EN

Pobiegli, pomogli

Wydarzenia
POLSKA Rekordowa liczba ponad 22 tys. osób stanęła w niedzielę na starcie charytatywnego biegu Poland Business Run. Jak podaje organizator – Fundacja Poland Business Run – łącznie udało się zebrać ponad 1,7 mln zł, które trafią do osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Pięcioosobowe sztafety wystawiły także firmy z branży nieruchomości.

22 475 osób – tylu zawodników połączonych w pięcioosobowe drużyny wzięło udział w siódmej edycji biznesowej sztafety. Najwięcej, bo ponad 5,5 tys. biegaczy, wystartowało w Krakowie. Uczestnicy ruszyli w niedzielę, 2 września, o 10:30 jednocześnie w dziewięciu miastach, pokonując dystans około 4 km na osobę. Oprócz Krakowa, Warszawy, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Lublina, po raz pierwszy gospodarzem biegu był również podkarpacki Rzeszów. W Poland Business Run co roku angażują się polskie instytucje, firmy i korporacje. Wiele z nich zostaje współorganizatorem, sponsorem lub partnerem biegu, a jednocześnie zachęca pracowników do udziału w sztafecie. – Jesteśmy zaszczyceni, że jako Immofinanz już po raz trzeci z rzędu mogliśmy gościć biegaczy startujących w Warszawa Business Run, na ternie naszego kompleksu biurowego Empark. Po raz kolejny dopisały nie tylko drużyny, ale i kibice, których wielu można było zobaczyć na trasie. Po raz kolejny także udało nam się stworzyć w samym sercu Służewca Przemysłowego sportowe święto ze specjalnym przesłaniem, by poprzez udział pomagać tym, którzy nie mogą biegać. Już teraz możemy zapewnić Fundację Poland Business Run o naszej gotowości do współpracy i organizacji biegu na terenie Emparku w kolejnym, 2019 roku – podkreśla Przemysław Wardęga, senior PR and marketing manager Poland, Immofinanz.

Zebrane środki pozwolą na zakup protez, sprzętu medycznego i ortopedycznego, a także opłacenie rehabilitacji dla co najmniej kilkudziesięciu osób. – Ogromne podziękowania należą się uczestnikom biegu, a także tym osobom, firmom i instytucjom, które pomogły w jego organizacji. Ukłony dla naszych sponsorów, partnerów, wolontariuszy i wszystkich, bez których niedzielna impreza nie mogłaby się odbyć. Po raz kolejny zalał nas ocean cudownej, charytatywnej energii! Z opłat startowych, a także akcji Pomagam Bardziej udało się zebrać ponad 1,7 mln zł – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Teraz zajmiemy się drugą, niezwykle ważną częścią naszej działalności, czyli wykorzystaniem tych środków, by jak najlepiej pomóc niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu – dodaje. Oprócz biegów w największych miastach Polski, w tym roku po raz drugi wystartował Kosovo Business Run. Na terenie bazy wojskowej pobiegli żołnierze, chcący wesprzeć swoich kolegów rannych w czasie wykonywania misji. W Gdańsku odbyła się także pierwsza edycja wyścigu “GBR On Wheels” dla osób na wózkach i handbike’ach, a w Niedzicy sztafeta biznesowa górskim szlakiem Janosik Business Run 2018. – W niektórych miastach ramię w ramię z uczestnikami sztafety stanęli sami podopieczni naszej Fundacji. Świadczy to o tym, że Poland Business Run nie tylko “stawia na nogi” osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale pozwala im przełamywać bariery, uprawiać sport i realizować swoje pasje. To także dowód na to, że Poland Business Run stanowi jedną wielką ekipę niesamowicie energetycznych osób, które uwielbiają być razem – komentuje Marta Hernik, global project manager Poland Business Run.

