Polska Trzy kolorowe piętra
Style i wnętrzaNowa przestrzeń miała stanowić narzędzie promujące firmę i wspierające proces rekrutacji, a także wprowadzać nowych pracowników w świat firmy. Współpraca z Colliers Define uwzględniała także proces zarządzania zmianą w organizacji klienta.
Sercem biura są zlokalizowane na trzech piętrach reprezentacyjne strefy socjalne połączone wewnętrznymi schodami, które spinają osobne kondygnacje w jedną całość, ułatwiając komunikację i integrację pracowników – mówi Agnieszka Ulatowska, starsza architektka w Colliers Define.
Zaaranżowanie biura, które będzie przyciągać talenty oraz zachęcać pracowników do pojawiania się w nim, zaplanowanie funkcjonalności i rozwiązań odpowiadających pracy w hybrydowym modelu oraz oddanie wartości i energicznego stylu życia, jakie reprezentują marki PepsiCo – takie cele przyświecały ekspertom Colliers Define podczas tworzenia koncepcji architektonicznej. Odpowiedzieli na to, tworząc instagrammable office, czyli „fotogeniczną” przestrzeń, zachęcającą do robienia sobie w biurze zdjęć i publikowania ich w sieci. Motywy kolorystyczne poszczególnych pięter zostały zainspirowane flagowymi produktami PepsiCo.
Gros pracowników PepsiCo stanowią przedstawiciele pokolenia Z, dla których obecność w social mediach to codzienność, musiało być zatem nowocześnie i designersko. Wśród elementów wystroju znalazły się tzw. insta box, czyli przestrzeń, w której można zrobić sobie zdjęcie w otoczeniu kolorowych grafik i oświetlenia, idealne do selfie lustro z neonem Pepsi-Cola , inspirowany motywami firmowymi mural oraz przestrzeń rekreacyjna z huśtawką i dużym logo Pepsi w stylu vintage – wymienia Paulina Palmowska, architektka w Colliers Define.
Architekci Colliers Define wspólnie z PepsiCo opracowali rozwiązania, które wspierać miały nowe zasady pracy, przyjęte i promowane w firmie pod parasolowym hasłem „work that works”. W praktyce oznacza to, że w nowym biurze PepsiCo postawiono na liczne przestrzenie do pracy wspólnej, które jednocześnie zapewniają komfort porównywalny z home office. Stworzono np. strefy, które pozwalają wykonywać pracę w preferowany sposób bez rezygnacji z integracji ze współpracownikami.
Większość mebli stanowiących wyposażenie biura to produkty polskich marek, co pozwoliło nam istotnie ograniczyć ślad węglowy, unikając transportu zza granicy, przy okazji wspierając lokalnych producentów. Naszą ideą było także rozlokowanie ich w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystywać światło naturalne – zaznacza Aleksandra Adamczyk, associate w Colliers Define.
Inne ekologiczne rozwiązania zastosowane w nowym biurze PepsiCo to system czujników ruchu pozwalający zaoszczędzić energię, podnoszące higienę i bezpieczeństwo bezdotykowe wyposażenie toalet, materiały wykończeniowe pochodzące z recyklingu czy stosowanie nalewaków z napojami PepsiCo zamiast korzystania z tych pakowanych w jednorazowe puszki. Z myślą o różnorodnych potrzebach pracowników PepsiCo planuje także wprowadzić rozwiązania architektoniczne ułatwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, m.in. oznaczenia biurowe pisane alfabetem Braille’a.
Firma zapewnia nie tylko różnorodne przestrzenie do pracy, ale także aranżuje miejsca do odpoczynku. Zapewniliśmy je za sprawą gęsto rozmieszczonych w biurze roślin i zaplanowanego z rozmysłem braku podłączeń do prądu. W wydzielonej strefie relaksu celowo nie ma gniazdek ani żadnych elementów brandingowych, właśnie po to, by czas tutaj spędzany został przeznaczony na aktywności inne niż praca – dodaje Paulina Palmowska.
Brain Park, położony przy skrzyżowaniu al. Pokoju z ul. Fabryczną w Krakowie, dostarczy finalnie ponad 43 tys. mkw. powierzchni. Kompleks tworzyć będą trzy 10-kondygnacyjne budynki z dwupoziomowym garażem podziemnym. Inwestycja jeszcze w fazie projektowania uzyskała notę Excellent w certyfikacji BREEAM.
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...