EN

Technologie

RSS
Technologie

Światło dobre z natury

schedule 18 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA/ EUROPA Signify wprowadza nowy system oświetlenia inspirowany naturą o nazwie NatureConnect, opracowany zgodnie z zasadami designu biofilnego, który wykorzystuje elementy natury w przestrzeniach wewnętrznych, by tworzyć zdrowe, angażujące i inspirujące środowiska. Pierwsze wdrożenie NatureConnect odbywa się obecnie w warszawskim biurze firmy Skanska.

Technologie

Epidemia napędza rynek vendingowy

schedule 11 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Trudno spodziewać się masowego powrotu klientów do sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych w najbliższym czasie, ponadto mimo ich otwarcia pozostaną niektóre restrykcje, jak limit osób na metr kwadratowy czy unikanie bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Czy to szansa na upowszechnienie się w Polsce urządzeń vendingowych?

Technologie

Robotem w koronawirusa

schedule 07 maja 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA W najbliższy poniedziałek, 11 maja, na terenie centrum handlowego Vivo! Lublin odbędą się testy robota dezynfekującego Noyen.

Technologie

Beton bez śladu węglowego

schedule 30 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Lafarge w Polsce wprowadził do sprzedaży beton o zerowym i obniżonym śladzie węglowym. W obu rodzajach obniżenie śladu węglowego o 48 proc. jest możliwe dzięki przygotowaniu odpowiedniej receptury, wykorzystaniu surowców oraz cementu o niskim śladzie węglowym, natomiast w przypadku betonu zeroemisyjnego dalsza redukcja jest możliwa dzięki systemowi kompensat ONZ.

Technologie

Dachy pod całodobową kontrolą

schedule 30 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Spółka 7R wdraża nową technologię do zarządzania ryzykami dachów płaskich. Platforma "Inteligentny Dach", opracowana przez firmę Sense Monitoring, pomaga zapobiegać przeciążeniom dachu alarmując z wyprzedzeniem o potencjalnym niebezpieczeństwie. 7R zastosuje system w kompleksie logistycznym 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie docelowo monitorowany dach przykryje ponad 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Technologie

Nowe rozwiązania na nową normalność

schedule 20 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Firma Nanovo opracowała rozwiązanie, które powstało z myślą o potrzebach sieci handlowych po powrocie do zwykłego funkcjonowania. Nanovo Care Station łączy w jednym urządzeniu cyfroweą komunikacji, dystrybucję środków do dezynfekcji i bezstykowy pomiar temperatury.

Technologie

Aurelia pomoże w mieszkania doborze

schedule 07 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Echo Investment uruchomił wirtualnego asystenta, który pomoże w wyborze mieszkania – z chatbotem imieniem Aurelia można porozmawiać np. na facebookowym Messengerze oraz stronach internetowych kilku inwestycji. Docelowo Aurelia zagości w serwisach wszystkich projektów mieszkaniowych Echo Investment.

Technologie

750 mln zł na badania, budowy i nieruchomości

schedule 27 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) można już składać wnioski w kolejnej edycji konkursu „Badania na rynek”. W puli środków przeznaczonych na dofinansowanie wdrożenia wyników prac B+R jest 750 mln zł, z czego 70 mln dla przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. Ze względu na pandemię koronawirusa nabór wniosków został wydłużony i potrwa do 12 maja tego roku.

Technologie

Strefa Marek w Fibaro

schedule 26 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Grupa Fibaro uruchamia tzw. Strefę Marek i staje się oficjalnym dystrybutorem inteligentnych rozwiązań MCO Home, Eutonomy, Salto i HMS. To początek planów rozwojowych. Spółka zapowiada dołączenie do oferty kolejnych marek.

Technologie

Rośnie popularność sklepów bez obługi  

schedule 20 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Sieć sklepów autonomicznych Take&Go opublikowała dane pokazujące jak obecna sytuacja wpłynęła na wybory zakupowe jej klientów. W związku z pandemią i związanymi z nią ograniczeniami, w sklepach sieci średnia ilość produktów w koszyku klienta wzrosła o 30 proc. a średnia wartość pojedynczych zakupów zwiększyła się o 20 proc.

Technologie

ML System w zeroenergetycznym hotelu

schedule 20 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA/SZWECJA Firma ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne na fasadę i świetlik zeroenergetycznego hotelu w Sztokholmie.

Technologie

Quantum Glass coraz bliżej

schedule 19 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma ML System otrzymała patent na kolejny wynalazek. Jest to tzw. moduł fotowoltaiczny o falowodowej transmisji światła o zwiększonej uniwersalności jego stosowania. To kolejny krok do komercyjnego wdrożenia szyby z powłoką kwantową.

Technologie

Otworzy drzwi nie tylko w biurowcu

schedule 17 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Adgar, właściciel konceptu Brain Embassy, podpisał umowę z dostawcą aplikacji Blue Bolt. Wiosną w budynkach Adgara zainstalowanych zostanie 341 urządzeń, które obsłużą punkty kontroli dostępu. Adgar zapowiada, że to początek współpracy obu firm.

Technologie

Magazyn prawie samowystarczalny

schedule 12 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma M.W. stworzyła system, który kieruje ruchem robotów. Sam analizuje dane i usprawnia swoją działalność. Tradycyjny sposób realizacji zamówień w magazynie zakłada skompletowanie od 70 do 120 produktów w ciągu godziny przez jednego pracownika. Zautomatyzowany system w tym samym czasie kompletuje 500 produktów.

Technologie

Czujnik na niesfornych najemców

schedule 11 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Do sprzedaży wchodzi Renteye – inteligentny czujnik nadzorujący mieszkania na wynajem. To krok w stronę automatyzacji procesu zarządzania mieszkaniami na wynajem i zwiększenia ich bezpieczeństwa. Twórcy urządzenia liczą na to, że rozwiązanie zrewolucjonizuje rynek najmu krótkoterminowego.

Technologie

500 mln zł dla innowatorów

schedule 10 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Nowe produkty, usługi i technologie powstające na terenie województwa mazowieckiego mogą liczyć na dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Na innowatorów czeka 500 mln zł z Programu Inteligentny Rozwój.

Technologie

Droga naprawi się sama

schedule 04 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Budimex pracuje nad samonaprawiającą się drogą. Projekt jest współfinansowany ze środków krajowych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerem naukowym projektu jest Politechnika Warszawska. Prace badawcze potrwają do grudnia 2022 roku.

Technologie

Węgry więcej czerpią ze słońca

schedule 03 marca 2020
Rafał Ostrowski
dziennikarz

WĘGRY Osiem elektrowni fotowoltaicznych o całkowitej zainstalowanej mocy 5,4 MWp powstało w gminie Tata na Węgrzech. W ten sposób moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju zwiększyła się do 31,5 MWp.

Technologie

Cyfrowa odsłona banku

schedule 03 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Bank Pekao wdrożył nowe, cyfrowe kanały komunikacji w swojej placówce przy ul. Kruczej 50 (Cedet) w Warszawie. Technologia digitalizująca działania reklamowo-informacyjne działa już w sześciu placówkach banku. Rozwiązanie stworzyła firma Nanovo.

Technologie

Ogrzeją zimą i ochłodzą latem

schedule 28 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma ML System podpisała wartą 1,4 mln zł umowę z generalnym wykonawcą zatok autobusowych na dostawę 27 wiat przystankowych. Obiekty staną w Rzeszowie. Wiaty przystankowe będą posiadały m.in. funkcję grzania i chłodzenia.

Pozostałe nowości

Kategorie