Polska Food Fyrtel dla poznańskich smakoszy
Powierzchnie handlowe i rozrywkoweFood Fyrtel, choć znajduje się w centrum handlowym, funkcjonuje jako w pełni niezależna przestrzeń, którą wyróżnia indywidualny styl wnętrz, a także niezależna infrastruktura, umożliwiająca funkcjonowanie poza godzinami pracy Posnanii.
Charakter nowej inwestycji oddaje jej nazwa – to wielkomiejski koncept gastronomiczny typu food hall, ale mocno osadzony w lokalnych realiach: fyrtel to w poznańskiej gwarze część miasta, dzielnica, bliska okolica. Dlatego w ofercie Food Fyrtla dominują lokalne inicjatywy gastronomiczne, wyrastające z kultury street food i food trucków.
Otwarcie Food Fyrtla to niezwykle ważny krok w rozwoju Apsys, zgodny z filozofią firmy. Każdą inwestycję traktujemy jako zobowiązanie wobec miast i społeczności, którym chcemy stwarzać nowe możliwości rozwoju, zgodne z ich potrzebami i unikalnym charakterem. Pierwszy food hall Apsys, oryginalne, pionierskie na wielkopolskim rynku miejsce kulinarnych doświadczeń, spotkań i wartościowej rozrywki, a jednocześnie przestrzeń umożliwiająca rozwój lokalnych przedsiębiorców, w pełni realizuje te ambicje – komentuje Benoit Charles, CEO Apsys Polska.
W poznańskim Food Fyrtlu na powierzchni blisko 2 tys. mkw. swoje miejsce znalazło 18 konceptów. Ofertę tworzą między innymi Hana Sushi z kuchnią azjatycką, Curry Leaves, DimSum & Ramen, Nai Thai, Czerwona Papryka z hiszpańskimi tapasami, Kozaczok z kuchnią ukraińską, kultowe poznańskie bistro Petit Paris z francuskimi wypiekami i produktami delikatesowymi, Dziewczyny i Słodycze z autorskimi słodkimi wypiekami, koncept burgerowy polskiego youtubera Szymona „Isamu” Kasprzyka – Giga Buła, ceniony przez poznaniaków Adam z Serem, czyli najlepsze w mieście zapiekanki, Kura Warzyw z autorskimi kebabami, The Fry z frytkami i churrosami czy pochodząca z Wągrowca lodziarnia Willisch z niemal 40-letnią tradycją. Koktajle i drinki w przestrzeni imprezowej do późnych godzin wieczornych serwuje bar Hashtag.
W letnie miesiące bogata oferta Food Fyrtla będzie poszerzać się o nowe, funkcjonujące sezonowo koncepty, jak food trucki czy gastronomiczne pop-upy – tymczasowe wyspy kulinarne.
W koncepcie typu food hall różnorodność jest największą siłą – im bardziej zróżnicowana oferta, im więcej smaków, tym więcej unikalnych doznań, ciekawszy klimat miejsca i większe zainteresowanie klientów. Dlatego zależało nam na tym, by do współtworzenia Food Fyrtla zaprosić przedsiębiorców, którzy z pasją i zaangażowaniem kreują oryginalne, często niszowe kulinarne koncepty. Food Hall to dla nich inwestycja o stosunkowo niskim ryzyku – początkowy koszt wprowadzenia nowej usługi gastronomicznej jest tu znacznie niższy niż otwarcie własnego punktu lub restauracji. To świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić swój często sezonowy biznes na wyższy poziom i dotrzeć do szerokiej grupy klientów z całego regionu – przekonuje Elżbieta Rek, portfolio leasing director w Apsys.
Stworzenie pełnoprawnego, odrębnego food hallu w przestrzeni funkcjonującej galerii handlowej było dużym wyzwaniem projektowym i technicznym. Konieczne było stworzenie oddzielnych systemów wentylacji, zapewnienie odpowiednich parametrów mocy dla tej części budynku czy wytyczenie nowych ciągów komunikacji.
Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu działów oraz całego zespołu Posnanii, udało się stworzyć miejsce, które jest ważnym benchmarkiem dla całego rynku. To ogromnie budujące doświadczenie i już wiemy, że Food Fyrtel w Poznaniu nie jest naszym ostatnim projektem food hallowym. Nowoczesne projekty wielofunkcyjne i koncepty gastronomiczne mają ogromny potencjał – podsumowuje Cyryl Plumecoq, operation department director, Apsys.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...