EN

Rynkowe diamenty 2018 roku

Nagrody Eurobuild Awards
W warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton, 5 grudnia 2018, na uroczystej gali, która jest finałem zmagań o statuetkę nagród Eurobuild Awards, zebrało się blisko 900 osób. Podobnie jak w poprzednich latach, jury wybrało najlepsze projekty, inwestycje i firmy w 22 kategoriach.

W tym roku do konkursu trafiło 205 nominacji w głosowaniu jury, 20 w głosowaniu publiczności, a w głosowaniu najemców zostało przebadanych 100 obiektów w całej Polsce. Zwycięzcy odebrali nagrody, które są ukoronowaniem pracy całych zespołów. – Eurobuild Awards stanowi podsumowanie roku dla branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Uczestnicy rynku spotykają się nie tylko po to, by poznać wyniki konkursu, ale również, aby porozmawiać o biznesie i spędzić miłe chwile w gronie najważniejszych branżowych graczy. Impreza rośnie z roku na rok i jest odzwierciedleniem kondycji tego rynku – zauważa Katarzyna Matejuk, dyrektor Eurobuild Conferences.

Galę Eurobuild Awards prowadzili Ewa Andrzejewska (redaktor naczelna magazynu „Eurobuild CEE”) oraz dziennikarz i prezenter – Piotr Kraśko, którzy tworzą na scenie zgrany duet. Impreza to nie tylko ceremonia wręczenia nagród. Na scenie pojawiły się zespoły taneczne i estradowe, które uświetniły wieczór. Istotnym i stałym elementem tego wydarzenia jest również akcja charytatywna. Zbieraniu środków na Fundację Iskierka towarzyszy m.in. cicha aukcja wina. Robert Mielżyński ponownie stanął na wysokości zadania i przywiózł z Włoch dziewięciolitrową butelkę wina Collazzi. W tym samym czasie pod młotek trafiła fotografia Tomka Sikory. Licytację podczas części oficjalnej gali poprowadził, już tradycyjnie, Szymon Majewski. Zarówno wino, jak i zdjęcie, trafiło w ręce przedstawicieli firmy Panattoni Europe. Do skarbonek Iskierki mogli się dołożyć także goście gali. Łącznie zebrano – rekordową sumę – ponad 160 tys. zł. Po części oficjalnej na gości imprezy czekała część networkingowa i zabawa do białego rana. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w następnej, jubileuszowej, 10. Gali Eurobuild Awards. ν

Nowy Biurowiec Roku w Polsce

Centrum Praskie Koneser

Magdalena Bartkiewicz-Podoba

dyrektor generalny

Liebrecht & Wood Poland

Kiedy praca sprawia Pani najwięcej przyjemności?

Gdy mam możliwość udziału w projektach nowatorskich, pionierskich, które wyznaczają trendy, wyprzedzają rynek, tworzą nowe destynacje i zmieniają miasto. Tak jest od blisko 25 lat funkcjonowania Liebrecht & Wood. Warto przypomnieć, że jako pierwsi odkryliśmy potencjał dla biur zachodniej części Alej Jerozolimskich i z sukcesem wprowadziliśmy do Polski koncept outletów pod marką Fashion House Outlet Centre. Teraz naszą dumą i radością jest Koneser – to fascynujący i unikalny projekt. Wielofunkcyjna, mądrze zaprojektowana inwestycja, która jest miastotwórcza. Koneser zmienia Pragę i zmienia Warszawę.

Co dla Pani oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Wygrana w Eurobuild Awards 2018 to dla Liebrecht & Wood wielkie wyróżnienie. Dla nas jako dewelopera części komercyjnej Konesera ta nagroda jest potwierdzeniem skuteczności działania i docenieniem jakości naszej pracy. Ale to przede wszystkim kamień milowy dla Pragi. W ostatnim miesiącu nasze biura na Pradze zostały zauważone i nagrodzone dwukrotnie. To pierwsze nagrody dla praskich inwestycji w tak prestiżowych konkursach branży nieruchomości. To dowód jak bardzo ta część miasta się zmienia, nabiera nowego znaczenia i cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców i turystów, ale także w świecie biznesu.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Z pasją zabieramy się za kolejne innowacyjne zadania! W 2019 roku wszystkie funkcje Konesera (a naliczono ich co najmniej 10) będą już operacyjne. Ten wyjątkowy projekt wymyka się dotychczasowym podziałom i kategoriom inwestycji i z radością będziemy dalej prezentować jego kolejne oblicza. Poza Koneserem szykujemy też nowe inwestycje. W 2019 roku nasza firma obchodzi swój srebrny jubileusz. Odważne przedsięwzięcia, właścicielskie podejście, nieustanne dbanie o jakość i wyjątkowe zaangażowanie zespołu przyniosły oczekiwany rezultat, dlatego zamierzamy kontynuować dotychczasowe założenia również w 2019, jubileuszowym roku. Wierzymy w kolejne sukcesy Grupy Liebrecht & Wood.

Nowe Centrum Handlowe Roku w Polsce

Wroclavia

Monika Woźniak

shopping center manager, Wroclavia, Unibail-Rodamco-Westfield

Kiedy praca sprawia Pani najwięcej przyjemności?

Największą satysfakcję przynosi mi zadowolenie naszych klientów, uśmiech na ich twarzach i pozytywne opinie, którymi się z nami dzielą. Wiele razy byliśmy pytani o emitowaną muzykę, o dostawców zieleni czy elementy wystroju, które nasi goście chcieli zakupić do swojego domu. Widok centrum tętniącego życiem i liczne dowody na to, że Wroclavia się podoba, że miło się tu spędza czas, nadają mojej pracy sens. Motywujące jest również współdziałanie mojego zespołu, na który zawsze mogę liczyć i któremu chciałam w tym miejscu podziękować za ponad rok ciężkiej pracy.

Co dla Pani oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Jest to wspaniałe zwieńczenie naszej pracy, tym bardziej, że gala Eurobuild odbyła się w tym samym tygodniu, w którym Wroclavię uznano za najlepszy pod względem architektury obiekt handlowy na świecie. Jestem dumna z pozytywnych opinii ekspertów, choć jak wspomniałam, najbardziej cieszą mnie opinie klientów i popularność Wroclavii wśród mieszkańców – nasze centrum w pierwszym roku odwiedziło ponad 14 mln gości.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Kolejne miesiące to dla nas czas ciężkiej pracy. Będziemy się starali utrzymać satysfakcję naszych klientów, atrakcyjny tenant mix, czterogwiazdkową jakość usług, niezwykłą ofertę wydarzeń specjalnych. Będziemy blisko mieszkańców. Wykorzystamy przy tym sugestie przekazywane nam przez klientów, a także całe międzynarodowe doświadczenie Unibail-Rodamco-Westfield z dziedziny najwyższej jakości zakupów.

Nowy Hotel Roku w Polsce

Raffles Europejski Warsaw

Julien Barbotin-Larrieu

prezes spółki HESA, właściciela obiektu, w którym mieści się Raffles Europejski Warsaw

Julien Barbotin-Larrieu

prezes spółki HESA, właściciela obiektu, w którym mieści się Raffles Europejski Warsaw

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

I dla mnie, i dla całej rodziny HESA oraz Raffles największą przyjemnością jest widzieć radość naszych gości podczas ich wizyt w Europejskim. Rewitalizacja Europejskiego zakładała, że przywrócimy to miejsce Warszawie i warszawiakom, dlatego cieszę się, że często nas odwiedzają, ożywiają budynek.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Eurobuild Awards jest dla nas szczególnym wyróżnieniem, ponieważ oznacza, że kontynuujemy najlepsze tradycje hotelu Europejskiego, oferując gościom zupełnie nowy poziom i standard usługi. To, że jury doceniło nasz wysiłek, potwierdza, że obrany przez nas kierunek jest słuszny.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Na 2019 rok przygotowaliśmy dla Państwa wiele niespodzianek – otwarte zostaną pierwsze butiki w Europejskim, o których wiem, że są z niecierpliwością oczekiwane. Nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów na temat marek, które się tam pojawią, jednak warto na nie czekać. Sądzę, że będą Państwo pozytywnie zaskoczeni, a butiki zelektryzują Warszawę – podobnie jak hotel Raffles Europejski Warsaw.

Dział Biurowy Roku w Polsce

Colliers International

Paweł Skałba

senior partner, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w imieniu zespołu, Colliers International

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Niezwykle cieszy mnie, kiedy po przeprowadzonej transakcji klient wraca do nas z kolejnym zapytaniem. Oznacza to, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę, wzbudziliśmy zaufanie i daliśmy klientowi wsparcie. Z przyjemnością obserwuję też zawodowy rozwój członków mojego zespołu i pasję, z jaką wykonują swoją pracę.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Jest to dla nas wyjątkowe i ważne wyróżnienie będące ukoronowaniem pracowitego roku, ale też podkreśla ogromną wartość zgranego zespołu, bo na sukces składa się praca wszystkich osób w naszym dziale w całej Polsce. Tworzymy harmonijną całość.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Będziemy kontynuować to, co robiliśmy do tej pory, czyli z zaangażowaniem i pasją wspierać biznes naszych klientów. Nagroda oczywiście mobilizuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy, ale sama w sobie nie jest celem. Dla nas liczy się zadowolony klient.

Dział Handlowy Roku w Polsce

JLL

Anna Wysocka

dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL

Kiedy praca sprawia Pani najwięcej przyjemności?

Tak naprawdę trudno byłoby wskazać moment, kiedy moja praca tej przyjemności nie sprawia. Mam naprawdę wspaniały zespół – to utalentowani, ciekawi i otwarci profesjonaliści i przede wszystkim świetni koledzy. Z drugiej strony są nasi klienci – praca dla nich przynosi ogromną satysfakcję. To wszystko bardzo pozytywnie napędza do działania.

Co dla Pani oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Coroczne nagrody Eurobuild Awards traktujemy jako symboliczne zwieńczenie całego roku. Na co dzień pracujemy na wysokich obrotach, nie do końca znajdując czas na wspólne świętowanie kolejnych sukcesów i refleksję, ile przez te 12 miesięcy udało nam się osiągnąć. Dlatego tym bardziej cieszymy się z Eurobuild Awards, które przyznają uznani przedstawiciele branży. Traktujemy je jako najwyższy dowód uznania dla efektów naszej pracy.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

W naszej codziennej pracy skupiamy się przede wszystkim na tym, aby wykonywać ją jak najlepiej, wprowadzając nowe usługi i na bieżąco obserwując rynek i najświeższe trendy. Tak będzie i w 2019 roku. Mamy nadzieję, że te działania po raz kolejny doceni kapituła Eurobuild Awards.

Dział Inwestycyjny Roku w Polsce

CBRE

Daniel Bienias

dyrektor zarządzający CBRE w Polsce, w imieniu zespołu rynków kapitałowych

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Inwestycja za inwestycją, projekt za projektem – wtedy, gdy cały czas coś się dzieje, czujemy największą satysfakcję zawodową. A w 2018 roku na rynku inwestycyjnym działo się naprawdę wiele. Grupa podmiotów, które chcą inwestować w nieruchomości, z roku na rok się powiększa, ceny nieruchomości rosną, a jednocześnie zmniejsza się globalna podaż dostępnych produktów. Na tych globalnych trendach inwestycyjnych zyskuje Polska, w stronę której spogląda coraz więcej inwestorów. Wiele wskazuje na to, że łączna wartość transakcji inwestycyjnych w Polsce przekroczy w 2018 roku 6 mld euro i tym samym pobijemy rekordowy pod tym względem 2017 rok. Cieszy nas to, tym bardziej że duży udział w tym wyniku miał zespół inwestycyjny CBRE, który uczestniczył w największych procesach sprzedaży wielu prestiżowych nieruchomości.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Wyróżnienie Eurobuild Awards w kategorii Investment Agency of The Year jest dla nas potwierdzeniem, że przyjęty przez nas model działania jest słuszny i zgodnie z nim będziemy realizować projekty także w roku 2019.

Dział Magazynowy Roku w Polsce

JLL

Tomasz Olszewski

dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Największym źródłem satysfakcji jest na pewno zadowolenie ludzi, z którymi pracuję. Zespół Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych to autorzy sukcesu JLL na tegorocznej Gali i powód, dla którego jesteśmy o krok przed konkurencją. Niezwykle się cieszę, że na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zbudować tak zgrany zespół ludzi, którzy lubią i chcą ze sobą pracować.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

W codziennej pracy nie koncentrujemy się na nagrodach, ale na tym, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów. Tym bardziej miło, po bardzo intensywnym roku, otrzymać najbardziej prestiżową statuetkę w branży. Zwycięzców wybierają topowi przedstawiciele sektora nieruchomości, którzy działają na rynku od wielu lat i świetnie go znają. Fakt, że postanowili nagrodzić właśnie nas, to nie tylko powód do dumy, ale i motywacja, żeby w 2019 roku powtórzyć ten sukces.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Będziemy nadal skupiać się na rozwijaniu naszych usług, np. inwestując w narzędzia technologiczne, dzięki którym możemy zaoferować klientom jeszcze większą wartość dodaną. Jedną z najważniejszych wartości JLL jest ciągłe poszukiwanie innowacji i usprawnień, i to będzie jeden z najważniejszych priorytetów na nadchodzący rok.

Deweloper Obiektów Handlowych Roku w Polsce

Gemini Holding

Anna Malcharek

dyrektor zarządzający Gemini Holding

Kiedy praca sprawia Pani najwięcej przyjemności?

Dla mnie praca to pasja, dlatego do każdego zadania i projektu podchodzę z pełnym zaangażowaniem. Lubię mieć jasno określone cele, które realizuję etapami. Dużą przyjemność sprawia mi praca nad nowymi inwestycjami, kiedy mam możliwość wpływu na całokształt realizacji, a tym samym mogę w tym projekcie zawrzeć swoje doświadczenia i wizję. Interesująca jest również praca nad rozwojem już istniejących inwestycji – projektowanie zmian i obserwowanie, jak wpływają one na pozycję obiektu w regionie czy opinię klienta.

Co dla Pani oznacza nagroda Eurobuild Awards?

To uhonorowanie naszych dotychczasowych osiągnięć na rynku, ale także duża motywacja na przyszłość. Nagroda przyznana przez jury składające się z ekspertów branżowych to kolejne potwierdzenie, że nasza firma rozwija się w dobrym kierunku, a inwestycje, jakie realizujemy, wnoszą nową jakość na polski rynek retail. Nagroda to także zobowiązanie – w Holdingu traktujemy ją jako inspirację do dalszych działań, dalszego rozwoju i pracy. Chcemy być postrzegani jako nowoczesny, dynamicznie rozwijający się deweloper realizujący ciekawe projekty.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Przede wszystkim będziemy się dalej rozwijać własnym rytmem, tak jak robimy to od 30 lat. Gemini Holding to firma z jasno określonymi celami biznesowymi, które sukcesywnie realizujemy. Poza tym prezes Gemini Holding jest wizjonerem i nawet nas umie zaskakiwać. Na 2019 mamy zaplanowaną rozbudowę Gemini Park Tychy o dodatkowe 6 tys. mkw., w tym m.in. o kino. Także w Bielsku-Białej szykuje się sporo nowości. Intensywnie pracujemy nad rozbudową i przebudową galerii w Tarnowie.

Deweloper Obiektów Biurowych Roku w Polsce

Echo Investment

Rafał Mazurczak

członek zarządu, Echo Investment

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Praca ma największy sens, kiedy przynosi dobre rezultaty i satysfakcję, a to sprawia mi największą przyjemność. Wielu ludzi, którzy znają mnie na co dzień potwierdzi, że nie lubię stać w miejscu. Stawiam sobie wiele wyzwań, nieustannie podwyższam poprzeczkę. W Echo Investment tworzymy świetną przestrzeń do pracy dla liderów różnych branż. Bardzo lubię odwiedzać najemców, kiedy pracują w obiektach, które dla nich zbudowaliśmy. Widać wtedy prawdziwy sens pracy wszystkich zespołów zaangażowanych w proces deweloperski. Cieszę się, gdy ludzie korzystają z zaproponowanych przez nas rozwiązań. Mam wielką satysfakcję, patrząc na relacje z naszymi partnerami, takimi jak Nokia, BNY Mellon, WeWork, L’Oréal czy Epam. Ich zaufanie zdobywaliśmy wspólnie z zespołem małymi krokami i nie zawiedziemy ich w przyszłości.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Dziękuję za nagrodę Eurobuild Awards! Przyjmuję nagrodę w imieniu całego zespołu. Tytuł Biurowego Dewelopera Roku to rezultat pracy wielu ludzi. To także potwierdzenie, że naszą codzienną pracę doceniają klienci, konkurencja i ludzie z branży. Ta statuetka udowadnia, że rynki regionalne, na których jesteśmy bardzo aktywni, mają znaczenie dla rozwoju polskiego rynku biurowego.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Nagroda potwierdziła, że wykonujemy dobrą robotę. Rok 2019 zapowiada się równie intensywnie jak kończący się 2018. Kontynuowanie budowy Browarów Warszawskich i Mojego Miejsca w Warszawie oraz Face2Face w Katowicach, start nowych projektów w Łodzi i Wrocławiu – rok 2019 będzie na pewno ciekawy i pracowity. Te setki tysięcy metrów kwadratowych powierzchni trzeba będzie wynająć. Przed nami wiele rozmów z najemcami, godziny spotkań, które – mam nadzieję – przełożą się na podpisanie korzystnych dla wszystkich umów najmu. Znamy potrzeby naszych klientów, chcemy dalej dostarczać im najlepsze rozwiązania. To, co robimy każdego dnia od ponad 20 lat, niezmiennie z ogromnym zaangażowaniem, robimy dla nich. A jeśli rynek ponownie zdecyduje, że robimy to najlepiej, to będziemy cieszyć się z kolejnej statuetki Eurobuild Awards!

Kancelaria Prawna Roku w Polsce

Dentos

Jacek Jezierski

senior associate, Dentons

Bartłomiej Kordeczka

partner, Dentons

Kiedy praca sprawia Panom najwięcej przyjemności?

Tak naprawdę to zawsze wtedy, gdy spojrzę za okno. Wspaniale jest popatrzeć przez szybę i zobaczyć budynki, które kupowaliśmy i sprzedawaliśmy w imieniu naszych klientów. Doradzanie klientom z branży nieruchomości to specyficzny wycinek prawniczej praktyki. Wspierając ich, mamy udział w projektach, których efekty są widoczne nie tylko na papierze, ale przede wszystkim w architekturze, w pejzażu miasta, w rzeczywistości. I to nie tylko teraz, lecz także dla kolejnych pokoleń. Cieszymy się, że możemy pomagać inwestorom i deweloperom realizować ich cele biznesowe. To właśnie ich satysfakcja jest czymś, co nadaje sens naszej pracy.

Co dla Panów oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Statuetka Eurobuild Awards, którą odebraliśmy w tym roku w imieniu całego zespołu Dentons kolejny już raz, to wyraz uznania dla naszego zaangażowania w realizację planów i zamierzeń ludzi, którzy nam zaufali. Nasza kancelaria ma określoną, bardzo spójną wizję wspierania swoich klientów. Nie jesteśmy sprzedawcami marzeń – w naszej branży liczą się przede wszystkim konkretne osiągnięcia. Dajemy klientom solidne fundamenty i za to jesteśmy cenieni. Nagroda dla naszego zespołu pokazuje, że takiego właśnie podejścia i stylu pracy oczekują dziś inwestorzy na rynku.

Co będą Panowie robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Z pewnością będziemy ciężko pracować, tak by ten prestiżowy tytuł utrzymać. Rynek nieruchomości, nieco na przekór swej nazwie, cały czas się zmienia – tak będzie na pewno również w 2019 roku. Dlatego trzeba planować zawsze dwa kroki naprzód. Już teraz widzimy, że rok 2019 przyniesie rynkowi nieruchomości sporo wyzwań. Obserwujemy napływ nowego kapitału. To oznacza, że transakcje i projekty, przy których będziemy doradzać, będą jeszcze bardziej kompleksowe i wielokierunkowe. Na ten nowy rok jesteśmy gotowi.

Firma Roku z Sektora Doradztwa dla Branży Budowlanej w Polsce

Arcadis

Piotr Rusinek

dyrektor budownictwa w imieniu zespołu Arcadis

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Na co dzień najbardziej cieszy mnie, kiedy widzę, że mój zespół rozwija się i realizuje swój potencjał. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które dołączają do nas z niewielkim doświadczeniem. Często obserwuję, jak na przestrzeni lat stają się coraz lepsi w tym, co robią, i coraz pewniejsi w kontaktach z klientami. W Arcadis mamy osoby o różnym poziomie doświadczenia – od absolwentów po ekspertów, którzy funkcjonują na rynku ponad 30 lat. Ta mieszanka świetnej znajomości branży z młodzieńczą energią daje nam lepszą i szerszą perspektywę przy wyzwaniach, przed którymi stoją nasi klienci.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Często słyszymy pochwały od klientów, a także od kolegów i koleżanek z Arcadis w Europie i na świecie. Jednak nagroda przyznawana przez przedstawicieli branży, w tym naszych klientów, którzy wybrali Arcadis spośród 14 nominowanych firm, jest dla nas potwierdzeniem tego, że mamy świetny zespół. Zwłaszcza, że jest to nasze drugie zwycięstwo z rzędu.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy klientów. Jak najlepsze zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań jest dla nas kluczowe przy realizacji ich projektów. Tegoroczna nagroda pokazuje, że jest to słuszne podejście, więc zrobimy, co w naszej mocy, żeby w 2019 roku nasi klienci i partnerzy byli jeszcze bardziej zadowoleni z naszej współpracy.

Firma Roku z Sektora Doradztwa Podatkowego i Finansowego w Polsce

Crido

Paweł Toński

managing partner, Tax Advisory Services, Crido

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Tak jak w życiu – kiedy ludzie, z którymi mam styczność, są zadowoleni z tego, co robię. W biznesie doradczym to wyraża się przez pozornie banalne rzeczy: kolejne zapytanie, transakcję, polecenie – ale w praktyce to przecież wyraz uznania i zaufania, których trudno nie doceniać i które dają dużą satysfakcję.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Doradca jest w tej szczęśliwej sytuacji, że nieustannie otrzymuje ocenę swojej pracy – klienci wracają z kolejnymi transakcjami, polecają nas innym, po prostu zostają z nami. Zespół Crido jest w tej szczęśliwej sytuacji, że ocena ta jest od wielu, wielu lat pozytywna, ale bardzo miło jest otrzymać również nagrodę wskazującą na szersze uznanie w branży – dlatego właśnie nagroda Eurobuild cieszy nas niezmiernie.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

To co zawsze – szanować ludzi, czyli naszych klientów i nasz zespół, oraz jak najlepiej wykorzystywać ogromną wiedzę i doświadczenie zgromadzone w Crido przez te wszystkie lata. A także… zgłosimy się za rok na konkurs.

Najlepsza Firma Budowlana w Polsce

Skanska

Magnus Persson

prezes zarzadu firmy Skanska

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Praca w Skanska jest dla mnie zawsze źródłem satysfakcji, ponieważ z powodzeniem realizujemy kolejne projekty niosące korzyści dla społeczności. To nadaje sens zarówno mojej pracy, jak i pracy koleżanek i kolegów ze Skanska nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach, w których jesteśmy obecni.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Ta nagroda pokazuje, że jesteśmy doceniani przez klientów, dla których realizujemy obiekty komercyjne oraz przez ekspertów rynkowych. Nagrodę Eurobuild otrzymaliśmy po raz szósty, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To zasługa wszystkich pracowników naszej firmy. Projekty, które realizujemy, to efekt działań zespołowych.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Nadal będziemy budować z korzyścią dla społeczeństwa i działać zgodnie z naszymi wartościami. Silną stroną Skanska jest fakt, że pracujemy wspólnie dla klienta jako deweloper innowacyjnych powierzchni biurowych i nowoczesny generalny wykonawca. Dzięki temu możemy zapewnić zrównoważone produkty. Wierzę, że taki sposób działania zapewni nam wyróżnienia również w kolejnych latach.