Oprócz środków z opłat startowych, na cele dobroczynne skierowana została również każda złotówka zebrana dzięki akcji Pomagam Bardziej. W całej Polsce było to łącznie ponad 93 tys. zł. Zespoły, które zgromadziły największą kwotę, otrzymały Żółte Koszulki Lidera zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez Dawida Wolińskiego. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 13,5 tys. zł, zebrały wspólnie dwie drużyny z krakowskiej firmy Leach & Lang. W Krakowie wystartowała także ekipa firmy Echo Investment. Deweloper wystawił sztafety także w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. – W tym roku nasza firma wystawiła rekordową liczbę 10 drużyn. Nasi ludzie byli obecni w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. To ja zaszczepiłam pomysł udziału w Poland Business Run w naszym dziale. Nasi koledzy i koleżanki z innych działów startowali w tej imprezie od kilku lat, pomyślałam więc, dlaczego nie my? Skrzyknęłyśmy się, choć żadna z nas wcześniej nie biegała nawet amatorsko. W pracy na co dzień jesteśmy zgraną ekipą, chciałyśmy się więc sprawdzić w biegu. Już same przygotowania sprawiły nam naprawdę dużo frajdy, a ja sama zaczęłam biegać już dość regularnie – wspomina Justyna Mazurek, starsza księgowa, Echo Investment. – Dziewczyny z działu, które stworzyły pierwszą ekipę, zaraziły nas swoją energią – dzięki temu skompletowałyśmy drugą drużynę, której jestem kapitanem. Pobiegłyśmy, żeby się sprawdzić. Miałyśmy trochę tremy, bo to nasze pierwsze profesjonalne zawody, ale udało się. Byłyśmy przygotowane i miałyśmy mnóstwo wsparcia od naszych rodzin, koleżanek i kolegów – dodaje Anna Borek, księgowa bilansista, Echo Investment. Ruch polubiła także inna uczestniczka zespołu Echo Investment. – To naprawdę fajna sprawa reprezentować Echo w tak dużej imprezie. Przynajmniej dwa razy w tygodniu trenujemy wspólnie na kieleckim stadionie lekkoatletycznym. Bieganie daje nam nie tylko lepsze samopoczucie, ale też mamy więcej wiary w siebie. Treningi to też wreszcie okazja, żeby gdzieś wspólnie się wybrać z koleżankami. Jestem naprawdę dumna ze swojego medalu! – podkreśla Elżbieta Słonimska, księgowa, Echo Investment.

Choć organizatorzy podkreślają, że najważniejszy jest charytatywny cel imprezy, biegowi towarzyszyła zacięta sportowa rywalizacja. Najszybsze drużyny Poland Business Run 2018 to: w Krakowie #AdamCzerwińskiTeam, w Poznaniu Manufaktura Mieszkań, w Katowicach Inżynieria Biegania, w Łodzi Razem Trenujemy Sport 1, w Warszawie Krosno Glass Running Team, we Wrocławiu Alba Running Team I, w Lublinie Lubelskibiegacz.pl Team#1, a w Rzeszowie PGE Obrót Szybcy, a w Gdańsku IP Kwidzyn Team. – Z Gdańsk Business Run związani jesteśmy od samego początku rozwoju tego projektu w Gdańsku. To świetna inicjatywa, która mocno aktywizuje lokalne środowisko biznesowe i firmowe zespoły – jednych do biegania, innych do kibicowania. Bez względu na firmę, stanowisko czy wiek, wszyscy mają w ramach tych zawodów jeden wspólny cel – pomóc beneficjentom. Obserwujemy, że z roku na rok przybywa biegaczy, zaangażowanych firm i partnerów, nie tylko z Trójmiasta, ale z całego województwa. Cieszy też fakt, że jest coraz więcej chętnych do reprezentowania Torus Squad, a w tegorocznej edycji tempo podkręcił sam prezes. Jako firma byliśmy również współorganizatorem tej edycji GBR – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus.

Przedstawiciele branży nieruchomości stanęli także na starcie we Wrocławiu. – Biegamy i jednocześnie pomagamy. Przy okazji mamy szansę spotkać się z naszymi klientami czy też konkurencją na mniej formalnym gruncie. Już po raz trzeci wystartowaliśmy we Wroclaw Business Run i za rok mamy zamiar kontynuować tę tradycję – mówi Anna Patrzyk-Sperzyńska, leasing manager we wrocławskim biurze Knight Frank. A kapitan warszawskiej drużyny firmowej dodaje: – Możliwość niesienia pomocy, zmierzenia się z konkurencją na polu pozabiznesowym i wyjątkowa atmosfera w miasteczku biegowym sprawiają, że co roku meldujemy się na starcie Business Run Warszawa. Chociaż impreza ma formę rywalizacji sportowej, dla nas istotne jest to, że biegniemy by pomóc potrzebującym. To nie wyniki są najważniejsze, a kwota którą udaje się wspólnie zebrać. Satysfakcja z udziału w biegu jest więc podwójna. Startując w każdej kolejnej edycji imprezy chcemy przekonywać innych, że udział w niej może wziąć praktycznie każdy i nie trzeba być doświadczonym biegaczem, by wesprzeć zbiórkę funduszy na szczytny cel. Efekty uboczne? Spalone kalorie i uśmiech od ucha do ucha – dodaje Agata Holak, starszy konsultant w Dziale Badań Rynku, Knight Frank i zarazem kapitan warszawskiej drużyny firmowej.

W sportowych zmaganiach nie zabrakło także zespołu „Eurobuildu”. Szybkie newski Eurobuildu w składzie (Tomasz Szpyt-Grzegórski, kapitan, Ewa Andrzejewska, Katarzyna Matejuk, Daniel Cichla i Seweryn Sobieszek) wywalczyła 103. miejsce w Warszawie.

Pozostałe sztafety branżowe, które uplasowały się przed medialną ekipą, to m.in. 24. miejsce – Unibail Robi Wynik, 27. – CFE Polska, 30. – Porrunners: Diabły Krzysztofa, 36. – JLL – DMT & T, 39. – JLL – Fondue w Foyer, 43. – Budimex Energy – 43., 45. – Apleona – Wildcats, 61. – CBRE PMT & Friends, 67. – Myhive, 69. – Immofinanz, 71. – Hochtief Polska Oddział w Warszawie, 82. – Metropol Hotel, 87. – CBRE Valuation i 93. – Workplace Rocket Runners. Stołeczny bieg ukończyło 662 drużyny.

Wyniki biegów we wszytskich miastach pod linkiem https://polandbusinessrun.pl/.

Galeria zdjęć z wydarzenia tutaj.


Drużyna CFE

Zawodnicy z CBRE

Ekipa Adgara
Na starcie stanęli biegacze z Axi Immo
Sztafeta Cushmana

Zawodnicy JLL w Emparku

Ekipa Skanska Runs for Purpose


W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele firmy HB Reavis
W wyścigu Warszawa Business Run wzięli udział zawodnicy z firmy Napollo
Nie zabrakło też sportowców z Cresy
Zawodnicy ze spółki Ronson

Ostatnie nowości

Infrastruktura

Polska Olsztyn pod nowymi żaglami

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych na dworcu Olsztyn Główny. Planowany termin otwarcia nowego obiektu dla podróżnych to druga połowa 2023 roku.

Zielone budownictwo

Polska Kolejny certyfikat dla Olivii

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Kompleks Olivia Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Wysoka ocena związana jest przede wszystkim z energooszczędnymi rozwiązaniami, dostępnością alternatywnych form transportu oraz wydajnymi technologiami gospodarowania wodą.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska IT w Officynie

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Firma technologiczna Avenga wynajęła blisko 250 mkw. powierzchni w gdańskim biurowcu Officyna. Umowa z deweloperem, firmą Torus, podpisana została na pięć lat.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Manufaktura bardziej wysportowana

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Amerykańska marka streetwearowa Foot Locker otworzyła swój pierwszy łódzki sklep. Lokal w Manufakturze liczy sobie 444 mkw. powierzchni.

