EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Nordecon Betoon zbuduje wielopoziomowy parking

schedule 01 lutego 2017
Anna Pakulniewicz

ESTONIA Technopolis Ülemiste, deweloper kampusu Ülemiste City, wybrał firmę Nordecon Betoon na generalnego wykonawcę wielopoziomowego parkingu na terenie Ülemiste City. Nowy parking o powierzchni 12 tys. mkw., którego termin oddania wyznaczono na pierwsze półrocze 2018, powstanie przy Lõõtsa 11 w ramach inwestycji o wartości 3 mln euro netto.

Infrastruktura

Szybsze pociągi dzięki Strabagowi

schedule 20 stycznia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Konsorcjum spółek Trakcja PRKil, Strabag, Strabag Rail, Comsa i ZUE zmodernizuje linię kolejową na Górnym Śląsku. Przebudowany zostanie odcinek Chybie–Żory–Rybnik–Nędza/Turze o łącznej długości 60 km. Przedsięwzięcie zlecone przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest warte prawie 0,5 mld zł, prace potrwają do czerwca 2019 roku.

Mostostale pod Strzyżowem

schedule 18 stycznia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Mostostal Warszawa wybuduje ponad 6-kilometrową obwodnicę Strzyżowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 988. Inwestycję o wartości blisko 99 mln zł Mostostal Warszawa zrealizuje w ramach Grupy Kapitałowej z Mostostalem Kielce. Obwodnica ma powstać do końca października 2019 roku.

Infrastruktura

Praca wre na S-7

schedule 17 stycznia 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Zakończył się kolejny etap prac na ponad 20-kilometrowym odcinku drogi S-7 pomiędzy Koszwałami a Nowym Dworem Gdańskim. Na zlecenie gdańskiej GDDKiA prace prowadzi Metrostav, a nadzoruje spółka ZBM Inwestor Zastępczy. Harmonogram zakłada zakończenie robót zasadniczych i udostępnienie całej trasy w październiku 2018 roku.

Jest pozwolenie na budowę S6

schedule 11 stycznia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Wojewoda Zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę dwóch odcinków drogi S6: Goleniów-Nowogard oraz Płoty-Kiełpino. Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej (ZRID) ma rygor natychmiastowej wykonalności, można więc rozpoczynać prace budowlane.

Infrastruktura

Przetarg na ścieżkę po wale

schedule 09 stycznia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prawdopodobnie już w przyszłym roku będzie można się wybrać na przejażdżkę ścieżką rowerową, która biec będzie po wale przeciwpowodziowym nad jeziorem Dąbie, Iną i Zalewem Szczecińskim. Został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki.

Miasta zainwestują w drogi ponad 2 mld zł

schedule 09 stycznia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Szesnaście miast zrealizuje kluczowe dla swojego rozwoju inwestycje drogowe - kwota 2,15 mld zł trafi na ten cel z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Infrastruktura

MIB: 323 mln zł na drogi

schedule 04 stycznia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA W ostatnim czasie w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisane zostały programy inwestycji opiewające na kwotę ponad 323 mln zł.

Obwodnica Inowrocławia droższa niż planowano

schedule 02 stycznia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że najniższą ofertę na budowę łącznika obwodnicy Inowrocławia w ciągu dróg krajowych 15 i 25 złożyło konsorcjum firm PBDiM Kobylarnia oraz Mirbud. Niestety, konsorcjum wyceniło swój udział na 93,97 mln zł brutto, podczas gdy bydgoski oddział GDDKiA zamierzał przeznaczyć na ten cel 88,73 mln zł brutto.

Rozbudują port lotniczy w Splicie

schedule 27 grudnia 2016
Alex Hayes
dziennikarz

CHORWACJA 6 grudnia podpisano kontrakt na powiększenie portu lotniczego w Splicie o nowy terminal pasażerski.

Infrastruktura

Można (ale nie trzeba) omijać Bełchatów

schedule 23 grudnia 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Uroczyście otwarto obwodnicę Bełchatowa. Około 11-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 74 (dawniej nr 8) został oddany do użytku cztery miesiące przed wyznaczonym terminem.

Szybciej i bezpieczniej na trasie Białystok–Warszawa

schedule 22 grudnia 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Od dziś kierowcy mogą korzystać z nowego, ponad 15-kilometrowego fragmentu trasy S8 od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Droga ekspresowa S8 Wrocław–Warszawa-Białystok pełni kluczową rolę dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Jest wykonawca Trasy Łagiewnickiej

schedule 22 grudnia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Oferta konsorcjum w składzie: Budimex (95 proc.) i Ferrovial Agroman (5 proc.) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie.

Krócej do Gdańska

schedule 20 grudnia 2016
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Oddano do użytku ponad 9-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Ostróda Północ.

Infrastruktura

Instalacja do termicznego unieszkodliwiania odpadów zwizualizowana

schedule 14 grudnia 2016
Anna Pakulniewicz

POLSKA Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprezentowało wstępne wizualizacje rozbudowywanej instalacji do termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Warszawie.

Infrastruktura

Łódź Fabryczna otwarta

schedule 12 grudnia 2016
Eurobuild CEE

POLSKA 10 grudnia otwarty został dworzec kolejowy Łódź Fabryczna. Wielofunkcyjna inwestycja kosztowała 1,75 mld zł brutto.

Infrastruktura

Bierzemy Lublin od zachodu

schedule 09 grudnia 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Oddano do użytkowania obwodnicę Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19. Nowa droga wybudowana przez Budimex pozwala ominąć Lublin od strony zachodniej.

Obwodnica Kościerzyny na półmetku

schedule 08 grudnia 2016
Eurobuild CEE

POLSKA Obwodnica Kościerzyny, która powstaje w ciągu drogi krajowej nr 20, jest w połowie gotowa. Inwestycję realizuje konsorcjum Strabag: Strabag Infrastruktura Południe na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Infrastruktura

Blanka najdłuższa w Europie

schedule 30 listopada 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

CZECHY W Pradze dobiegły końca prace wykończeniowe przy najdłuższym tunelu miejskim w Europie. Kompleks tunelowy Blanka – najważniejsza część obwodnicy Pragi – to trasa o długości ponad 5,5 km, która przechodzi pod historycznym centrum miasta z zachodu na wschód, łącząc Piątą i Ósmą dzielnice Pragi. Głównym wykonawcą był Metrostav.

Infrastruktura

Trzy kontrakty drogowe dla Budimeksu

schedule 25 listopada 2016
Anna Pakulniewicz

POLSKA 24 listopada Budimex zawarł z Urzędem Miejskim w Białymstoku umowy na realizację trzech dużych inwestycji drogowych o łącznej wartości nieco ponad 367 mln zł netto.

Wydanie 6 (289) czerwiec 2024

Kategorie