Polska Po francusku w The Bridge
Biura i projekty wielofunkcyjneDziałający w Polsce od niemal 100 lat Instytut Francuski zdecydował się na zmianę swojej warszawskiej siedziby. Stanie się nią budynek dawnego Domu Wydawniczego Bellona, który po renowacji i modernizacji dzięki połączeniu z nowo powstającym wieżowcem stanie się częścią realizowanego przez Ghelamco kompleksu biurowego. Wsparciem dla Instytutu przy wyborze nowej lokalizacji była agencja doradcza CBRE.
Instytut Francuski od początku swojej obecności w Polsce mieścił się w wyjątkowych lokalizacjach. Naszym priorytetem przy wyborze nowej przestrzeni była z jednej strony lokalizacja, ale równie ważnym aspektem był także charakter samego miejsca. Zabytkowy budynek Bellony, będący częścią nowoczesnego kompleksu The Bridge, idealnie wpisywał się w te oczekiwania. Unikalne połączenie historycznego charakteru dawnej drukarni z nowoczesną architekturą ma niepowtarzalny charakter w skali warszawskiej. Jednocześnie jest to budynek, który przeszedł dużą metamorfozę, spełniając najwyższe standardy pod względem ekologii i będący idealnym przykładem zachowania tradycji w nowoczesnym wydaniu – mówi Aleksandra Chojnacka, associate director w CBRE.
Plac Europejski, będący scenerią wielu wydarzeń kulturalnych, a także zabytkowe mury budynku służącego niegdyś za siedzibę wydawnictwa specjalizującego się w literaturze historycznej, to wręcz idealny adres dla placówki o takiej misji i charakterze jak Instytut Francuski – podkreśla Piotr Kaleta, dyrektor działu leasingu w Ghelamco Poland.
Instytut Francuski w Polsce jest francuską państwową instytucją kultury, utworzoną w 1925 roku. Promuje kulturę francuską w Polsce i rozwija współpracę dwustronną. Jego siedziby znajdują się zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie. Jest częścią sieci 98 Instytutów Francuskich na całym świecie, wzmocnionej przez 830 placówek Alliances françaises, wśród których osiem znajduje się w Polsce.
The Bridge to kompleks biurowy powstający przy Placu Europejskim na warszawskiej Woli. W sumie oba budynki kompleksu – dawny budynek Domu Wydawniczego Bellona i 40-piętrowy wieżowiec – dostarczą na rynek 52 tys. mkw. powierzchni biurowej. The Bridge będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne, co już teraz potwierdzają certyfikaty SmartScore i WiredScore na poziomie Platinum. Docelowo inwestycja będzie też certyfikowana w standardach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.
Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100 proc. czystą energią. Na 40 piętrze wieżowca znajdzie się taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w parking podziemny z punktami do ładowania samochodów elektrycznych, a rowerzyści dostaną do użytku ponad 160 miejsc rowerowych, w tym 33 dla jednośladów elektrycznych.
The Bridge zaprojektowany został przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.
Co oznacza implementacja CSRD dla polskich przedsiębiorstw?
Co oznacza implementacja CSRD dla polskich przedsiębiorstw?
Wolf Theiss
Termin na implementację w Polsce dyrektywy CSRD minął 6 lipca tego roku. Projekt ustawy implementującej z kwietnia tego roku jest jednak dopiero na etapie uzgodnień i nie należy si ...
Polska na trzecim miejscu w Indeksie Nearshoringu 2024
Polska na trzecim miejscu w Indeksie Nearshoringu 2024
Savills
Indeks Nearshoringu 2024 opracowany przez Savillsa klasyfikuje 26 krajów na podstawie czynników, które mogą być istotne dla firm poszukujących nowych lokalizacji w celu skrócenia l ...
Logistyczne konsekwencje strajków w amerykańskich portach
Logistyczne konsekwencje strajków w amerykańskich portach
Rohlig SUUS Logistics
Rozpoczęty 1 października strajk objął 36 amerykańskich portów na Wschodnim Wybrzeżu oraz w Zatoce Meksykańskiej, od Maine aż po Teksas. Protest ten niewątpliwie wpłynie na globaln ...