EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Odnowią dworzec w Starogardzie

schedule 23 lutego 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Spółka Strabag podpisała umowę na przebudowę dworca kolejowego i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim. Inwestorem jest gmina, wartość kontraktu wynosi 24 mln zł netto.

Będzie ustawa o torze wodnym Świnoujście-Szczecin

schedule 22 lutego 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Centrum Informacyjne Rządu (CIR) podało, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra.

Unia da pół miliarda na drogi

schedule 21 lutego 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów podpisały umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych z funduszy unijnych, łączna kwota dotacji wynosi 481 mln zł i pochodzi z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Infrastruktura

Drogi do granicy walczą o fundusze

schedule 08 lutego 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła dwie aplikacje do konkursu w ramach Wieloletniego Programu Prac (MAP) z puli Funduszu Spójności. Złożone wnioski dotyczyły budowy dróg ekspresowych S1 i S3.

Infrastruktura

Zajezdnia Annopol bliżej realizacji

schedule 08 lutego 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Tramwaje Warszawskie otrzymały decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zajezdni tramwajowej Annopol. W ramach inwestycji na Białołęce powstaną nowe budynki zajezdni, układ torowy oraz sieć trakcyjna. Zajezdnia zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 roku. Będzie pierwszą zajezdnią tramwajową zbudowaną w Warszawie od 1963 roku, kiedy to otwarta została zajezdnia Żoliborz.

Polskie drogi Polski Wschodniej

schedule 06 lutego 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Rozstrzygnięto drugi konkurs na wsparcie infrastruktury drogowej z Programu Polska Wschodnia (POPW). Do dofinansowania wybrano 6 inwestycji o łącznej wartości ponad 514 mln zł. Projekty zostaną zrealizowane dzięki unijnej dotacji w wysokości 424 mln zł.

Infrastruktura

Nordecon Betoon zbuduje wielopoziomowy parking

schedule 01 lutego 2017
Anna Pakulniewicz

ESTONIA Technopolis Ülemiste, deweloper kampusu Ülemiste City, wybrał firmę Nordecon Betoon na generalnego wykonawcę wielopoziomowego parkingu na terenie Ülemiste City. Nowy parking o powierzchni 12 tys. mkw., którego termin oddania wyznaczono na pierwsze półrocze 2018, powstanie przy Lõõtsa 11 w ramach inwestycji o wartości 3 mln euro netto.

Infrastruktura

Szybsze pociągi dzięki Strabagowi

schedule 20 stycznia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Konsorcjum spółek Trakcja PRKil, Strabag, Strabag Rail, Comsa i ZUE zmodernizuje linię kolejową na Górnym Śląsku. Przebudowany zostanie odcinek Chybie–Żory–Rybnik–Nędza/Turze o łącznej długości 60 km. Przedsięwzięcie zlecone przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest warte prawie 0,5 mld zł, prace potrwają do czerwca 2019 roku.

Mostostale pod Strzyżowem

schedule 18 stycznia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Mostostal Warszawa wybuduje ponad 6-kilometrową obwodnicę Strzyżowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 988. Inwestycję o wartości blisko 99 mln zł Mostostal Warszawa zrealizuje w ramach Grupy Kapitałowej z Mostostalem Kielce. Obwodnica ma powstać do końca października 2019 roku.

Infrastruktura

Praca wre na S-7

schedule 17 stycznia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Zakończył się kolejny etap prac na ponad 20-kilometrowym odcinku drogi S-7 pomiędzy Koszwałami a Nowym Dworem Gdańskim. Na zlecenie gdańskiej GDDKiA prace prowadzi Metrostav, a nadzoruje spółka ZBM Inwestor Zastępczy. Harmonogram zakłada zakończenie robót zasadniczych i udostępnienie całej trasy w październiku 2018 roku.

Jest pozwolenie na budowę S6

schedule 11 stycznia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Wojewoda Zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę dwóch odcinków drogi S6: Goleniów-Nowogard oraz Płoty-Kiełpino. Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej (ZRID) ma rygor natychmiastowej wykonalności, można więc rozpoczynać prace budowlane.

Infrastruktura

Przetarg na ścieżkę po wale

schedule 09 stycznia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prawdopodobnie już w przyszłym roku będzie można się wybrać na przejażdżkę ścieżką rowerową, która biec będzie po wale przeciwpowodziowym nad jeziorem Dąbie, Iną i Zalewem Szczecińskim. Został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki.

Miasta zainwestują w drogi ponad 2 mld zł

schedule 09 stycznia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Szesnaście miast zrealizuje kluczowe dla swojego rozwoju inwestycje drogowe - kwota 2,15 mld zł trafi na ten cel z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Infrastruktura

MIB: 323 mln zł na drogi

schedule 04 stycznia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA W ostatnim czasie w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisane zostały programy inwestycji opiewające na kwotę ponad 323 mln zł.

Obwodnica Inowrocławia droższa niż planowano

schedule 02 stycznia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że najniższą ofertę na budowę łącznika obwodnicy Inowrocławia w ciągu dróg krajowych 15 i 25 złożyło konsorcjum firm PBDiM Kobylarnia oraz Mirbud. Niestety, konsorcjum wyceniło swój udział na 93,97 mln zł brutto, podczas gdy bydgoski oddział GDDKiA zamierzał przeznaczyć na ten cel 88,73 mln zł brutto.

Rozbudują port lotniczy w Splicie

schedule 27 grudnia 2016
Alex Hayes
dziennikarz

CHORWACJA 6 grudnia podpisano kontrakt na powiększenie portu lotniczego w Splicie o nowy terminal pasażerski.

Infrastruktura

Można (ale nie trzeba) omijać Bełchatów

schedule 23 grudnia 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Uroczyście otwarto obwodnicę Bełchatowa. Około 11-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 74 (dawniej nr 8) został oddany do użytku cztery miesiące przed wyznaczonym terminem.

Szybciej i bezpieczniej na trasie Białystok–Warszawa

schedule 22 grudnia 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Od dziś kierowcy mogą korzystać z nowego, ponad 15-kilometrowego fragmentu trasy S8 od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Droga ekspresowa S8 Wrocław–Warszawa-Białystok pełni kluczową rolę dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Jest wykonawca Trasy Łagiewnickiej

schedule 22 grudnia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Oferta konsorcjum w składzie: Budimex (95 proc.) i Ferrovial Agroman (5 proc.) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie.

Krócej do Gdańska

schedule 20 grudnia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Oddano do użytku ponad 9-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Ostróda Północ.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie