Polska Na Służewcu kurtyna w górę!
Obiekty użyteczności publicznejDo dyspozycji organizatorów oraz gości jest scena o powierzchni 40 mkw., okno sceniczne o wymiarach 11,5 x 4 metry, 140 miejsc siedzących, a także dostęp do wifi, miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz oświetlenie strefowe. Zamiarem inwestora było stworzenie miejsca, które odpowiadałoby na potrzeby lokalnej społeczności. Amfiteatr to otwarta przestrzeń dla spotkań, eventów, warsztatów, wystąpień i pokazów artystycznych dostępna dla wszystkich mieszkańców i pracowników biznesowej części Służewca. Wszyscy zainteresowani będą mieli możłiwość zorganizowania we wnętrzach amfiteatru targów, pikników, wystąpień, wywiadów, wieczorów artystycznych czy spotkań firmowych.
Po uzyskaniu zgody na użytkowanie obiektu odbyły się już w tym miejscu zajęcia jogi dla użytkowników Brain Embassy, warsztaty malarskie Wine and Paint oraz "popcorn and lemonade day". Na terenie amfiteatru miała również miejsce kolejna odsłona forum biznesowego, a obecnie można tu zobaczyć wystawę plakatów Nawalla. W trakcie opracowywania jest długoterminowy kalendarz wydarzeń.
Amfiteatr powstał w odpowiedzi na wyzwania, z którymi boryka się biznesowa dzielnica Warszawy – brak otwartych przestrzeni publicznych, nieotoczonych płotami oraz umożliwiających spotkania na otwartym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. Ponadto badania przeprowadzone przez firmę TNS Kantar na zlecenie Adgar Poland potwierdziły, że jedną z najważniejszych potrzeb pracujących tu osób jest zwiększenie zasobu publicznych przestrzeni. Aż 46 proc. badanych opowiedziało się za zwiększeniem liczby terenów zielonych, a 40 proc. potwierdziło zapotrzebowanie na większą dostępność miejsc związanych z kulturą i rozrywką. Co więcej, ponad 1/3 uczestników badania uznała, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie muszli koncertowej bądź amfiteatru.
Naszym zamiarem było stworzenie miejsca o charakterze coworkingu Brain Embassy – dostępnego dla wszystkich, a także urozmaicenie pejzażu Służewca i pokazanie, że biznesowa dzielnica Warszawy jest doskonałym miejscem nie tylko do pracy, ale i do relaksu. Mamy również nadzieję, że sami mieszkańcy zaangażują się we współtworzenie programu wydarzeń tego obiektu – komentuje Monika Kaczmarczyk, Dyrektor Zarządzająca Brain Embassy.
Obiekt został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Mode:lina, generalnym wykonawcą był DM Building.
Ostateczna forma budowli to połączenie archetypicznego kształtu amfiteatru oraz niezwykle potrzebnych w tej części miasta wysp zieleni. Obiekt jest wpisany w okrąg, a nad audytorium góruje charakterystyczny, monumentalny betonowy ring okalający swoim obwodem z jednej strony szklany dach, a od strony ulicy – zielone trawiaste wzgórze – tłumaczy Jerzy Woźniak, architekt i partner w biurze Mode:lina.
Dodatkową atrakcją jest zielone otoczenie amfiteatru wyposażone w ławki, leżanki, huśtawki oraz trampoliny przeznaczone do użytku zarówno starszych jak i młodszych użytkowników. Scena, zgodnie z wytycznymi inwestora, została wyposażona w najnowsze okablowanie AV umożliwiające sterowanie urządzeniami zarówno z poziomu BMS-u, jak i stanowiska reżyserskiego – dodaje Mateusz Zwierzyński, kierownik budowy, DM Building.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...