EN

Towarowa 22 w szczegółach

– Pracujemy obecnie nad szczegółami projektu Towarowa 22. Korzystamy z tego, czego się nauczyliśmy przy Browarach Warszawskich, gdzie mamy wiele funkcji: mieszkaniową, biurową i handlową. Na Towarowej 22 nie planujemy wielkiego centrum handlowego. Będzie to część miasta z wieloma ulicami, przestrzeniami publicznymi. Staramy się wybudować nową część miasta, tak jak w Browarach – zapowiada Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.
– Na Towarowej będzie jeszcze więcej funkcji: hotel, apartamenty na wynajem, biura, elementy historyczne, kino, teatr, bardzo dużo gastronomii. Powstało wiele nieporozumień w stosunku do Towarowej – np. że jest to projekt handlowy – w rzeczywistości będzie to projekt wielofunkcyjny. Wokół T22 powstanie niedługo około 1 mln mkw. powierzchni biurowej. Te powierzchnie biurowe potrzebują funkcji, które u nas powstaną. Dodatkowo przeznaczymy 1 ha do wykreowania przestrzeni miejskiej, podobnej do tej, jaka powstała w Manufakturze w Łodzi.
To będzie inwestycja unikalna w skali Warszawy, a architekci pracują nad tym, by stworzyć projekt flagowy w skali całej Polski i Europy. Obecnie pracujemy nad dokładnym projektem i zaprezentujemy go za trzy, cztery miesiące na makiecie – dodaje Nicklas Lindberg.

Kategorie