LITWA Litewski wieżowiec od Libeskinda
Biura i projekty wielofunkcyjneObecnie ukończone są trzy kondygnacje podziemne kompleksu. Prace budowlane na powierzchni rozpoczną się pod koniec lata. Zgodnie z założeniami, centrum zostanie ukończone latem 2023 roku. Architekci ze Studia Libeskind mają nadzieję, że Artery stanie się nowym punktem orientacyjnym Wilna. Kompleks połączy dzielnicę biznesową stolicy Litwy z rzeką Wilią i Starym Miastem.
Wilno jest wyjątkowym przykładem miasta, które ewoluowało naturalnie, tworząc miejski krajobraz pełen różnorodności i harmonii. Nasz projekt ma na celu stworzenie nowoczesnej ikony architektonicznej. Współczesna architektura budynku wzbogaci kompozycję miejskiego wzgórza i odzwierciedli aspiracje miasta, gotowego na innowacje XXI wieku. Jednocześnie zachowa powiązania z pięknem historycznej architektury - mówi architekt Daniel Libeskind, założyciel Studio Libeskind.
Tradycyjna koncepcja biura jako miejsca pracy zmienia się radykalnie, dlatego Artery zaoferuje niekonwencjonalne i innowacyjne podejście do miejsca pracy.
Kompleks biznesowy Artery połączy wyjątkową architekturę, doskonałą lokalizację i najwyższe standardy jakości, tworząc nową koncepcję biura, która nie ma sobie równych w krajach bałtyckich. Nasze nowe centrum biznesowe już spotkało się z dużym zainteresowaniem. Tworzymy przestrzeń klasy A+ dla organizacji o szerokim profilu, zatrudniających od 10 do 500 pracowników - mówi Marius Žemaitis, fund manager w Lords LB Asset Management.
Pomimo pandemii Covid-19 powierzchnie biurowe klasy A w Wilnie są nadal poszukiwane.
Ostatnie trendy pokazują, że firmy zmniejszają powierzchnię biurową i wybierają lokale nieco mniejsze, ale lepsze i wyższej jakości. Firmy szukają wyjątkowych i inspirujących przestrzeni - mówi Sandra Jovaišaitė, partner w firmie w Colliers.
Na wszystkich 20 kondygnacjach budynku Artery zainstalowane zostaną innowacyjne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Panoramiczne okna pozwolą cieszyć się naturalnym światłem i rozciągającym się z każdej strony widokiem na miasto. Budynek będzie dążył do uzyskania certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie Excellent.
W centrum biznesowym znajdą się restauracje, kawiarnie, powierzchnie handlowo-usługowe, a także 35-metrowe atrium otwarte dla publiczności 24 godziny na dobę.
Przejście podziemne połączy dzielnicę biznesową z centrum Wilna. Znajdzie się w nim przechowalnia rowerów, prysznice, przebieralnie i jedna z największych w Wilnie przestrzeni do ładowania samochodów elektrycznych i skuterów.
Lords LB Asset Management to firma zarządzająca inwestycjami. W jej portfolio jest obecnie 12 funduszy nieruchomościowych, dwa fundusze private equity, jeden fundusz energetyczny i infrastrukturalny oraz dwie firmy inwestycyjne. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez Lords LB Asset Management wyniosła 648,9 mln euro na koniec 2020 roku.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...