EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Obwodnica Kartuz w budowie

schedule 01 grudnia 2015

POLSKA Spółka Strabag zawarła umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na realizację pierwszego etapu budowy obwodnicy Kartuz. Kontrakt jest wart 14,6 mln zł netto.

Infrastruktura

Most Krasińskiego coraz bliżej

schedule 06 listopada 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Stołeczny Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) rozstrzygnął przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację budowy Trasy Krasińskiego.

FBSerwis utrzymuje drogi w rejonie Wysokiego Brzegu

schedule 04 listopada 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał trzyletnią umowę z FBSerwis. Kontrakt dotyczy utrzymania drogowych obiektów inżynierskich w rejonie Wysokiego Brzegu (woj. śląskie).

Infrastruktura

Włosi i Turcy zostają na budowie warszawskiego metra

schedule 29 października 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Zarząd Metra Warszawskiego wybrał wykonawców kolejnych etapów drugiej linii stołecznej kolejki podziemnej.

Infrastruktura

Po drodze ze Strabagiem

schedule 29 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Za 355,16 mln zł netto konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe zbuduje odcinek drogi ekspresowej S6 Ustronie Morskie – początek obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Kobylarnia i Mirbud zbudują odcinek S5

schedule 12 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (Grupa Kapitałowa Mirbud) jako lider oraz Mirbud podpisało umowę z oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy na wykonanie projektu oraz budowę drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy–Bydgoszcz.

Infrastruktura

Metrostav zbuduje odcinek S7

schedule 09 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Czeska spółka Metrostav zbuduje 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Koszwały–Nowy Dwór Gdański. Firma podpisała właśnie umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja jest warta 1,642 mld zł.

Kauno Tiltai dokończy obwodnicę Wilna

schedule 08 października 2015
Anna Pakulniewicz

LITWA Konsorcjum, na czele którego stoi Kauno Tiltai, podpisało z władzami Wilna umowę o wartości 90 mln euro na budowę trzeciej i ostatniej fazy obwodnicy Wilna.

Infrastruktura

Most im. Tadeusza Mazowieckiego gotowy

schedule 07 października 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Kierowcy mogą już korzystać z nowego mostu przez Wisłok w Rzeszowie.

Droga S6 Płoty–Kiełpino za 206 mln zł

schedule 05 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Firma Budimex oraz szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisały umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku od końca obwodnicy miejscowości Płoty do węzła Kiełpino (z węzłem).

Infrastruktura

Skanska działa we Wrocławiu

schedule 05 października 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA Skanska rozpoczęła pierwsze prace budowlane na obwodnicy Leśnicy (dzielnica Wrocławia). Kontrakt, zawarty z Wrocławskimi Inwestycjami, opiewa na niemal 102,5 mln zł netto. Nową obwodnicą kierowcy pojadą w czerwcu 2017 roku.

Kauno Tiltai dokończy obwodnicę Wilna

schedule 02 października 2015
Anna Pakulniewicz

LITWA Firma Kauno Tiltai podpisała umowę z samorządem miasta Wilna na budowę trzeciego etapu obwodnicy stolicy Litwy.

Umowa na wykonanie obwodnicy Suwałk podpisana

schedule 29 września 2015

POLSKA Budimex podpisał dziś z białostockim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę obwodnicy Suwałk. Kontrakt ma wartość 243,5 mln zł netto. O wygranym przetargu spółki informowaliśmy w sierpniu.

GDDKiA hurtem z przetargami

schedule 21 września 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA ) ogłosiła postępowania na budowę 179 km nowych dróg ekspresowych. Dzięki temu przybędą kolejne odcinki S6, S7, S17 oraz S19.

Pomorska Kolej Metropolitalna ożywi rynek nieruchomości

schedule 11 września 2015

POLSKA 30 sierpnia otwarto Pomorską Kolej Metropolitalną łączącą Gdańsk z Lotniskiem im. Lecha Wałęsy i dalej z Kaszubami. Zdaniem ekspertów firmy doradczej JLL, to duża szansa dla regionu, zarówno w obszarze rozwoju rynku pracy, pozyskania nowych projektów z sektora usług dla biznesu, jak i budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego.

Kto i za ile chce budować most na Odrze

schedule 07 września 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA Oferta Budimeksu wyceniona na 43 mln zł brutto okazała się trzecia pod względem ceny w przetargu na skomunikowanie mostu na Odrze w Brzegu Dolnym z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką nr 340. Najtańsza okazała się oferta PBDI z Torunia za 39,8 mln zł brutto.

Budimex na obwodnicy Kępna

schedule 04 września 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał ofertę Budimeksu jako najkorzystniejszą w przetargu na budowę pierwszego odcinka obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11.

Bilfinger na S17

schedule 01 września 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Oferta firmy Bilfinger Infrastructure okazała się najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki.

Strabag zbuduje 15 km autostrady A1

schedule 27 sierpnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA W katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Strabag Infrastruktura Południe oraz Strabag podpisały kontrakt na budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady A1 na odcinku Woźniki–Pyrzowice.

Infrastruktura

Landmark Capital bierze mosty

schedule 26 sierpnia 2015
Anna Pakulniewicz

KRAJE BAŁTYCKIE Investors Landmark Capital przejął Tiltų Ekspertų Centras, firmę inżynieryjno-projektowo-konsultingową z Litwy.

Pozostałe nowości

Kategorie