Polska Zdrowotne biuro Lux Medu
Style i wnętrzaZa projekty wykonawcze i realizację fit-out w formule design & build odpowiedzialny jest Neo Świat. Koncepcję biura przygotowało Workplace Solutions.
Myśląc o nowej siedzibie staraliśmy się uwzględnić wszystkie potrzeby pracowników, a także najwyższe standardy środowiskowe. Cały proces zmiany biura był dużym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Dzięki nowoczesnemu designowi i wygodnie zaprojektowanym wnętrzom, możemy dbać o dobrostan pracowników i maksymalny komfort pracy - podkreśla Robert Kalota, dyrektor Departamentu Inwestycji i Administracji Lux Med.
Powierzchnia siedziby głównej Lux Medu została zaprojektowana i wykonana w układzie niedużych open space'ów z wydzielonymi licznymi salami spotkań, przestrzeniami do pracy cichej ikreatywnej oraz przestronnymi pomieszczeniami socjalnymi. Projekt funkcjonalny biura poprzedziły badania potrzeb pracowników, które przeprowadził Workplace. Na ich podstawie stworzony został docelowy projekt aranżacji i designu wnętrz. W nowej siedzibie Lux Med znajdziemy takie udogodnienia jak sala wellbeing umożliwiająca aktywną pracę przy biurkach typu up&down wyposażone w walking pady, drążki do rozciągania oraz pokój do światłoterapii, a także dużą strefę coworkingową dla pracowników wszystkich pięter.
Kierunek designu nawiązuje bezpośrednio do celów i działalności firmy Lux Med związanej z szeroko pojętym zdrowiem oraz do natury, która jest najbardziej pierwotnym źródłem, z którego możemy to zdrowie czerpać. Aby osiągnąć cel, dostosowaliśmy zarówno paletę materiałów i kolorów, jak i szereg niezbędnych rozwiązań. Realizacja tego projektu została wykonana zgodnie z ideą ESG. Przestrzeń zaprojektowaliśmy według zasady human to human, a projektowi przyświecały polityka less waste, wiedza neuronaukowa czy wellbeing pracowników – opowiada Bogusz Parzyszek, CEO Workplace Solutions.
Prace wykonawcze prowadzone przez Neo Świat były realizowane na wszystkich piętrach jednocześnie. Dzięki formule design & build możliwe było jednoczesne planowanie i realizowanie kolejnych etapów, od projektowania układu oraz instalacji, aż do montażu elementów dekoracyjnych. W szczytowym momencie projekt wykonywało około 170 osób. Do obsługi tak dużej powierzchni do pracy konieczne było położenie aż 100 kilometrów sieci IT. Około 400 mkw. sufitu ozdobiła dekoracja typu paper drop, stworzona z papieru milimetrowej grubości.
Prace prowadzone na tak dużej powierzchni biurowej wymagały doskonałej logistyki i koordynacji dostaw zarówno materiałów budowlanych, elementów na zamówienie, jak i wyspecjalizowanych ekip, które pracowały na wszystkich piętrach jednocześnie. Najwięcej satysfakcji dają ostatnie prace, czyli montaż elementów dekoracyjnych, bo wtedy widzimy końcowy efekt, który w przypadku biura Lux Med oddaje w pełni wizję firmy i architektów – podkreśla Krzysztof Jastrzębski, project leader w Neo Świat.
Neo Świat miał za zadanie skoordynowanie procesu projektowania i wykonania powierzchni. Workplace Solutions brał udział w pracach również na tym etapie jako architekt powierzchni, Abundo Space jako architekt projektu wykonawczego, MS Projekt przy projekcie instalacji, Andra przy projekcie instalacji elektrycznych, Coral przy instalacjach DSO i SSP oraz Inster przy BMS.
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Walter Herz
Po zawieszeniu aktywności przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej zmienił się krajobraz inwestycyjny. Miejsce zachodnich fund ...