Budownictwo

Europa Środkowo-Wschodnia Polski rynek budowlany na drugim miejscu

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Skumulowana wartość rynku budowlanego dla krajów Europy Środkowej i Centralnej w 2021 roku to według analityków PMR niemal 217 mld euro. Krajem z największym rynkiem budowlanym w badanym obszarze jest Rosja. Na drugim miejscu znalazła Polska.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Biura serwisowane na wysokościach

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by JC

OmniOffice przekaże wkrótce do dyspozycji najemców 1,4 tys. mkw. powierzchni biurowych na 24. piętrze The Warsaw Hub, kompleksu przy Rondzie Daszyńskiego. Wykonywane są ostatnie prace budowlane i wykończeniowe.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Odświeżą Marynarską

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Budynek biurowy Marynarska Point 1 zlokalizowany na warszawskim Mokotowie przejdzie niedługo gruntowną modernizację. W ramach planowanych prac remontowych, które rozpoczną się w I kwartale 2022 roku, nowy wygląd zyskają m.in. hole windowe na wszystkich piętrach.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Wojewódzkie Centrum Onkologii coraz bliżej

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Rozpoczęła się rozbudowa szpitala im. Kopernika w Łodzi, będąca ostatnim etapem przekształcenia go z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii w Wojewódzkie Centrum Onkologii.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Świat ISS neutralne do 2040 roku

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

ISS zobowiązuje się do osiągnięcia pełnej zerowej emisji gazów netto do 2040 roku. W nadchodzących latach zainicjowane zostaną globalne działania w zakresie żywności, redukcji zużycia wody i odpadów oraz zarządzania energią.

Budownictwo

Polska Mur rośnie w puszczy

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Straż Graniczna przekazała wykonawcy plac budowy 186-kilometrowej zapory na granicy polsko-białoruskiej. Budimex będzie prowadził prace na 100-kilometrowym odcinku, którego około 40 proc. stanowi pas przygraniczny. Wykonawcą drugiej części zapory jest Unibep.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Stage Capital kupuje od Pradery

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Stage Capital nabył od Pradera Central European Fund trzy polskie centra handlowe dla swojego funduszu, Stage Capital Laurel II. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Budownictwo

Polska Inwestor zastępczy dla fabryki Polfy

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Bilfinger Tebodin będzie zarządzał budową nowego zakładu Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa. W nowym obiekcie na warszawskim Tarchominie znajdzie się część produkcyjna oraz laboratorium badawczo-rozwojowe. Koszt inwestycji to około 500 mln zł.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Seafood Bar zacumował w Łodzi

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Łódzka Manufaktura zyskała nowego najemcę – Seafood Bar&Market. Restauracja specjalizuje się w owocach morza podawanych w wydaniu streetfoodowym.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Exis z polskim akcentem

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Brookfield Partners dołączyli do Exis Global – międzynarodowej organizacji zrzeszającej firmy doradcze reprezentujące wyłącznie najemców. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kto zajął miejsce Tesco?

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Na mapie Polski pojawiło się siedem nowych sklepów Netto, których otwarcie jest wynikiem konwersji istniejących dotychczas marketów Tesco. W Przemyślu, Raszynie, Żaganiu i Żychlinie są to pierwsze obiekty sieci. Placówki pojawiły się także w Dąbrowie Górniczej, Nowym Mieście Lubawskim i Grudziądzu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Atrium modernizuje Promenadę

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Atrium zaczyna kolejny etap przebudowy swojego flagowego centrum handlowego - Atrium Promenada w Warszawie. Inwestycja ma na celu renowację drugiej części obiektu. Pierwsza część została ukończona jesienią 2018 roku.

Rynek mieszkaniowy

Polska Trudne łapanie równowagi

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Rok 2021 na rynku mieszkaniowym stał pod znakiem pogłębiającej się nierównowagi podaży i popytu. Kupujący traktowali mieszkania głównie jako bezpieczną lokatę kapitału, zaś spowolnienie, które czeka polską mieszkaniówkę w 2022 roku, przyszłoby znacznie wcześniej, gdyby nie pandemia – podaje JLL podsumowując miniony rok w tym sektorze.

Architektura i urbanistyka

Polska Koronkowa robota na Piotrkowskiej

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Miasto Łódź zawarło umowę na opracowanie dokumentacji projektowej pomysłu, którego realizacja wzbogaci ulicę Piotrkowską o tzw. ażurową kamienicę. Budynek ma stanąć w pasażu im. Schillera, na miejscu po rozebranym ogródku gastronomicznym nieistniejącego już Hort Cafe.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Gliwice potrzebują więcej biur

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Gliwice dynamicznie się rozwijają, co powoduje rosnące zainteresowanie inwestorów oraz firm z branży IT i nowych technologii. Według ekspertów Colliersa jednym ze skutków będzie niemal dwukrotne zwiększenie zasobów powierzchni biurowej miasta w najbliższych latach.

