EN

Prawnicy przeprowadzili się do kameralnego biurowca Jasna 26

POLSKA Jasna 26, czyli zabytkowa kamienica w ścisłym centrum Warszawy, zrewitalizowana i rozbudowana przez Mermaid Properties, otrzymała na początku czerwca ostateczne pozwolenie na użytkowanie. 23 czerwca do budynku wprowadził się główny najemca - Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów. Nowe biuro kancelarii prawnej zajmuje powierzchnię ponad 5,1 tys. mkw.

– Zależało nam przede wszystkim na budynku z charakterem. Szukaliśmy projektu, który spełni nasze wymagania lokalizacyjne i techniczne. Chcieliśmy także móc decydować o wszystkich istotnych elementach architektonicznych i wykończeniowych – mówi Witold Głuchowski, prokurent kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. – Jasna 26 to kolejna, obok Prostej 69 i Pałacu Młodziejowskiego w Warszawie oraz Cross Point w Łodzi, rewitalizacja obiektu w biurowiec klasy A, której się podjęliśmy. Widzimy potencjał w tego typu realizacjach, a każdy kolejny projekt, zabytkowy bądź poprzemysłowy, to dla nas wyzwanie, dzięki któremu zdobywamy doświadczenie – mówi Łukasz Dołęga, wiceprezes zarządu Mermaid Properties.

Budynek przy ul. Jasnej 26 został przekształcony w biurowiec klasy A, składający się z siedmiu kondygnacji o powierzchni około 850 mkw. każda. Parter i piwnicę przeznaczono na lokale usługowe. Inwestycja łącznie dysponuje ok. 5,5 tys. mkw. powierzchni najmu netto. Użytkownicy biurowca Jasna 26 mają do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny z 49 miejscami. Obiekt jest w trakcie wdrażania proekologicznej certyfikacji BREEAM. Generalnym wykonawcą robót była spółka Mermaid Construction.

Kategorie