EN

Z kamerą na MIPIM 2018

W dniach 13-16 marca 2018 roku w Cannes na Lazurowym Wybrzeżu miała miejsce 29. edycja targów nieruchomościowych MIPIM. Wydarzenie przyciągnęło ponad 24 tys. uczestników ze 100 krajów, w tym kilkuset z Polski.
W Pałacu Festiwalowym w Cannes karnie stawili się niemal wszyscy – od Ameryki Południowej po Japonię. Nie zabrakło też uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej (Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Ukrainy, Rosji, krajów nadbałtyckich i Polski).

Wśród polskich delegacji wyróżniały się stoiska np. Łodzi, Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Poznania oraz inicjatywy Invest Pomerania, która zaprosiła do Cannes Lecha Wałęsę. Sporo działo się też na stoisku Łodzi, na którym m.in.: Ghelamco zaprezentowało swój kolejny projekt w tym mieście, a Cushman & Wakefield przedstawił raport o perspektywach lokalnego rynku nieruchomości. Warszawskie stoisko pękało w szwach jak zwykle podczas zwyczajowego koktajlu. Odbyła się też pierwsza w historii targów debata o przyszłości Warszawy.

Wśród firm prywatnych duże zainteresowanie wzbudziło połączone stanowisko Echo, EPP i Griffina, na którym zaprezentowano nową makietę Warszawy (uwzględniającą przyszłe inwestycje) wykonaną z drewna bukowego i dębowego. Sporo uwagi przyciągnęła również makieta Varso – warszawskiego projektu słowackiego dewelopera HB Reavis. Polska Cavatina zaprezentowała z kolei makiety swoich projektów. Szczególną uwagę zwracała makieta biurowca Chmielna 89, który powstaje w Warszawie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też Taryan Towers z Kijowa. Nie do przeoczenia była też aktywność Witalija Kliczki, mera Kijowa. Czeskie miasta postanowiły z kolei pojechać na targi razem i zaprezentowały swoje oferty w jednej lokalizacji w pałacu.

Kategorie