Polska Biuro w terapeutycznych kolorach
Style i wnętrzaFirma Lundbeck zdecydowała się pozostać w biurowcu Quattro Business Park w Krakowie. Firma zajmuje 8, 10 i 11 piętro o łącznej powierzchni niemal 2,4 tys.mkw. Prace rearanżacyjne na trzech kondygnacjach budynku wykonali eksperci firmy Tétris.
Pracownicy krakowskiego biura zajmują się procesami biznesowymi z obszaru finansów, HR, zakupów, IT, transformacji cyfrowej, a także audytu i doradztwa prawnego. Krakowskie biuro firmy to miejsce pracy i przestrzeń przystosowana do organizacji szkoleń i warsztatów. Miało być więc dopasowane do różnych potrzeb i charakteru pracy.
W Quattro Business Park jesteśmy od 2014 roku, od tego czasu firma rozwinęła się, zatrudniając obecnie ponad 250 specjalistów. Przearanżowana przestrzeń biurowa miała nas przygotować do pracy po okresie pandemii w nowym, elastycznym modelu - opowiada Marcin Młynarczyk, dyrektor zarządzający Lundbecka w Krakowie.
Przestrzeń biura miała być komfortowa i funkcjonalna, sprzyjająca pracy zespołowej i indywidualnej, z uwzględnieniem zespołów, które w danym dniu pracują zdalnie.
Od początku w projekcie tym chcieliśmy nawiązać do koloroterapii, która wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń neurologicznych i jednoznacznie skojarzyła nam się z działalnością firmy Lundbeck. Jednocześnie bazowaliśmy na kolorach korporacyjnych firmy. W toku pracy z klientem, który słusznie zauważył, że duże nasycenie barwami tej przestrzeni może być zbyt intensywnym bodźcem, uzupełniliśmy koncept o dodatkowe elementy - wyjaśnia Anna Witkowska, lead architect, Tétris
Projektanci Tétris złagodzili koncepcję zagrania kolorami poprzez zaangażowanie także innych zmysłów użytkowników jak np. zmysł dotyku, poprzez dobór odpowiednich materiałów i tekstur. Intensywność wrażeń dozowana jest także przez odpowiednie oświetlenie.
W aneksach kuchennych, gdzie chcieliśmy stworzyć atmosferę kojarzącą się z entuzjazmem, energią i przygodą, zamiast używać jedynie odcieni czerwieni i pomarańczu, zastosowaliśmy elementy z terakoty, drewna o ciepłej tonacji oraz miękką tapicerkę. Z kolei w miejscach pracy zespołów zastosowaliśmy odcienie niebieskiego oraz nieco bardziej chropowate tapicerki, co sprzyja skupieniu. Kolory firmowe idealnie wpisały się w naszą koncepcję i nimi wypełniliśmy recepcję. W części pomieszczeń barwy przełamywaliśmy chłodną i czystą powierzchnią Lacobel. W przestrzeni znalazło się też miejsce na elementy brandingowe (wielkopowierzchniowe zdjęcia, produkty) dostarczone przez klienta oraz sporą ilość roślin zielonych – taka dżungla zbliży pracowników do natury i podniesie komfort pracy - tłumaczy Anna Witkowska.
Biuro w trakcie prac rearanżacyjnych nie zostało całkowicie wyłączone z użytkowania, więc harmonogram projektu został podzielony na etapy umożliwiające jego nieprzerwane funkcjonowanie. Zakres prac obejmował przygotowanie space planu, projektu architektonicznego wnętrza oraz wszelkie zadania budowlano-wykończeniowe.
W związku ze zmianą układu pomieszczeń konieczna była przebudowa instalacji, zarówno klimatyzacji i wentylacji, wodno-kanalizacyjnej, jak i elektrycznych, niskich i wysokich prądów. Zmodyfikowaliśmy system DSO i SSP, wykonaliśmy również rozbudowę oświetlenia awaryjnego konieczną do spełnienia dzisiejszych wymogów prawnych - wylicza Wojciech Kaczmarczyk, business development dyrektor w Tétris
Po zakończeniu prac instalacyjnych oraz wykończeniowych jak malowanie, częściowa wymiana sufitów, montaż tapet, paneli akustycznych oraz lamp ozdobnych, powierzchnię wyposażono w nowe meble. Rozbudowane zostały pomieszczenia socjalne (pokoje relaksu, przestrzeń fitness, pokój gier), a przestrzenie użytkowe zyskały szafy oraz lockersy. W całym biurze nie zabrakło elementów informacji wizualnej, które ułatwiają poruszanie się w nowej przestrzeni zarówno pracownikom, jak i odwiedzającym.
Tétris jest spółką zależną JLL.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...