EN

Jürgen Mayer, J. Mayer H. und Partner Architekten o nowym projekcie we Wrocławiu

- Obecnie jesteśmy zaangażowani w projekt na Placu Solnym we Wrocławiu. To fantastyczny projekt, który łączy historię z przyszłością - powiedział Jürgen Mayer, założyciel i partner J. Mayer H. und Partner Architekten, podczas Festiwalu Architektury.

– Pracujemy przy budynku, który powstał w średniowieczu, a później, po renowacji, stał się budynkiem renesansowym. Teraz jest barokowy i sąsiaduje z obiektem modernistycznym – tłumaczy Jürgen Mayer. Chodzi o przebudowę kamienicy przy pl. Solnym 4, tzw. kamienicy Oppenheimów. Ma tam powstać prywatna instytucja kulturalna. – My mamy za zadanie stworzyć nowoczesną fasadę z rzeźbą świetlną od strony podwórka. Współpracujemy tam z pracownią Major Architekci z Wrocławia. Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy prace budowlane. I teraz nie możemy się doczekać, aż ten nowy komponent historii architektury Wrocławia zostanie zrealizowany – dodaje architekt z Berlina.

– Obserwowanie transformacji Warszawy jest bardzo interesujące. Teraz można odczuć, że jest to wielkie miasto. Ma swoją dynamikę z wielkim projektami. Jednocześnie ma nadal otwarte przestrzenie, gdzie mogłyby powstać funkcje publiczne. Można także dodać architekturę, która koresponduje z przestrzenią publiczną, tkanką miejską. Byłoby fantastycznie być zaangażowanym w kreację architektury współczesnej w tym mieście – mówi architekt.

– Kilka lat temu pracowaliśmy z Ovotz Design nad projektem hotelowym dla GD&K Group w Krakowie. Był to hotel niedaleko centrum kongresowego z panoramicznym widokiem na Kraków: od Kazimierza, przez zamek do Starego Miasta. To był nasz pierwszy międzynarodowy projekt. Dla nas było to fascynujące: współpracować z innymi architektami, przyjechać do Krakowa, by zobaczyć, jak się zmienia i widzieć, że staje się nowoczesnym miastem – opowiada założyciel J. Mayer H. und Partner Architekten.

Kategorie