EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Kolejne drogi z unijnym dofinansowaniem

schedule 11 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA 11 września 2017 roku podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowych dróg o łącznej długości 180 km ze środków z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość wszystkich inwestycji to ponad 11 mld zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych to 5 mld zł.

Infrastruktura

Świna mniej straszna

schedule 08 września 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę tunelu pod Świną, który połączy wyspę Uznam z resztą Polski. W postępowaniu złożono cztery oferty na kwoty od 618,58 do 825,86 mln zł, najniższą cenę zaoferowało konsorcjum włoskich firm Toto Costruzioni Generali i ICM. Wszyscy wykonawcy zadeklarowali, że zakończą projekt w ciągu 48 miesięcy.

Ekspresowo do Ełku: umowa na koncepcję

schedule 07 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA 4 września podpisano umowę na opracowanie studium i koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S16 Mrągowo–Orysz–Ełk. Wartość umowy to blisko 13 mln zł.

Infrastruktura

Obwodnica Stalowej Woli i Niska za 200 mln

schedule 30 sierpnia 2017
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z konsorcjum w składzie Mostostal Warszawa (lider) oraz Acciona Construccion (partner). W ramach inwestycji wykonawca ma zaprojektować i wybudować obwodnicę Stalowej Woli i Niska o długości 15,3 km w ciągu drogi krajowej 77.

Infrastruktura

Mazowieckie wyda miliony

schedule 30 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 12 Programów Inwestycji dla zadań drogowych w województwie mazowieckim. Ich łączna wartość to ponad 147 mln zł.

Rozbudowa w Olkuszu za 114 mln zł

schedule 28 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Minister infrastruktury i budownictwa podjął decyzję o rozbudowie drogi krajowej numer 94 w Olkuszu. W tej chwili to jedna z najbardziej zatłoczonych tras w Małopolsce.

Wołomin i Działdowo z heliportami

schedule 24 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Firma Qumak, na zamówienie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie oraz Szpitala Powiatowego w Wołominie, przygotowała całodobowe lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dzięki którym pacjenci zyskają szybszy dostęp do pomocy medycznej. Łączna wartość obu kontraktów to ponad 1,6 mln zł netto. Heliport w Działdowie został już ukończony, ten w Wołominie jeszcze jest w trakcie realizacji.

Via Carpatia bliżej Podkarpacia

schedule 22 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim o łącznej długości blisko 33 km.

Infrastruktura

Budimex najlepszy na S3

schedule 18 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie uznała ofertę Budimeksu jako najkorzystniejszą w przetargu na budowę obwodnicy Brzozowa oraz dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo–Rzęśnica w Zachodniopomorskiem.

Podpisali umowy na Puławską Bis

schedule 18 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na projekty i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na południowej obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca. Droga będzie biegła na pierwszym odcinku równolegle do ulicy Puławskiej, stąd jej nazwa – Puławska Bis.

Infrastruktura

Doraco rozbuduje nabrzeża Portu Gdańsk

schedule 18 sierpnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) podpisał umowę z firmą Doraco na przebudowę oraz modernizację Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej i Nabrzeża Mew w Porcie Gdańsk. Koszt inwestycji to ponad 40 mln zł.

Infrastruktura

Wygodniej na Wschód

schedule 16 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację ostatniego odcinka linii Siedlce–Terespol.

ZUE na tory

schedule 14 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA ZUE zostało wybrane przez PKP Polskie Linie Kolejowe w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania „Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice na odcinku Trzebinia – Oświęcim” realizowanego w ramach projektu POIiŚ 5.1-12 "Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice".

Infrastruktura

Strabag wygrywa największy przetarg w Stargardzie

schedule 14 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Firma Strabag zbuduje Zintegrowane Centrum Przesiadkowe oraz przebuduje ulicę Towarową w Stargardzie. W przetargu miasta zaoferowała najatrakcyjniejsze warunki realizacji zadania. W przetargu w sumie wzięło udział czterech oferentów.

Infrastruktura

Powstaną trzy kolejne lądowiska dla helikopterów

schedule 14 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Szpitale w Włoszczowie, Starogardzie Gdańskim i Szczytnie jako kolejne będą miały heliporty. Wykona je firma Qumak, która została ich generalnym wykonawcą. Łączna wartość kontraktów wynosi 2,6 mln zł netto.

Budimex na tory

schedule 08 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały ofertę konsorcjum Budimeksu (partner konsorcjum z udziałem 50 proc.) i Torpolu (lider konsorcjum) jako najkorzystniejszą w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na "Realizację robót budowlanych w ramach Przetargu nr 2 - Modernizacja odcinka Trzebinia - Krzeszowice (km 29,110 - 46,700 linii nr 133)".

FKD znów zarobi na tym, jaki mamy klimat

schedule 04 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Spółka Fabryka Konstrukcji Drewnianych poprzez spółkę zależną Dome International, w której posiada 100 proc. udziałów, podpisała umowę na wykonanie magazynu soli wraz z infrastrukturą w ramach zadania: "Budowa magazynu soli przy autostradzie A4 w m. Brzesko".

Infrastruktura

Budowa pirsu na lotnisku w Budapeszcie

schedule 04 sierpnia 2017

WĘGRY Trwa budowa pirsu o długości 225 m przy terminalu 2B w budapeszteńskim porcie lotniczym.

Infrastruktura

1,5 mld zł na inwestycje transportowe

schedule 03 sierpnia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Siedem polskich miast gruntownie zmodernizuje swój transport publiczny, zaś ósme miasto wybuduje obwodnicę. Łączna wartość dziesięciu inwestycji w dziedzinie transportu przekroczy 1,57 mld zł, wliczając prawie 860 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Umowy na dofinansowanie podpisano dziś w Ministerstwie Rozwoju.

Praca na A1 wre

schedule 03 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Spółka Dome International, należąca do Fabryki Konstrukcji Drewnianych w Paproci, została wybrana wykonawcą Obwodu Utrzymania Autostrady A1 w Lgocie w ramach budowy autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Pyrzowice. Wartość kontraktu netto to 8,85 mln zł.

Wydanie 6 (289) czerwiec 2024

Kategorie