową instytucją kultury, utworzoną w 1925 roku. Promuje kulturę francuską w Polsce i rozwija współpracę dwustronną. Jego siedziby znajdują się zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie. Jest częścią sieci 98 Instytutów Francuskich na całym świecie, wzmocnionej przez 830 placówek Alliances françaises, wśród których osiem znajduje się w Polsce.
The Bridge to kompleks biurowy powstający przy Placu Europejskim na warszawskiej Woli. W sumie oba budynki kompleksu – dawny budynek Domu Wydawniczego Bellona i 40-piętrowy wieżowiec – dostarczą na rynek 52 tys. mkw. powierzchni biurowej. The Bridge będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne, co już teraz potwierdzają certyfikaty SmartScore i WiredScore na poziomie Platinum. Docelowo inwestycja będzie też certyfikowana w standardach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.
Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100 proc. czystą energią. Na 40 piętrze wieżowca znajdzie się taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w parking podziemny z punktami do ładowania samochodów elektrycznych, a rowerzyści dostaną do użytku ponad 160 miejsc rowerowych, w tym 33 dla jednośladów elektrycznych.
The Bridge zaprojektowany został przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.
Nearshoring: jaka część usług i produkcji przypadnie Polsce?
Nearshoring: jaka część usług i produkcji przypadnie Polsce?
Walter Herz
Strategiczne rozproszenie usług dla biznesu Na rynku możemy obserwować obecnie trend, w którym firmy z sektora BPO/SSC, ale także z branży technologicznej, konsultingowej i finans ...
Na rynku ożywienie, ale inwestorzy wciąż są ostrożni
Na rynku ożywienie, ale inwestorzy wciąż są ostrożni
Baker McKenzie
Rosnący wolumen transakcji na warszawskim rynku nieruchomości biurowych, powrót inwestorów spoza regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz wzrost wynajętych powierzchni sygnalizują w ...
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...