Polska Zapisz się i wbiegnij na Everest!
WydarzeniaWysokości najwyższej góry świata odpowiada 2 tys. 310 pięter. W ubiegłym roku szczyt w biegu Everest Run w Skylinerze zdobyło 58 zawodników, a w wydarzeniu wzięło w sumie prawie 200 osób.
W tegorocznej edycji startować można indywidualnie i w czteroosobowych sztafetach, a cały dochód, tak jak w zeszłym roku, zostanie przeznaczony na cele statutowe organizatora wydarzenia – Fundacji Wsparcia Ratownictwa Medycznego RK.
Skyliner Everest Run 2024 jest dla nas okazją do zakupu kolejnego wyposażenia ratującego życie i zdrowie małych dzieci, a także do sfinansowania sprzętu szkoleniowego. Pieniądze z poprzedniego biegu przeznaczyliśmy m.in. na zakup kardiomonitora do karetki – opowiada Michał Janas, dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
W tym roku uczestnicy pokonywać będą 42 piętra. Uczestnicy zdobędą najwyższą górę świata, 55 razy pokonując wysokość warszawskiego biurowca.
Poprzednia edycja biegu potwierdziła, że Skyliner to idealne miejsce do organizowania tego typu wydarzenia, m.in. ze względu na wysokość, lokalizację czy infrastrukturę budynku. Cieszymy się, że nasza współpraca z Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK trwa nadal i jestem pewny, że doświadczenia zgromadzone w zeszłym roku jeszcze bardziej usprawnią realizację tego wyzwania w lutym. Z doświadczenia wiem, że to fantastyczny sprawdzian własnych możliwości, a przy okazji szansa na wsparcie szczytnej inicjatywy – podkreśla Szymon Zduńczyk, executive director w Karimpol Polska.
Uczestnicy biegu, podobnie jak w zeszłym roku, podzieleni zostaną na grupy startujące o różnych godzinach. Do dyspozycji wszystkich będą miejsca do odpoczynku i uzupełnienia płynów, posiłek regeneracyjny oraz prysznice, a nad bezpieczeństwem czuwać będzie ekipa ratowników medycznych. Skyliner Everest Run 2024 to przede wszystkim osobiste wyzwanie, a nie wyścig.
Po dotarciu na szczyt, uczestników na dół transportować będą – z prędkością 7 m na sekundę – nowoczesne windy firmy Kone.
Nasze windy na czas zawodów będą zaprogramowane w systemie DCS (Destination Control System), tak aby obsługiwały tylko wyznaczone przystanki – 42 piętro oraz lobby Skylinera. Zapewni to uczestnikom możliwie najkrótszy czas dotarcia do celu. Pokonanie windą ponad 150 metrów zajmie niewiele więcej niż 25 sekund. Wystarczająco krótko, żeby utrzymać mięśnie w gotowości do wysiłku i wystarczająco długo, żeby złapać oddech – zachęca Piotr Kotowski, prezes zarządu spółki Kone.
Zapisy na bieg odbędą się w trzech turach. Pierwsza ruszyła 4 stycznia o godz. 21:00. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://everestrun.pl
Organizatorem wydarzenia Everest Run Skyliner 2024 jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK. Partnerzy wydarzenia to grupa Karimpol (właściciel Skylinera), firma Kone, Villa Foksal (właściciel Look Up) i Intelligent Technologies (dostawca usług technologicznych). W organizacji wydarzenia właściciela budynku wspierać będzie zespół Vinci Facilities Polska.
Skyliner ma 195 m wysokości i jest jednym z siedmiu najwyższych budynków w Polsce. 165 m nad ziemią położona jest dwupoziomowa przestrzeń konferencyjno-eventowa Look Up. W lutym rozpocznie się budowa Skylinera II.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...