Wydarzenia

Polska Prologis na medal

schedule 27 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Polski oddział Prologis uzyskał certyfikat Great Place to Work. Nagroda została przyznana głosami pracowników.

Najnowsze w Wydarzenia

schedule 27 stycznia 2022

Prologis na medal

Polski oddział Prologis uzyskał certyfikat Great Place to Work. Nagroda została przyznana głosami pracowników.

schedule 20 stycznia 2022

Paulina potrzebuje pomocy

Od kilku lat na każde swoje urodziny Paulina Krasnopolska organizowała zbiórkę na rzecz Fundacji Alivia, która walczy z rakiem. Dziś Paulina sama potrzebuje pomocy.

schedule 17 stycznia 2022

Yovav Carmi odchodzi z GTC

Prezes zarządu spółki GTC Yovav Carmi podjął decyzję o ustąpieniu z obecnego stanowiska za porozumieniem stron. Był związany z firmą przez ponad 20 lat, pełniąc różne funkcje.

schedule 03 stycznia 2022

Newmark z Cresy

Newmark Group nawiązała współpracę z Cresą Polska, która od Nowego Roku świadczy usługi jako Newmark Polska.

schedule 28 grudnia 2021

Pomogliśmy dzieciom już 10 razy!

W ramach dziesiątej edycji akcji Deweloperzy Dzieciom prezenty otrzymało blisko 100 wychowanków z dziewięciu domów dziecka w Wielkopolsce. Świętymi Mikołajami stało się 40 firm deweloperskich.

schedule 15 grudnia 2021

Księgi wieczyste pod lupą

Polski Związek Firm Deweloperskich zawiadomił UOKiK o opóźnieniach w postępowaniach wieczystoksięgowych. PZFD oszacował, że paraliż w sądach wieczystoksięgowych kosztuje konsumentów ponad 360 mln zł rocznie.

schedule 24 listopada 2021

Gdańsk i krótkie odległości

W Gdańsku miało miejsce spotkanie z cyklu "W 8 pytań dookoła miasta". Gdańsk będzie inwestował w komunikację i nowe centrum dzielnicowe. To jedna z niewielu aglomeracji w Polsce, które mogą spodziewać się przyrostu liczby mieszkańców w perspektywie najbliższych kilkunastu lat.

schedule 22 listopada 2021

Internet dźwignią handlu?

Branża retailowa sprawnie odrabia straty po lockdownach, ale wszyscy zadają sobie pytanie o przyszły kształt handlu. Czy powrót dawnej prosperity do galerii jest w ogóle możliwy? A może e-commerce umocni się jeszcze bardziej na zdobytych pozycjach? Jak zmieniły się relacje między najemcami a wynajmującymi oraz deweloperami a inwestorami?

schedule 22 listopada 2021

Solidne fundamenty magazynów

Rok 2020 zachwiał wieloma rynkami, a 2021 stoi pod znakiem odrabiania strat. Ale nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek stracił sektor magazynowy, który ma równie solidne fundamenty, co perspektywy. Podsłuchajmy, o czym mówią najwięksi gracze.

schedule 19 listopada 2021

Powrót czy odwrót?