Firma Roku z Sektora Facility Management w Polsce

Apleona HSG

Lech Wodecki

prezes zarządu, Apleona HSG

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Lubię pracować z ludźmi. Przyjemność czerpię z tego, że wiem, iż zespół, który stworzyłem, jest w stanie rozwiązywać problemy naszych klientów. Pracujemy w różnych sektorach, a specyfika każdego z nich jest zupełnie inna, jednak wszędzie znajdujemy zadowolonych klientów, którzy wiedzą, że nasi specjaliści rozumieją ich potrzeby. Cieszy mnie, gdy możemy im zaproponować nowe rozwiązania, które usprawniają ich codzienne procesy. Ich zadowolenie jest gwarancją tego, że będziemy się wspólnie rozwijać.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Jest mi niezmiernie miło odebrać tę nagrodę w imieniu naszego zespołu. Szczególnie że jest ona przyznawana przez grono wybitnych specjalistów, którzy bardzo dobrze znają rynek nieruchomości. Budują, inwestują, zarządzają ciekawymi portfelami. Jeśli oddali na nas głos, to znaczy, że zdobyliśmy ich zaufanie. Nie jest to łatwe przy dzisiejszej dynamice rynku. Inwestorzy i zarządcy szukają stabilności, którą staramy się każdemu zapewnić. Dlatego tym bardziej nas cieszy, że jury, które posiada takie doświadczenie, uznało nas za najlepszą firmę roku w dziedzinie facility management.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Jesteśmy jednym z największych graczy wśród firm z sektora FM. Pod koniec poprzedniego roku zatrudnialiśmy niespełna 500 osób, a dziś już blisko 650. Pozwala to nam świadczyć kompleksowe usługi na najwyższym poziomie w całym kraju. Stale pozyskujemy i szukamy specjalistów i fachowców, którzy swoją pracą i doświadczeniem chcą ten zespół uczynić jeszcze lepszym. Miejsca pracy tworzymy wówczas, gdy zdobywamy zaufanie, będziemy więc dalej pracować nad tym, aby tego zaufania było jeszcze więcej.

Miasto Najbardziej Przyjazne Inwestorom

Warszawa

Michał Olszewski

wiceprezydent m.st. Warszawy

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Myślę, że jak wielu innym osobom, praca największą przyjemność sprawia wtedy, gdy wysiłki przynoszą oczekiwane efekty. Praca samorządu oceniana jest przede wszystkim przez mieszkańców i to dzięki warszawiakom wiemy, że to, co robimy, ma sens.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Dużą satysfakcję daje docenienie pracy naszego zespołu przez ekspertów z branży nieruchomości. To cenne, bo to wymagający partnerzy, z którymi współpracujemy dla rozwoju gospodarczego Warszawy. Dlatego nagroda Eurobuild Awards ma dla nas ogromne znaczenie, a wyrazy uznania ze strony rynku napędzają do dalszego działania. Szczególnie że jest to nagroda w kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom przyznana przez samych inwestorów. Mam nadzieję, że będzie to kolejnym argumentem dla firm zainteresowanych inwestowaniem w regionie CEE, by wybrać właśnie Warszawę.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Będziemy rozwijać system obsługi inwestora, zwiększymy udział miasta w projektach partnerskich z rynkiem nieruchomości, włączymy rynek, tak jak i mieszkańców, do szerokiej dyskusji o polityce przestrzennej dla Warszawy. Celem naszej pracy nie jest jednak zdobywanie nagród, medali czy dyplomów, lecz dbanie o rozwój miasta i o jak najlepszą jakość życia dla mieszkańców, czego miłym zwieńczeniem bywają dowody uznania, takie jak otrzymana od Eurobuild statuetka.

Osobowość Roku w Polsce

Jolanta Nowakowska-Zimoch

szefowa działu nieruchomości w Polsce, Greenberg Traurig

Kiedy praca sprawia Pani najwięcej przyjemności?

Najważniejszą częścią mojej pracy są zawsze ludzie, z którymi pracuję i na rzecz których świadczę usługi prawne. Transakcje i projekty mogą być interesujące lub złożone. Bez ludzi transakcje niczym nie różniłyby się od siebie, jednak dzięki różnym osobowościom, celom, ambicjom, charakterom i poczuciu humoru, każda transakcja staje się wyjątkowa.

Co dla Pani oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Otrzymanie nagrody przyznanej przez naszych klientów, przyjaciół, kolegów i całą branżę nieruchomości jest wyróżnieniem, lecz teraz, po ceremonii, mam przed sobą mnóstwo planów, celów i zadań.

Co będzie Pani robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Dokładnie to samo, co robiłam w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat – i wciąż będę to robić z pasją i ciekawością.

Firma Roku z Sektora Property Management w Polsce

CBRE

Piotr Karpiński

szef Działu Zarządzania Nieruchomościami, CBRE

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Najwięcej przyjemności sprawia mi wychodzenie poza strefę komfortu, czyli mierzenie się z wyzwaniami zawodowymi, które nie miały precedensu w przeszłości. Na szczęście pracując w jednej z największych międzynarodowych agencji doradczych na rynku nieruchomości, mam wiele takich projektów, co mnie bardzo cieszy i motywuje.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Coraz częściej klienci przychodzą do nas z niecodziennymi prośbami i oczekują nieszablonowego podejścia. Jego docenieniem jest właśnie nagroda Eurobuild Awards w kategorii „Property Management Company of The Year”, na którą zapracował cały zespół zarządzania nieruchomościami CBRE.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Dziękujemy za przyznane wyróżnienie, które jeszcze bardziej motywuje nas do kontynuacji podjętych działań, a w szczególności dbałości o sprawną obsługę przekładającą się na wymierne korzyści biznesowe naszych klientów.

