EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Polska Wyremontują dworzec w Ożarowie

schedule 26 października 2022
Opr./edited by JC

PKP podpisały umowę na przebudowę dworca w Ożarowie Mazowieckim. Inwestycja jest częścią Programu Inwestycji Dworcowych z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska CPK z nową umową

schedule 26 października 2022
Opr./edited by JC

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z firmą Dar Al-Handasah Consultants na Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej (MCE – Master Civil Engineer). Wykonawca został wybrany w jednym z czterech kluczowych postępowań przetargowych w ramach Podprogramu Lotniskowego CPK.

Infrastruktura

Polska Racibory z nowym dworcem

schedule 18 października 2022
Opr./edited by JC

W Raciborach otwarto nowy dworzec kolejowy. Budowa obiektu to dziewiąty projekt w woj. podlaskim zrealizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, dofinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska Budimex zbuduje dla Zamościa

schedule 18 października 2022
Opr./edited by AKL

Budimex podpisał umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 Piaski-Hrebenne, Odcinek nr 6: węzeł Zamość Wschód - węzeł Zamość Południe o długości około 12,4 km.

Infrastruktura

Niemcy Berlin bliżej Wschodu

schedule 11 października 2022
Eurobuild CEE

NIEMCY Firma DB Netz zleciła spółce Strabag Rail modernizację stacji kolejowej Köpenick w południowo-wschodnim Berlinie, która obsługuje ruch kolejowy m.in. w stronę polskiej granicy. Wartość kontraktu wynosi około 154 mln euro.

Infrastruktura

Polska Port Solidarność z planem do 2060 roku

schedule 07 października 2022
Opr./edited by MR

Spółka CPK ogłosił Plan Generalny Portu Solidarność. To dokument strategiczny, który określa koncepcję rozwoju lotniska w perspektywie minimum 20 lat. Zawiera m.in. program wykorzystania lotniska, zagospodarowania terenu i prognozy ruchu lotniczego.

Infrastruktura

Polska Kolej na Błonie

schedule 04 października 2022
Opr./edited by JC

Wybudowany w 1952 roku dworzec w Błoniu (woj. mazowieckie) przejdzie kompleksową przebudowę, stanowiącą część Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, realizowaną z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska Jutro ruszają nowe stacje metra!

schedule 27 września 2022
Opr./edited by MR

Budowa nowego odcinka na Bródnie na drugiej linii warszawskiego metra została oficjalnie zakończona. Dzięki wymaganemu kompletowi pozwoleń już jutro będzie można pojechać metrem z trzech nowych stacji: Zacisze, Kondratowicza i Bródno.

Infrastruktura

Polska PHH współtworzy Port Solidarność

schedule 16 września 2022
Opr./edited by JC

Kolejna instytucja dołącza do kooperacji przy planowaniu nowego lotniska w centrum kraju: Centralny Port Komunikacyjny podpisał list intencyjny z PHH. To wstęp do współpracy obejmującej m.in. przygotowanie koncepcji infrastruktury hotelowej na obszarze wokół planowanego Portu Solidarność.

Infrastruktura

Polska CPK przyspiesza

schedule 15 września 2022
Opr./edited by MR

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z wykonawcami na studia techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla wszystkich odcinków linii kolejowych zaplanowanych w ramach Programu Kolejowego CPK, które do tej pory nie były objęte takimi kontraktami. Umowa opiewa na kwotę prawie 1,2 mld zł brutto.

Infrastruktura

Polska Via Baltica coraz dłuższa

schedule 14 września 2022
Opr./edited by JC

Oddano do ruchu odcinek drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Ełk Południe o długości 23,3 km. Zgodnie z umową powstała trasa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Wyremontowano także wybrane jezdnie lokalne oraz zbudowano urządzenia ochrony środowiska.

Infrastruktura

Polska Szprychą na granicę z Ukrainą

schedule 13 września 2022
Opr./edited by MR

CPK przygotowuje studium wykonalności dla około 100-kilometrowego odcinka linii kolejowych nr 5 na trasie Trawniki – Zamość – Bełżec. Linia, która jest jedną ze "szprych" planowanych przez CPK, dotrze do granicy z Ukrainą.

Infrastruktura

Polska Kolejne dworce gotowe

schedule 13 września 2022
Opr./edited by AKL

Nowo wybudowane dworce kolejowe Garwolin i Łaskarzew Przystanek zostały otwarte dla podróżnych. Budowa nowych dworców PKP przy trasie kolejowej Warszawa – Lublin trwała nieco ponad rok.

Infrastruktura

Polska Polaqua zbuduje odcinek S10

schedule 07 września 2022
Opr./edited by AKL

GDDKiA podpisała umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S10 Emilianowo - Solec. To trzecia umowa na realizację, podzielonej na cztery odcinki, S10 Bydgoszcz - Toruń. Firma Polaqua z Piaseczna zaprojektuje i zbuduje odcinek o długości 8,6 km. Wartość umowy to prawie 240 mln zł.

Infrastruktura

Polska Zajezierze ma nowy dworzec

schedule 05 września 2022
Opr./edited by JC

Dworzec w Zajezierzu koło Dęblina (woj. mazowieckie) został otwarty po modernizacji. Przebudowa obiektu została zrealizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska S7 do Lesznowoli

schedule 31 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

GDDKiA udostępniła do ruchu fragment południowego wylotu z Warszawy w kierunku Krakowa, Kielc i Radomia. Obecnie umożliwia on jedynie dojazd do okolicznych miejscowości, swoją podstawową funkcjonalność tzw. przepustowości tranzytowej osiągnie jeszcze w tym roku, a po udostępnieniu kolejnego odcinka, Lesznowola - Tarczyn Północ, połączy się z istniejącą S7 w kierunku Krakowa.

Infrastruktura

Polska Na dworzec i do kina

schedule 30 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Dworzec w Węglińcu w województwie dolnośląskim został otwarty po remoncie dla podróżnych. Poza poczekalnią we wnętrzu budynku powstała też sala kinowa. Łączny koszt inwestycji to nieco ponad 41 mln zł brutto.

Infrastruktura

Polska Tunelami i mostami przez Łagiewnicką

schedule 29 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Budimex zakończył budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie. Generalny wykonawca w ramach kontraktu o wartości około 680 mln zł oddał do użytku 3,5-kilmetrową trasę. Prace budowlane trwały od lipca 2018 do czerwca 2022 roku.

Infrastruktura

Polska Metro na Bródnie gotowe

schedule 24 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

Zakończyła się budowa bródnowskiego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Wykonawca i stołeczny ratusz czekają teraz na wydanie przez Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie - czytamy na portalu tvn24.pl.

Infrastruktura

Polska Zaparkuj na zielono

schedule 22 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przebudowę parkingu P+R Połczyńska. Większość prac skupi się na nadaniu mu bardziej ekologicznego charakteru. Wprowadzona zostanie zieleń na dachach i w otoczeniu, powstanie ogród ze ścierkami edukacyjnymi, a parking będzie wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne.

Wydanie 6 (289) czerwiec 2024

Kategorie