Europa Newport Logistic Fund III zbierze najwięcej
Rynek inwestycyjny i finansowyNewport Logistics Fund to luksemburski fundusz typu private equity real estate, założony w 2022 w celu finansowania cyklu inwestycyjnego budowy i komercjalizacji (zakup działki, budowa, wynajem, sprzedaż) magazynów logistycznych w Europie. Jest częścią grupy Panattoni.
Fundusz Newport Logistics Fund I S.C.A. SICAV-RAIF po rejestracji w 2022 roku, w 10 miesięcy zebrał i zainwestował środki w trzy obiekty logistyczne (Londyn, Amsterdam i Łódź) o wartości 100 mln euro GAV. W marcu 2023 został utworzony drugi fundusz.
Newport Logistics Fund II S.C.A. SICAV-RAIF zaczął inwestować zebrane środki w projekty magazynowe i logistyczne w całej Europie. Aktualnie realizowane są projekty w Austrii, Holandii, Francji, Polsce i Niemczech. Wartość projektów to 200 mln euro GAV.
Inwestorzy docenili dywersyfikację aktywów w strategicznych lokalizacjach oraz fakt, że dostają do dyspozycji najlepsze projekty i ponadprzeciętne zwroty – komentuje Szymon Ostrowski, dyrektor zarządzający funduszu.
Aktualnie fundusz kończy budowę wszystkich obiektów realizowanych w ramach pierwszego funduszu i jest w trakcie procesu sprzedaży pierwszego aktywa w Europie Zachodniej.
Celem Newport Logistics Fund III S.C.A SICAV-RAIF jest pozyskanie 300 mln euro na realizację 10-12 obiektów w całej Europie. Fundusz aktualnie ma już zabezpieczone dwa projekty, pierwszy będzie realizowany na północ od Londynu w Wielkiej Brytanii, a drugi typu BTS w Maladze w Hiszpanii. Kolejne inwestycje są w procesie analizy i selekcji w pozostałych krajach Unii Europejskiej tam, gdzie uda się zlokalizować projekty odpowiadające potrzebom najbardziej wymagających inwestorów.
Nasza strategia na przyszłość obejmuje rozszerzenie obecności w Europie poprzez realizację większej liczby projektów, co jest pochodną pozyskania większej ilości kapitału – komentuje Daniel Raemy, członek rady nadzorczej i komitetu inwestycyjnego, Newport Logistics Fund.
Wszystkie projekty realizowane w ramach poszczególnych funduszy Newport Logistics Fund spełniają standardy zrównoważonego rozwoju. Każdy obiekt jest zaprojektowany zgodnie z celami ESG i artykułem 8 rozporządzenia SFDR UE. Wszystkie projekty będą miały certyfikat BREEAM (lub odpowiednik).
Naszym celem jest uzyskanie oczekiwanych przez inwestorów zwrotów na poziomie 15 proc. rocznie w euro. Priorytetem jest także realizacja projektów, które mają pozytywny wpływ na środowisko. To odpowiada zapotrzebowaniu najemców oraz docelowych właścicieli magazynów, którym nasze obiekty sprzedajemy – podsumowuje Szymon Ostrowski.
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...