Dostawca Usług dla Zielonego Budownictwa Roku w Polsce

Kuryłowicz & Associates

Marek Kuryłowicz

prezes zarządu Kuryłowicz & Associates

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Kiedy dane mi jest obserwować, jak ludzie użytkują zaprojektowane przez nasz zespół budynki, w pozytywny sposób zmieniające przestrzeń, w której funkcjonują.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

To podsumowanie naszych starań przez najlepszych profesjonalistów branży nieruchomości w tej części Europy.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

To, co zwykle, nic innego nie umiemy robić. A tak na poważnie, w planach na 2019 rok mamy dokończenie pełnej integracji naszego procesu projektowego ze środowiskiem BIM oraz realizacje szeregu bardzo istotnych dla nas projektów, m.in. stacji badawczej na wyspie Króla Jerzego na terenie Szetlandów Południowych.

Debiut Roku

Globalworth Poland

Rafał Pomorski

dyrektor finansowy w Globalworth Poland

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Największą satysfakcję sprawia mi rozwój Globalworth. Nie byłby on możliwy bez zaangażowania i ogromu pracy całego zespołu. Ludzie są siłą tej firmy, to dzięki nim zostaliśmy liderem w sektorze inwestycji biurowych w Polsce.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Nagroda Eurobuild to zwieńczenie intensywnego dla nas roku. W 2018 sfinalizowaliśmy jedne z największych transakcji biurowych i w ciągu zaledwie pół roku staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Naszym priorytetem jest umocnienie pozycji Globalworth jako wiodącego, instytucjonalnego właściciela powierzchni biurowych. Doceniło nas nie tylko jury, ale również najemcy. To znaczy, że portfolio Globalworth ma solidną podstawę, na której będziemy dalej budować nasz biznes.

Artur Apostoł,

dyrektor operacyjny w Globalworth Poland

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Bycie częścią tak szybko rozwijającej się firmy daje niesamowita satysfakcję. W Globalworth mamy najlepszych specjalistów i dzięki ich zaangażowaniu zostaliśmy czołowym inwestorem na polskim rynku nieruchomości biurowych.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Jesteśmy dumny, że zostaliśmy docenieni aż w trzech kategoriach. Nagrody Eurobuild to dla nas ważny sygnał, że przyjęliśmy odpowiedni kierunek rozwoju.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Planujemy dalszy rozwój w Polsce, w 2019 roku skupimy się na powiększeniu naszego portfolio o kolejne biurowce. Skupiamy się na długoletniej współpracy dzięki temu jesteśmy w stanie, jak najlepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby naszych partnerów, czyli najemców i wspierać ich w rozwoju biznesu.

Największe Osiągnięcie Pozabiznesowe Roku

Bielsko-Biała dla toma hanksa

Krzysztof Brączek

dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Sporo przyjemności sprawia mi praca w kreatywnym zespole. Lubię pracować z ludźmi, którzy są otwarci, pomysłowi, a przez to wnoszą wiele w rozwój galerii. Jednocześnie w swojej pracy lubię mieć jasno określoną wizję działania. To pozwala mi skutecznie, etapami docierać do celu, a tym samym osiągać zamierzone efekty.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

To spora motywacja, bo oto stawiamy sobie kolejną wysoko zawieszoną poprzeczkę. Uważam, że takie nagrody i wyróżnienia zawsze należy traktować jako wyznacznik pewnego poziomu na przyszłość. Dziś udało się nam zdobyć nagrodę za projekt „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, ale już musimy myśleć, co zrobić, aby zaskoczyć samych siebie w kolejnym projekcie. Takie nagrody dodają także siły całemu zespołowi, bo pamiętajmy o tym, że ten projekt rozpoczął się od szalonego pomysłu naszego najemcy – Moniki Jaskólskiej, a na jego sukces pracowało nie tylko całe Gemini Park Bielsko-Biała, ale także blisko 100 osób z innych firm zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Na pewno będziemy dalej stawiać na działania angażujące społeczność lokalną, mocno CSR-owe, ale także bardzo kreatywne. Już dziś realizujemy lub mamy w planach na najbliższe miesiące kilka projektów, nie tylko społecznych, które mają ogromny potencjał, aby zaciekawić jurorów i zainspirować rynek.

Nowy Budynek Magazynowy Roku w Polsce

Panattoni Amazon BTS

Magazynowy Deweloper Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Panattoni Europe

Robert Dobrzycki

chief executive officer Europe, Panattoni Europe

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Przyjemność i satysfakcja z pracy przychodzą wtedy, kiedy założone cele zostają zrealizowane, kiedy klienci i partnerzy biznesowi mogą rozwijać się dzięki współpracy z nami, a ludzie mają pracę – i chyba właśnie to jest największą satysfakcją. Bo dzięki rozwojowi branży obiektów przemysłowych, pomogliśmy stworzyć tysiące miejsc pracy i to nie tylko na tych głównych rynkach. Wraz z decyzją o uruchomieniu centrów dystrybucyjnych m.in. w takich lokalizacjach, jak Rzeszów, Zielona Góra, Lublin, Kielce czy Białystok, zaktywizowaliśmy je, a każda realizacja daje kolejne miejsca pracy, również członkom lokalnych społeczności.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Jak co roku jest jedną z najważniejszych nagród branży nieruchomościowej i dowodem na wszystko, że to, co się robi, należy zawsze robić z pasją.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Dalej będziemy robić swoje – z pasją.

