EN

Infrastruktura

RSS

Metrostav połączy Wawer z Ząbkami

schedule 29 marca 2016
Aneta Cichla

POLSKA Czeska spółka budowlana Metrostav podpisała z Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie umowę na przebudowę 5-km odcinka ulic Marsa i Żołnierskiej. Kontrakt jest wart 155 mln zł. Zmodernizowana droga wyjazdowa z Warszawy połączy dzielnice Wawer, Rembertów i Pragę Południe z Zielonką i Ząbkami.

PBDI w drodze do Dąbek

schedule 22 marca 2016
Katarzyna Suska

POLSKA Firma PBDI, w porozumieniu ze spółką Want, podpisała umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Dąbki-Darłowo. Całkowita wartość kontraktu to ponad 25,5 mln zł, z tego na PBDI przypada 20,6 mln zł.

Infrastruktura

Kładka z kawiarniami nad Wisłą

schedule 09 marca 2016
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Władze Warszawy zamierzają zbudować kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę i w najbliższych latach przeznaczą na ten cel środki w wysokości 30 mln zł. Połączy ona Powiśle z Pragą, a dokładniej ul. Karową z ul. Okrzei.

Infrastruktura

Strabag na A1

schedule 04 marca 2016
Aneta Cichla

POLSKA Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał z firmami Strabag Infrastruktura Południe oraz Strabag kontrakt na budowę 16,7-kilometrowego odcinka autostrady A1 pomiędzy węzłem Zawodzie (bez węzła) i węzłem Woźniki (wraz z węzłem).

Infrastruktura

Krosno powiększa strefę inwestycyjną

schedule 04 marca 2016
Aneta Cichla

POLSKA Władze Krosna powiększyły strefę inwestycyjną Krosno-Lotnisko do blisko 50 ha, z czego 41,6 ha należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krośnie.

Legnica zleca spółce Erbudu budowę drogi zbiorczej

schedule 04 marca 2016
Aneta Cichla

POLSKA Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego (PBDI), spółka zależna Erbudu, oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź zbudują wspólnie tzw. zbiorczą drogę południową w Legnicy. Firmy podpisały umowę, wartą ponad 48,6 mln zł, z gminą Legnica.

Infrastruktura

Prefabet-Białe Błota liczy na kolejne odcinki dróg

schedule 24 lutego 2016
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prefabet-Białe Błota notuje spadek przychodów z powodu realizacji inwestycji oraz robót drogowych. Spółka jednak zakończyła ubiegły rok z wyższym zyskiem niz rok wczesniej.

Zakopane z nowym dworcem

schedule 15 lutego 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA PKP i burmistrz Zakopanego zadeklarowali chęć zaprojektowania, budowy i eksploatacji centrum komunikacyjnego w Zakopanem.

Infrastruktura

Kładki przy Łazienkowskim mogą być gotowe w 2017 roku

schedule 10 lutego 2016
Eurobuild CEE

POLSKA Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) ogłosił przetarg na projekt i budowę kładek podwieszonych pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie. Ma na to 16 mln zł.

Infrastruktura

Strabag poprawił dojazd do lotniska w Balicach

schedule 10 lutego 2016
Aneta Cichla

POLSKA Firma Starbag zakończyła i oddała do użytku inwestycję drogową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 774 – trasy dojazdowej do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach.

Infrastruktura

Sanok zyska obwodnicę

schedule 09 lutego 2016

POLSKA 9 lutego podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej 28. Wykonawcą prac jest konsorcjum spółek: Max Bögl Polska i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Kontrakt opiewa na prawie 140 mln zł brutto – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

FBSerwis ma 48-milionowy kontrakt w woj. łódzkim

schedule 09 lutego 2016

POLSKA FBSerwis podpisała sześcioletni kontrakt z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na utrzymanie ponad 70 km drogi ekspresowej S8 na odcinku od węzła Wieluń do węzła Łask.

Kraków w światowej trzydziestce

schedule 09 lutego 2016
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Kraków znalazł się na 22. miejscu wśród miast z najlepiej ocenianą bazą hotelową na świecie w rankingu przygotowanym przez wyszukiwarkę hoteli Trivago.

Budimex wjedzie na S3

schedule 05 lutego 2016

POLSKA 5 lutego Budimex podpisał z zielonogórskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów–Nowa Sól (odcinek III). Kontrakt ma wartość 153,2 mln zł netto.

Infrastruktura

Gotowy projekt Rail Baltiki

schedule 27 stycznia 2016
Anna Pakulniewicz

LITWA Koleje Litewskie Lietuvos Geležinkeliai opracowały koncepcję i wizualizację litewskiej części międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica.

Infrastruktura

Budimex i Strabag wezmą się za siedemnastkę

schedule 27 stycznia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakty z Budimeksem i Strabagiem na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 do Garwolina.

Infrastruktura

Można odlecieć na Mazurach

schedule 22 stycznia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Otwarto Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Lotnisko w Szymanach jest jedynym w północno-wschodniej Polsce.

Infrastruktura

Gdański Terminal Kontenerowy rozbudowany

schedule 22 stycznia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Strabag zakończył rozbudowę infrastruktury w rejonie Nabrzeża Szczecińskiego w Porcie morskim Gdańsk.

Infrastruktura

Autostrada Kowno-Suwałki gotowa za trzy lata

schedule 19 stycznia 2016
Anna Pakulniewicz

LITWA Autostrada A5 Kowno-Mariampol-Suwałki, część trasy Via Baltica, zostanie otwarta do końca 2018 roku.

FBSerwis zajmie się drogami i mostami w rejonie Leska

schedule 15 stycznia 2016
Eurobuild CEE

POLSKA Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie podpisał czteroletnią umowę z FBSerwis. Wartość kontraktu przekracza 6,1 mln zł brutto. Obejmuje on całoroczne utrzymanie dróg i mostów na odcinku Zarszyn–Sanok w woj. podkarpackim.

Pozostałe nowości

Kategorie