EN

Baseny jak samochody

Baseny można przyrównać do samochodu, mówi Dominik Witkowski, dyrektor generalny firmy Fluidra, która współpracuje z AstralPool. Samochód może kosztować od 20 do 400 tys. zł., czy nawet do 800 tys. zł. I takie też rozwiązania proponujemy. W zależności od potrzeb, można dowolnie dopasować ofertę i dowolnie ją skroić pod klienta, dodaje Dominik Witkowski.

– Spotykamy różne okresy gwarancyjne, ale my jesteśmy pewni naszego produktu, pewni naszego wizerunku, pewnie naszych fabryk, więc zdarza się, że udzielamy nawet 7-letnich gwarancji. Tak się zdarzyło na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie użytkownik dostał siedem lat gwarancji, a na nieckę basenu dostał 10 lat, o ile się nie mylę – wyjaśnił dyrektor generalny firmy Fluidra.

– Rynek basenów w Polsce poddaje się tym samym mechanizmom, co rynek dóbr luksusowych. Czyli zdarzyło się, że w czasie, kiedy ogólna koniunktura na rynku była nieciekawa, sektor dóbr luksusowych potrafił wzrosnąć. Pojawiła się tez spora grupa odbiorców w sektorze tzw. średnim i można powiedzieć, że ta grupa cały czas rośnie – zdradził Dominik Witkowski.

Kategorie