Inwestor Roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Globalworth Poland

Dimitris Raptis

interim CEO Globalworth Poland, deputy CEO & chief investment officer w Globalworth

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Praca jest moją pasją, więc każdy dzień przynosi wiele satysfakcji. Mam szczęście pracować z fantastycznym zespołem profesjonalistów w Polsce i Rumunii i wspólnie osiągamy niesamowite cele. Ludzie są kluczowym aktywem, który zwiększa dynamikę Globalworthu.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Ostatnie 12 miesięcy było bez wątpienia niezwykle ekscytujące. Wprowadziliśmy naszą markę na polski rynek i staliśmy się największym inwestorem biurowym. W tym samym czasie stale rośliśmy w Rumunii. To, że nasze wysiłki i osiągnięcia zostały docenione przez najwybitniejszych przedstawicieli branży nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, bardzo nam schlebia i sprawia ogromną satysfakcję.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem motywującym dla każdego zawodu jest dążenie do bycia najlepszym w swojej dziedzinie. Jeśli jesteś ambitny i pracowity, nagrody i uznanie staną się naturalnym wynikiem twoich wysiłków. Nasz plan na przyszłość zakłada zdecydowane wzmocnienie naszej pozycji wiodącego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej i zapewnienie naszym najemcom optymalnych warunków rozwoju w naszych budynkach.

Instytucja Finansowa Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Helaba

Martin Erbe

szef Międzynarodowego Działu Finansowania Nieruchomości na Europę Kontynentalną, Helaba

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Osobiście największą przyjemność czerpię z pracy wraz z zespołem i klientem nad poszukiwaniem najlepszej możliwej struktury zaspokajającej jego potrzeby oraz, docelowo, z finalizacji umowy na ustalonych warunkach i w ustalonym terminie.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Ponieważ decyzję o przyznaniu nam nagrody podjęło jury składające się z międzynarodowych specjalistów ds. nieruchomości, znaczy ona bardzo dużo dla zespołu Helaby. Nagrodę postrzegamy jako wyraz uznania dla naszej znakomitej i rzetelnej pracy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Będziemy robić dokładnie to samo, co we wszystkich ubiegłych latach: ciężko pracować dla klientów, aby być dla nich docenianym, rzetelnym i wiarygodnym partnerem zaspokajającym ich potrzeby w zakresie finansowania, oraz aby zawierać z nimi wiele korzystnych transakcji. Jeżeli na końcu wynikiem takich starań będzie uzyskanie nagrody Eurobuild Awards 2019 dla najlepszej inwestycji finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej – tym lepiej.

Transakcja Inwestycyjna Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Zakup portfela M1, obejmującego 28 centrów handlowych, przez Chariot Top Group

Rafał Kwiatkowski

dyrektor operacyjny,

EPP Poland

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

Największą przyjemność sprawia mi możliwość pracy przy złożonych projektach związanych z nabyciami obiektów, które wymagają odpowiedniej strukturyzacji, planowania oraz zarządzania transakcją – pod względem samego procesu oraz wiedzy ludzi zaangażowanych w ten proces.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

Nagroda potwierdza uznanie, jakim cały sektor darzy wysiłek włożony w złożony proces nabycia aktywów Metro oraz finansowanie transakcji. Nabycie portfela Metro oznacza, że jesteśmy dziś największym właścicielem w Polsce.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Będziemy nadal szukać możliwości zwiększania portfela powierzchni handlowych poprzez nabycia nowych obiektów. Najważniejsze wydarzenie to planowane otwarcie centrum handlowego Galeria Młociny, które będzie atrakcyjnym miejscem oferującym możliwość zrobienia zakupów i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, obiektu o bezprecedensowej w Warszawie skali.

Piotr Fijołek

starszy partner ds. inwestycji, Griffin Real Estate

Kiedy praca sprawia Panu najwięcej przyjemności?

W Griffinie pracujemy nad wysoce skomplikowanymi transakcjami z udziałem wielu stron – kupujących, sprzedających, kancelarii prawnych, banków, agencji doradztwa i innych. To jak układanie gigantycznych puzzli, co czasem trwa miesiącami. Ale pewnego dnia wszystkie elementy zaczynają do siebie pasować i układa się pełny obraz. I właśnie to najbardziej lubię w tej pracy.

Co dla Pana oznacza nagroda Eurobuild Awards?

W społeczności sektora nieruchomości Eurobuild to uznana nazwa – silna marka. Dlatego zwycięstwo w konkursie Eurobuild Awards znaczy dla nas bardzo dużo – że nasza praca została zauważona i doceniona przez specjalistów, ale także to, że udało nam się pokonać pewnych silnych konkurentów, którzy sami też są świetnymi graczami w naszej branży.

Co będą Państwo robić, aby w 2019 roku znów zdobyć statuetkę Eurobuild Awards?

Proszę nie zmuszać mnie do ujawnienia tajemnic naszej firmy! Mogę jednak zapewnić, że będziemy wciąż ciężko pracować i jestem pewien, że nasza kolekcja nagród Eurobuild Awards będzie rosła.

Wydanie 1 (237) styczeń 2019

Więcej w tym wydaniu arrow_forward

Kategorie