Polska Szampan w biurze
Style i wnętrzaMoët Hennessy zarządza portfolio marek alkoholowych, obejmującym m.in. koniak Hennessy oraz szampany: Moët & Chandon, Dom Pérignon, Veuve Clicquot i Krug. Wyjątkową pozycję w ofercie zajmuje też Belvedere Vodka - jedyny polski produkt w portfolio, wódka w segmencie super premium. W procesie wyboru nowej lokalizacji, negocjacjach i finalizacji transakcji firmę wspierali eksperci Colliersa.
Rozwój firmy i powiększający się zespół spowodowały, że dotychczasowa przestrzeń biurowa okazała się niewystarczająca. To skłoniło nas do poszukiwania nowej lokalizacji. Wybór padł na budynek Metropolitan, który przekonał nas otwartą przestrzenią biurową, strategicznym położeniem w centrum Warszawy oraz atrakcyjnym widokiem na Ogród Saski i Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego - wyjaśnia Tomasz Urbański, general manager Moët Hennesy Poland & Ukraine.
Za projekt wnętrz i realizację procesu fit-out odpowiadał zespół Colliers Define. Nowa siedziba to 485 mkw., a projekt zakładał zapewnienie komfortowych stanowisk pracy około 30 pracownikom.
Priorytetem w projektowaniu było wykreowanie eleganckich, butikowych wnętrz, nawiązujących charakterem do prestiżu marki i jej paryskich korzeni, a także stworzenie dedykowanych przestrzeni do przechowywania próbek produktów, materiałów marketingowych i butelek przeznaczonych do degustacji podczas spotkań biznesowych.
W strefie wejściowej zamiast tradycyjnej recepcji z ladą centralnym punktem jest profesjonalnie wyposażony bar. Strefa pracy oddzielona jest od części reprezentacyjnej podwójnymi szklanymi drzwiami. Mimo zastosowania koncepcji open space, projekt uwzględnia potrzebę prywatności i komfortu. Przestrzeń biurowa została podzielona na mniejsze strefy dedykowane poszczególnym zespołom.
Zaprojektowaliśmy przestrzeń, która kojarzy się nie z typowym biurem, lecz raczej z ekskluzywnym lokalem czy showroomem. Nowe biuro Moët Hennessy Polska stało się więc narzędziem do budowania wizerunku firmy – mówi Klaudia Manowska, senior architect w Colliers Define.
Wnętrza zaprojektowano z uwzględnieniem zasad ESG oraz z myślą o dobrostanie pracowników. Do wykończenia wykorzystane zostały naturalne materiały, tworzące spokojną przestrzeń pracy. Drewno, jako główny materiał, zastosowano w różnych punktach biura w różnorodny sposób – poprzez frezowanie, ryflowanie i inne techniki obróbki.
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...