EN

Maciej Dyjas, Griffin: Tworzymy pierwszy polski REIT

- Griffin największą w Polsce platformę z punktu widzenia wartości aktywów platformę przynoszącą wysokie stopy zwrotu. To jest obecnie największy polski i właściwie jedyny czysto polski REIT - powiedział Maciej Dyjas, partner współzarządzający w firmie Griffin.
- Griffin, oczywiście, nadal pozostanie aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości jak był dotychczas. Ale rozszerzy swoją działalność na, jak my to nazywamy, w dziedzinie platform. Na przykład, mamy w swoim portfolio jednego z najbardziej aktywnych deweloperów na rynku biurowym i handlowym (retailowym) i całkiem aktywnego dewelopera na rynku mieszkaniowym. Mowię oczywiście o Echo Investment. Zarówno Echo jak i Griffin posiadają wiele nieruchomości przynoszących wysokie stopy zwrotu - powiedział Maciej Dyjas, partner współzarządzający w firmie Griffin.

Griffin ma także, wg Macieja Dyjasa, największy w Polsce portfel domów studenckich. Firma jest jednoczesnie operatorem tych domów. Griffin zaczyna przygotowania do innego preojektu - mieszkań na wynajem, podobnego, który prowadzi obecnie BGK. Firma nadal, poza wymienioną działalnością, zajmuje się kupnem i sprzedażą nieruchomości.

Kategorie