EN

Branża nieruchomości wsparła PBR

Ponad 20 tys. osób stanęło w niedzielę na starcie charytatywnego biegu Poland Business Run. Łącznie udało się zebrać ponad 1,6 mln zł, które trafią do osób po amputacjach kończyn. Inicjatywę wsparła także branża nieruchomości wystawiając zawodników lub sponsorując wydarzenie.
W wydarzenie zaangażowało się osiem polskich miast. Oprócz Krakowa, Warszawy, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Wrocławia po raz pierwszy pobiegł również Lublin. Swoje pięcioosobowe sztafety wystawiły 1363 firmy z całego kraju, a event wspierało ponad 1,1 tys. wolontariuszy. Wszystko po to, by pomóc osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu. Już wiadomo, że zebrane środki pozwolą na zakup protez i opłacenie rehabilitacji dla co najmniej 66 osób.Empark Mokotów Business Park posiada wyjątkową infrastrukturę, która idealnie nadaje się do organizowania takich imprez jak Warszawa Business Run. Stąd też, decyzja o tym, aby udostępnić drugi rok z rzędu teren naszego kompleksu do realizacji tej inicjatywy, była czymś zupełnie naturalnym. Co więcej współpraca z Fundacją Poland Business Run to wielka przyjemność, szczególnie ze względu na ludzi o wielkich sercach, którzy są z nią związani. Cieszy nas, że udało się pozyskać aż 346 tys. zł na rzecz beneficjentów fundacji, szczególnie mając świadomość, że mamy w tym nasz mały, ale jednak, wkład – powiedział Przemysław Wardęga, senior PR and marketing manager Poland, Immofinanz.

Uczestnicy biegu o 10:30 wystartowali jednocześnie w ośmiu miastach, pokonując dystans około 3,8 km na osobę. Łącznie jedna drużyna przebiegła 19, a wszystkie razem ponad 77 tys. km! W tym roku wystawiliśmy aż cztery drużyny. W Warszawie, gdzie Echo było sponsorem imprezy, wystartowały dwie ekipy: Echo Investment SA oraz Browary Warszawskie. W Kraków Business Run reprezentowały nas dwie drużyny Echo DNU i pracownicy krakowskiego biura sprzedaży mieszkań. Z roku na rok coraz bardziej angażujemy się w Poland Business Run. Coraz więcej osób biega, co roku na starcie pojawiają się też debiutanci, którzy osiągają świetne czasy i łapią sportowego bakcyla. Cieszymy się, że ta impreza weszła na stałe do naszego firmowego kalendarza Paweł Słupski, PR coordinator w Echo Investment.

– Start firmy Cresa w Polsce oznacza również nasze aktywne uczestnictwo w inicjatywach niosących pomoc innym. Drużynę zebraliśmy bardzo szybko – chętnie ze sobą współpracujemy, szczególnie w tak szczytnym celu. Zajęliśmy 270. miejsce na 857 drużyn, co uważam za niezły wynik, ale za rok będziemy lepsi i będzie nas więcej! Pomożemy bardziej! Mimo deszczu i chłodu, wszyscy uczestnicy dali z siebie 100 proc., a organizacja nie zawiodła. Gratulacje! – mówi Agnieszka Słomka, kapitan drużyny Cresa Poland Run.

Poland Business Run organizowany jest już od sześciu lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie 139 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Choć bieg już się odbył, charytatywna działalność Fundacji Poland Business Run jeszcze się nie kończy – trwa akcja „Wsparcie po Starcie”, w ramach której robiąc zakupy u partnerów akcji, część środków przekazujemy na pomoc podopiecznym Fundacji. Szczegóły na stronie: www.wsparciepostarcie.org.

W warszawskich zmaganiach wygrała drużyna Krosno Glass Running Team z czasem 1:14:11.

Branżowe ekipy biegaczy zajęły miejsca: 7. CBRE Dominators (1:21:25), 30. JLL Awesomeness has arrived (1:29:37); 40. Karmar biega (1:31:17), 54. Hochtief Polska Oddział w Warszawie (1:33:05), 72. CFE (1:34:04), 165. Myhive Polska (1:39:02), 169. Immofinanz (1:39:09), 177. Gleeds Polska (1:39:29), 181. Neinver (1:39:51), 191. Savills Żółte Petardy (1:40:21), 196. Skyconcept (1:40:30)...

Wszystkich dużyn, które ukończyły w komplecie stołeczny bieg było 805.

Pełne wyniki warszawskich zmagań można znaleźć tutaj.

Kategorie