EN

Z wizytą w byłej fabryce wódki...

Redakcja Eurobuild CEE została zaproszona przez Liebrecht & Wood i BBI Development na wycieczkę po budowie kompleksu wielofunkcyjnego Koneser. Prezes Liebrecht & Wood, Mariusz Kozłowski opowiedział nam o postępach prac.
Na 5-hektarowej działce przy ulicy Ząbkowskiej na warszawskiej Starej Pradze, do 2018 roku, powstanie Centrum Praskie Koneser. Rewitalizacja Warszawskiej Wytwórni Wódek obejmuje adaptację zabytkowych budynków i budowę nowych. Część mieszkalną buduje BBI Development, część komercyjną BBI wraz z Liebrecht & Wood, a fazę planowaną od ulicy Nieporęckiej zrealizuje samodzielnie Liebrecht & Wood.
W sumie inwestycja ma dostarczyć na rynek 88 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, na którą poza biurami złożą się: część handlowo-usługowo-restauracyjna (21,8 tys. mkw.), hotel Moxy (141 pokoi), centrum konferencyjno-eventowe (2,1 tys. mkw.) i podziemny parking na 1 tys. aut. Oprócz części komercyjnej budowana jest też część mieszkaniowa inwestycji, za którą odpowiada tylko BBI Development. Firmy wprowadzą się do realizowanych obecnie budynków na wiosnę 2018 roku, a kolejne gmachy mają być oddawane sukcesywnie do wakacji przyszłego roku. Najemcy, którzy zdecydują się na biura od strony ul. Nieporęckiej będą z kolei musieli poczekać do roku 2019.

Kategorie