Praca zdalna może być efektywna, o czym przekonali się zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Jednak nawet firmy z sektora IT powoli dochodzą do wniosku, że na odległość nie da się pracować ze 100-procentową skutecznością. Jaki model funkcjonowania przeważy i od kiedy? No i co to w praktyce oznacza dla właścicieli biurowców i całej armii firm żyjących z sektora biurowego?

schedule 18 listopada 2021

Z Greenberg Traurig do CMS

Kancelaria CMS umocni praktykę nieruchomości i budownictwa dziesięcioma prawnikami specjalizującymi się w doradztwie prawnym na rynku nieruchomości. Do CMS dołączy trzech partnerów: Agata Jurek-Zbrojska, Małgorzata Madej-Balcerowska oraz Dominik Rafałko.

schedule 17 listopada 2021

O CO2 nam chodzi

Świat stanął przed wyzwaniem, jakiego dotąd nie było – zredukowanie emisji CO2. Odpowiednie procedury i rozwiązania wprowadza również branża nieruchomości. Najlepszych ekspertów zajmujących się tym obszarem zaprosiliśmy do dyskusji „Breaking news: ESG – szlachetna idea czy czysty marketing?” podczas 27. Dorocznej Konferencji Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce.

schedule 17 listopada 2021

Nowy Ład – ile będzie nas kosztować?

W styczniu wchodzą w życie nowe przepisy podatkowe! Co oznaczają one dla branży nieruchomości? Razem z ekspertami z firmy Alto przychodzimy Państwu z pomocą – prezentacja na ten temat będzie jednym z żelaznych punktów programu 27. Dorocznej Konferencji Rynku Nieruchomości Komercyjnych, która startuje już za kilka dni.

schedule 16 listopada 2021

Zagrają Chopina w biurowcach Globalworth

Uczestnicy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego wystąpią w biurowcach Globalworth. W lobby wybranych budynków będzie można wysłuchać na żywo recitali chopinowskich w wykonaniu Julii Łozowskiej, Adama Kałduńskiego i Viet Trung Nguyena.

schedule 16 listopada 2021

"Mieszkać" - jak to łatwo powiedzieć...

Rynek mieszkań na wynajem to najmłodsza, ale zarazem najdynamiczniej rozwijająca się klasa aktywów na polskim rynku nieruchomości. O jej przyszłości i teraźniejszości już za kilka dni będą dyskutować goście kolejnej edycji Dorocznej Konferencji Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce, którą już po raz 27. organizuje Eurobuild.

schedule 09 listopada 2021

Ekonomia i poranna kawa

Przed nami już 27. edycja Dorocznej Konferencji Eurobuildu, podczas której tradycyjnie podsumujemy miniony rok w branży nieruchomości komercyjnych. Uczestnicy omówią sytuację w kluczowych sektorach rynku, tj. biurowym, handlowym, PRS, magazynowym i inwestycyjnym. Omówimy także ideę ESG, która może zmienić przyszłość branży.

schedule 03 listopada 2021

Trzy dni dla cyfrowej współpracy

20-22 października odbyła się szósta edycja Autodesk BIM Days 2021 | Cyfrowa współpraca. Trzydniowe wydarzenie zgromadziło przed ekranami komputerów prawie 800 osób. Na tegoroczną konferencję złożyło się blisko 40 sesji z udziałem międzynarodowych prelegentów.

schedule 27 października 2021

Gwiazdy wśród biur

CBRE po raz trzeci zorganizowało konkurs Office Superstar na najlepszą przestrzeń biurową w Polsce. W tegorocznej edycji oprócz rywalizacji między regionami, uczestnicy mogli zgłosić najlepszą przestrzeń do współpracy oraz biurowe innowacje i technologie. Wśród laureatów znaleźli się Grupa Żywiec, GSK Tech Poznań, LPP, Clariant Services, Eurofins GSC IT, FMC Technologies i Callstack.

schedule 18 października 2021

Szanse, zagrożenia i miasta przyszłości

Covid-19 przyspieszył trendy obserwowane w miastach i na rynku nieruchomości. O tym, jak prowadzić działania z myślą o dalszym rozwoju i na jakie rozwiązania stawiać, gdy trzeba będzie konkurować o pracę z maszynami, mówiono podczas konferencji Urban Land Institute (ULI) Poland: Resetting to the Future.

schedule 15 października 2021

ESG – wyższy poziom ochrony środowiska czy sprytny zabieg marketingowy?

Eksperci zajmujący się ochroną środowiska są zgodni: „Czas na rozważania już minął, przyszła pora na działanie!” Wdrażanie rozwiązań, które realnie chronią klimat i środowisko naturalne, jest konieczne także w branży magazynowo-logistycznej.

Kategorie